Wybieramy Okładkę Roku WŚ 2016!

Wybieramy Okładkę Roku WŚ 2016!

To jest bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie!

Zastanówcie się dobrze, która z naszych 12 okładek roku 2016 była najlepsza?

Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę i zgarnijcie nagrody!

Napiszcie pod TYM postem na FB lub tu, na portalu, która okładka jest Wam najbliższa i dlaczego.

Uzasadnienie nie może mieć więcej niż 100 słów!

Nagrodzimy aż 10 najfajniejszych odpowiedzi.

Bierzemy pod uwagę wszystkie uzasadnienia, a nie tylko te dotyczące okładki, która wygra. Na odpowiedzi czekamy do 11.01.2017 roku do godziny 21!

 

Nagrody w tym konkursie ufundowała firma Normark generalny dystrybutor marki RAPALA

Powiadomcie znajomych – bawimy się razem!

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę komentarze, których autorzy udostępnili nasz post publicznie na swojej tablicy!

 

A teraz kilka słów o nagrodach.

Mamy dla Was aż 10 zestawów. Każdy z nich składa się z czapeczki RAPALA i trzech woblerów RAPALA!

Woblery, które znajdują się w zestawach to:

 

Ultra Light Minnow

Wielka akcja w niewielkiej przynęcie! Ultra Light Minnow ma specjalnie wyważony korpus, który ułatwia rzuty na dalekie dystanse. Wolno tonie, a dzięki unikatowemu kształtowi steru prezentuje intensywną, "kopiącą" akcję. Obie wielkości są polecane na okonie i pstrągi, a dodatkowo mniejszy 4 cm model na klenie i jazie, zaś 6 cm na bolenie. Ręcznie ustawiane i indywidualnie testowane. Technika: spinning i trolling. Głębokość pracy: 0,6 – 0,9 metra.

 

CountDown®

Wolno tonący, kontrolowana głębokość łowienia, korpus wykonany z balsy. Doskonały wobler dla spinningistów, którzy w poszukiwaniu drapieżnika przeszukują rejony łowiska na różnych głębokościach. W tym przypadku Count Down stał się standardem dla innych przynęt tego typu. Bez względu na to, czy ryba jest przyczajona między trzcinami, czy też głęboko przy samym dnie, Count Down jest woblerem, który okaże się zabójczo skuteczny. Każdy egzemplarz indywidualnie testowany w kanale wodnym i ręcznie „dostrajany”. Technika: Spinning & Trolling. Głębokość pracy: 0,3 - 3,9 m

 

Shad Rap®

Kiedy zespół projektantów w Rapali stworzył model Shad Rap, celem było opracowanie najlepszego woblera na świecie. Skonstruowano przynętę z balsy o kształcie przypominającym typowy narybek pod każdą szerokością geograficzną, lecącą w powietrzu niczym kula, a więc łatwą do rzucania, pracującą na różnych głębokościach i charakteryzującą się typowym dla woblerów Rapali sposobem kolebania w wodzie.

 

X-RAP LONG CAST SHALLOW

Model bezsterowy. Odpowiednie wyważenie do bardzo dalekich rzutów. Chodzi wąskimi zakosami, Kolebie się opadając. Doskonałe wyważenie, zaprojektowana od szybkiej, agresywnej prezentacji. Wytrzymała konstrukcja i

odblaskowe wkładki. Wewnętrzny wzór łusek. Pojedyncze haki VMC

 

MaxRap™

Zaprojektowany, aby osiągać maksymalne dystanse, MaxRap posiada aerodynamiczny kształt oraz opatentowany mechanizm MaxCast, dzięki czemu będziesz w stanie celnie cisnąć go na niespotykaną dotąd odległość. Wzbogacony o rzeźbione laserowo łuski, kotwice VMC® Spark Point oraz inne doskonałej jakości komponenty MaxRap pruje powietrze jak rakieta balistyczna, a pod wodą imituje zachowanie „rannej rybki”. Ręcznie wyważany i testowany w zbiornikach. Technika: spinning. Głębokość pracy: 0,3 - 0,9 metra.

 

ULTRA LIGHT POP

Głośna przynęta przypowierzchniowa, specyficzny kształt zapewnia dużo zamieszania w wodzie, głośna grzechotka. Doskonale wyważony korpus. Trójwymiarowe, holograficzne oko. Zewnętrzny wzór łusek. Haki VMC Black Nickel.

 

HUSKY MAGNUM

Do szybkiego, precyzyjnego trollingu. Może poruszać się z prędkością do 12 węzłów. Wąska akcja i głośna grzechotka. Wewnętrzna perłowa folia i wzór łusek oraz przezroczysty korpus z deseniem łusek. Wytrzymała konstrukcja. Wytrzymałe nierdzewne haki VMC.

 

Ultra Light Crank

Zaprojektowany tak by prezentować mocną akcję przy niewielkich wymiarach – ten ultralekki, finezyjny maluch potrafi zejść do 2 metrów „kopiąc” nawet przy wolnym prowadzeniu! Ma wyporny, pływający korpus przez co szybko wypływa na powierzchnię po zatrzymaniu. Mimo niewielkich rozmiarów, podczas rzucania zachowuje się jak przynęta dwa razy większa. Wzór łuski oraz holograficzne oczy nadają mu naturalistyczny wygląd. Ręcznie ustawiany i indywidualnie testowany. Głębokość pracy: 1,2-2,4 m. Technika: spinning.

 

Shallow Shad Rap®

Idealna przynęta do łowienia w płytkich wodach. Shallow Shad Rap pracuje w obrębie 30 cm od powierzchni i jest fantastycznym woblerem do wolnego trollingu, klasycznego spinningowania oraz łowienia techniką „podszarpywania”.

 

SCATTER RAP SHAD DEEP

Korpus z balsy w kształcie klasycznego Shad Rapa. Ster typu „scatter”. Pełna uników, nieregularna akcja naśladująca uciekającą rybkę w tarapatach. Haki VMC Black Nickel.

Mamy dla Was po 3 sztuki każdego z tych woblerów oraz 10 czapeczek RAPALA! 

Poniżej przykładowy zestaw.*


*Woblery zostaną wybrane losowo! Nie ma możliwości zamiany nagród!

 

Regulamin naszych konkursów znajdziecie TU!

Autor artykułu

Sylwia Gościmska
Sylwia Gościmskastały współpracownik Profil autora

Komentarze (2)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
avatar
Karol Przybylski dodano: 2017-01-11 13:32:02
Swój głos oddaję na okładkę z nr 7, ponieważ ukazuję wspaniałego i przebiegłego drapieżnika, króla polskich jezior, marzenie każdego spinningisty. Jest jednocześnie ukazaniem wędkarskiego kunsztu, który pozwolił na przechytrzenie takiego okazu w niełatwym, wakacyjnym miesiącu. Patrząc na tą okładkę mam też nadzieję, że w naszych pięknych jeziorach i rzekach będzie nam dane łowić co raz więcej okazów, które powinny być prawnie chronione jako żywe pomniki przyrody.
avatar
Marek Jancz dodano: 2017-01-08 10:46:06
Na fejsie wybrałem już tą z lutego. 100 znaków to za mało na uzasadnienie.
« Wróc do listy
rapala pike program