WŚ 3/2018

wś archiwum

W numerze

Marcowe miejscówki

„Wielka rzeka w marcu. Teraz jeszcze większa. Szarobura, spieniona, pozornie nieprzystępna. Ryby jednak już są. Żerują po zimie, by najeść się przed tarłem. Tylko trzeba poszukać ich w odpowiednich miejscach. (…)"

CZYTAJ WIĘCEJ
Piątka czy dziesiątka

„Zakup silnika spalinowego do łodzi to poważne i kosztowne przedsięwzięcie, więc powinien spełnić kilka warunków czyniących ten zakup optymalnym. (…) Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, kiedy wystarczy nam piątka, a kiedy warto zainwestować w silnik 10-konny."

CZYTAJ WIĘCEJ
Lin na spinning?

 „(…) Powtarzalne łowienie linów na spinning w dzikich zbiornikach, bardzo spokojnych odcinkach kanałów czy starorzeczach ma sens od zejścia pokrywy lodowej (o ile była), do czasu, aż w kwietniu temperatura regularnie będzie przekraczać 17–18 stopni w dzień. Łowimy w dni słoneczne, ale wyraźnie chłodniejsze, z silnym wiatrem z zachodu. Ciśnienie przeciętne dla danego rejonu lub trochę niższe. Pora chyba nie ma znaczenia...."

CZYTAJ WIĘCEJ
Trudne marcowe pstrągi

„(…) W marcu dobre są odcinki łąkowe graniczące z odcinkami leśnymi albo te, które tylko po jednej stronie rzeki mają drzewa, dzięki czemu do środowiska wodnego dociera sporo światła. Na takich odcinkach szybciej budzi się życie, dlatego jeżeli stan wody na to pozwala, to na nich skupiam się w tym miesiącu."

CZYTAJ WIĘCEJ
Street Fishing w mieście rowerów

"Rzeki i kanały większych miast to całoroczne łowiska ryb drapieżnych. Wielu wędkarzy od lat wykorzystuje potencjał wielkomiejskiego wędkarstwa, realizując swoją pasję w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat, gdy na terenie naszego kraju pojawiło się pojęcie ,,Street Fishing”, spinningowanie w mieście stało się modnym, nowoczesnym stylem wędkarstwa, który każdego roku zyskuje na popularności."

CZYTAJ WIĘCEJ
Na razie jazie

"Zima, zima i po zimie. Marzanna utopiona albo zaraz popłynie. Jakieś pstrągi były łowione, ale bez szału. Jako że dookoła mnie płyną liczne nizinne rzeczki, żal nie połazić wiosną i nie podziurawić wody. Tylko odwieczny, coroczny problem… Gdzie jest moje jaziowe pudełko… znowu…"

CZYTAJ WIĘCEJ
Głębinowe dorsze

"O niektórych technicznych aspektach łowienia dorszy w północnej Norwegii wspominałem już w reportażu „Nordkapp i okolice” w numerze 6/2017 WŚ, ale szczegółowa analiza obrazów, które zarejestrowała moja podwodna kamera, zaowocowała nowymi wnioskami dotyczącymi łowienia dorszy na dużych głębokościach."

CZYTAJ WIĘCEJ
Kulka

"Śmierdziel czy owoc? Duża czy mała? Zrobiona samemu, a może kupna? Zauważyłem, że wielu młodych adeptów sztuki karpiowej często zadaje tego typu pytania odnośnie do wyboru odpowiedniej kulki proteinowej. Możliwości jest wiele…"

CZYTAJ WIĘCEJ
Nęcarka na lince

"Podczas łowienia na feeder stosuje się małe i średnie koszyczki. To oznacza, że jednorazowo podaje się w łowisko niedużą porcję zanęty i przynęt. Co zrobić, gdy przed łowieniem trzeba obficie zanęcić łowisko? Można skorzystać z procy lub sięgnąć po specjalny zestaw do nęcenia."

CZYTAJ WIĘCEJ
Co dalej z PZW?

"Do napisania tego artykułu skłoniły mnie istotne zmiany, które w ostatnim czasie zachodzą w organizacji rybactwa i wędkarstwa w naszym kraju. Przyszło mi do głowy, że na kanwie tych zmian mógłbym zaprezentować Czytelnikom swoje przemyślenia dotyczące dalszych losów PZW i ocenić, czy możliwe byłyby w naszym Związku zmiany organizacyjne, których efektem byłoby lepsze i bardziej korzystne dla wędkarzy gospodarowanie naszymi wodami śródlądowymi. (...)"

CZYTAJ WIĘCEJ

Spis treści

Na podsłuchu

        6   Połowy w Norwegii pod...

Wędkarski Świat

        8   Street Fishing w mieście rowerów

Ciekawostki

     12   Oko łososia

Jak łowią Mistrzowie

     13   Leszcze, płocie i jazie

Łowy miesiąca

     14   Na razie jazie

     18   Marcowe miejscówki

Dobry sprzęt

     22   Z łańcuchem na dorsze

Porady specjalistów

     26   Głębinowe dorsze

     28   Piątka czy dziesiątka

     32   Waggler na żyłce

Wyższa szkoła wędkowania

     34   Technika przygotowania zanęt

Karpiowe Warsztaty

     36   Kulka

Wielki Atlas Much

     38   Z piór CDC – inaczej

Szkoła muchowania

     39   Zamiast kamizelki

Prosto z duszy

     40   Marcowy pech

Łowię od niedawna

     42   Krążki z chleba

     43   Klips i dętka

     44   Wirówka na różne okazje

Wędkarski Świat Młodych

     45   Pan Gucio radzi

Rekordy Polski Juniorów

     46   Nowe zgłoszenia 2017

Repotaż WŚ

     48   Wkra

NOWOŚCI 2018

     52   Silniki i echosondy

Sekrety Łowienia

     54   Lin na spinning?

     58   Trudne marcowe pstrągi (2)

     62   Nęcarka na lince

     64   Przy denny jaź

Mucha dla każdego

     66   Dobre haczyki do wielu zastosowań

Karpiowe rozmaitości

     67   Jezioro Jezuickie

Morskie opowieści

     68   Zaglądamy do skrzynki

Kuchnia

     69   Słońce Peru

Przygoda miesiąca

     70   Wobler z szuflady

Rekordy Polski

     72   Nowe zgłoszenia 2017

Porady prawne WŚ

     76   Co dalej z PZW?

Krzyżówka z nagrodą

    82   Superkamizelka do wygrania

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wszystkie numery
Decathlon