Wojciech Krzyszczyk

Wojciech Krzyszczyk

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Wędkarski dziennikarz – od 13 lat publikuje swoje teksty i zdjęcia w magazynach wędkarskich. Autor książki „Sto najlepszych łowisk w Polsce”.

 Czynny zawodnik, członek Spinningowej Kadry Narodowej i reprezentant Polski, startujący w Grand Prix Polski, mistrzostwach Polski i świata. Wielokrotnie stawał na podium imprez wędkarskich w kraju i za granicą. Członek i koordynator klubu spinningowego OKW Katowice, który w 2014 roku zdobył drużynowe Grand Prix Polski.

Tester/konsultant znanej marki Savage Gear. Profesjonalny przewodnik wędkarski na polskich i słowackich łowiskach. Zawodowo zajmuje się produkcją przynęt spinningowych, które swoje miejsce odnalazły w wielu sklepach całej Europy.

Prywatnie jest bez reszty oddany metodzie spinningowej we wszystkich jej odmianach. Spinninguje w podgórskich potokach, w rzekach trociowych i nizinnych oraz w jeziorach i zbiornikach zaporowych. Lubi trudne wyzwania i wymagające łowiska. Szczególnie pasjonuje go łowienie pstrągów potokowych i sandaczy, za którymi ugania się w kraju i za granicą. 

Najnowsze artykuły autora

Vertical ze swimbaitem

Nad wodą czasem wszystko zawodzi i trzeba kombinować. W efekcie odkrywamy coś, co daje nam wspaniałe wyniki i otwiera nowy rozdział wędkarskiej encyklopedii. Zaplanowana wyprawa trollingowa. Wszystko zapięte na ostatni guzik. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-08-12
Kupujemy pierwszą łódkę

Nie ulega wątpliwości, że kupno pierwszej łodzi wędkarskiej to nie tylko spory wydatek, ale też niezła zagwozdka. Zanim lekką ręką wydamy sporą sumę pieniędzy, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-07-24
Rzeka górska – bogactwo gatunków

Koryta górskich rzek są wyścielone kamieniami – od małych otoczaków po potężne głazy, które wraz z wysoką wodą rokrocznie tworzą nowe kryjówki dla ryb. Są to bardzo trudne i wymagające łowiska. Ale mnogość gatunków, jakie możemy złowić, i niepowtarzalny klimat brodzenia w sandałach przyciągają mnie jak magnes.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-07-17
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program