Po czym poznać, że ryba jest świeża?

Ryba jest jednym z produktów, który psuje się najszybciej. Najlepiej smakuje ta świeża. Z pewnością każdy wędkarz, który był nad morzem wie, że flądra czy dorsz prosto z kutra, to najlepszej jakości mięso. Kupując w sklepie często możemy natknąć się na rybę nie pierwszej świeżości. Jakie są znaki szczególne nieświeżego osobnika?

Wojny Wikingów: Historia i literatura o wikingach

Książki o wojnach Wikingów to fascynująca lektura dla każdego, kto interesuje się historią średniowiecza i skandynawską kulturą. Wikingowie to grupa ludzi znana z łupieżczych wypraw, ale również z zaawansowanej technologii żeglugi i zdolności bojowych. Wojny, których stali się uczestnikami, tworzyły bogatą historię tego plemienia, a ich opowieści przetrwały do dzisiaj w literaturze i sztuce. Historia […]

Złote algi na zalewie połączonym z Odrą! Śnięte ryby pod Wrocławiem! Wojewoda Dolnośląski interweniuje

Masowe śnięcie ryb w Odrze w zeszłym roku to największa katastrofa ekologiczna od dziesięcioleci. Przyczyną były glony, tzw. „złote algi”, które wydzielają toksyny szkodliwe dla organizmów wodnych, w tym ryb. Na „Zalewie Czernica”, w wojewódzkie dolnośląskim, notuje się obecnie śnięcie dużych ilości ryb.