...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Puchar Manyfik

manyfik

Szczupak 112 centymetrów był ozdobą 1 Zawodów Spinningowych o Puchar Manyfik, które rozegrano na 150 hektarowym jeziorze Lubiąż koło Lubniewic.

Mimo upalnej, „letniej” pogody oraz ogromnej presji wędkarskiej, której przez cały sezon poddawane jest to niewielkie, 150-hektarowe jezioro, złowiono około 200 szczupaków, z których większość mieściła się w przedziale 50–70 cm. Zawodnicy byli zadowoleni z dużej liczby brań drapieżników oraz z dobrej organizacji imprezy. Niedosyt pozostawiły nieliczne brania dużych okoni – największa zgłoszona do miary ryba miała 39 cm – ale to nic dziwnego, bo maj nie jest optymalną porą okonie, nie tylko na Lubiążu.

Zwycięzca zawodów został Piotr Piotrowicz, a największego szczupaka złowił zdobywca drugiego miejsca Zbigniew Kilian. Głównymi nagrodami były: aluminiowa łódź wędkarska Thor oraz zaawansowane modele echosond Raymarine.  Gościem specjalnym zawodów był burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła, który jest zapalonym wędkarzem i dla którego jez. Lubiąż jest „oczkiem w głowie”.

Obszerną relację zawodów o Puchar Manyfik znajdziecie w najbliższym numerze 7/2018 „Wędkarskiego Świata”.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.