XI Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym

XI Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym

Już w najbliższą sobotę 19 maja 11 Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie zaprosił najlepszych mundurowych spławikowców na XI Mistrzostwa Wojska Polskiego. Impreza wraca z przytupem do kalendarza imprez rekreacyjno-sportowych naszych sił zbrojnych po kilkuletniej przerwie (X Mistrzostwa odbyły się też w Węgorzewie, w  2008 roku) – na listach startowych znalazło się 99 zawodników i zawodniczek reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych   z całej wojskowej Polski.

Wśród nich 6 pań, 2 zwycięzców minionych edycji.  Na zawodników czekają puchary ufundowane przez m.in. Prezesa TVP, Jacka Kurskiego (w klasyfikacji indywidualnej) oraz władze samorządowe Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego (w kategorii drużynowej). Będzie też przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja w ramach III Mistrzostw 16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym.  Organizatorzy – 11 Mazurski Pułk Artylerii i WSSK Węgorapa zadbali o inne atrakcje w czasie zawodów – dla uczestników i kibiców. W czasie zawodów na Kanale Mazurskim żołnierze z Powidza pokażą wyposażenie ratownicze pilotów F 16. 

Natomiast 19 maja, po zawodach, w Klubie 11 MPA wędkarze spotkają się z Jackiem Kolendowiczem, Mistrzem Polski w wędkarstwie, redaktorem naczelnym Wędkarskiego Świata. Temat spotkania: „Relacje między sportem wędkarskim a gospodarką rybacką w świetle przepisów prawnych w Polsce i innych krajach”.

 

Sędzią Głównym zawodów będzie Waldemar Lewandowski.

Patronat nad XI Mistrzostwami WP objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Wędkarski Świat, Węgorzewski Tydzień.

Fundatorzy Nagród: Jaxon, Dragon.

Dofinansowanie: WFOŚiGW w Olsztynie.

 

Harmonogram zawodów

SOBOTA

              9.30 – otwarcie zawodów

            11.30 – początek łowienia

            14.30 – koniec łowienia

            15.15 – ogłoszenie wyników I tury

            18.00 – spotkanie z Jackiem Kolendowiczem (klub 11 MPA)

NIEDZIELA

            10.30 – początek łowienia

            13.30 – koniec łowienia

            15.30 – oficjalne zakończenie zawodów (Klub 11 MPA)

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon