Wojciech Krzyszczyk

Wojciech Krzyszczyk

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Wędkarski dziennikarz – od 13 lat publikuje swoje teksty i zdjęcia w magazynach wędkarskich. Autor książki „Sto najlepszych łowisk w Polsce”.

 Czynny zawodnik, członek Spinningowej Kadry Narodowej i reprezentant Polski, startujący w Grand Prix Polski, mistrzostwach Polski i świata. Wielokrotnie stawał na podium imprez wędkarskich w kraju i za granicą. Członek i koordynator klubu spinningowego OKW Katowice, który w 2014 roku zdobył drużynowe Grand Prix Polski.

Tester/konsultant znanej marki Savage Gear. Profesjonalny przewodnik wędkarski na polskich i słowackich łowiskach. Zawodowo zajmuje się produkcją przynęt spinningowych, które swoje miejsce odnalazły w wielu sklepach całej Europy.

Prywatnie jest bez reszty oddany metodzie spinningowej we wszystkich jej odmianach. Spinninguje w podgórskich potokach, w rzekach trociowych i nizinnych oraz w jeziorach i zbiornikach zaporowych. Lubi trudne wyzwania i wymagające łowiska. Szczególnie pasjonuje go łowienie pstrągów potokowych i sandaczy, za którymi ugania się w kraju i za granicą. 

Najnowsze artykuły autora

Kupujemy pierwszą łódkę – wyposażenie

W poprzednim tekście opisałem rodzaje łódek pod względem budowy i przeznaczenia. Teraz skupmy się na wyposażeniu łodzi – często niezbędnym, a czasem po prostu wygodnym. Wszak na tych nierzadko dwóch metrach kwadratowych przyjdzie nam spędzić kilka dni.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-09-26
Szczupakowy problem z głowy

Kolejny rzut, poderwanie i mocny strzał. Chwilę czuć ogromną rybę na kiju i nagle luz. Spadła. Takie scenariusze towarzyszą wędkarstwu zawsze i często nic nie możemy z tym zrobić. Tak już jest i koniec. Ale jeśli chodzi o szczupaki, można to mocno ograniczyć.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-09-17
Vertical ze swimbaitem

Nad wodą czasem wszystko zawodzi i trzeba kombinować. W efekcie odkrywamy coś, co daje nam wspaniałe wyniki i otwiera nowy rozdział wędkarskiej encyklopedii. Zaplanowana wyprawa trollingowa. Wszystko zapięte na ostatni guzik. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-08-12
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program