Wojciech Krzyszczyk

Wojciech Krzyszczyk

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Wędkarski dziennikarz – od 13 lat publikuje swoje teksty i zdjęcia w magazynach wędkarskich. Autor książki „Sto najlepszych łowisk w Polsce”.

 Czynny zawodnik, członek Spinningowej Kadry Narodowej i reprezentant Polski, startujący w Grand Prix Polski, mistrzostwach Polski i świata. Wielokrotnie stawał na podium imprez wędkarskich w kraju i za granicą. Członek i koordynator klubu spinningowego OKW Katowice, który w 2014 roku zdobył drużynowe Grand Prix Polski.

Tester/konsultant znanej marki Savage Gear. Profesjonalny przewodnik wędkarski na polskich i słowackich łowiskach. Zawodowo zajmuje się produkcją przynęt spinningowych, które swoje miejsce odnalazły w wielu sklepach całej Europy.

Prywatnie jest bez reszty oddany metodzie spinningowej we wszystkich jej odmianach. Spinninguje w podgórskich potokach, w rzekach trociowych i nizinnych oraz w jeziorach i zbiornikach zaporowych. Lubi trudne wyzwania i wymagające łowiska. Szczególnie pasjonuje go łowienie pstrągów potokowych i sandaczy, za którymi ugania się w kraju i za granicą. 

Najnowsze artykuły autora

Jezioro Wener – łowisko nie do poznania

Ostatni tydzień kwietnia spędziłem nad największym jeziorem Szwecji i trzecim jeziorem Europy. I jedno jest pewne – nawet gdybym całe swoje życie poświęcił tylko tej jednej wodzie, i tak nie poznałbym jej do końca.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-06-18
Widzenie z sandaczem

Nie ma wątpliwości, że sandacze widzą nieco inaczej niż większość ryb. Trzeba o tym pamiętać przy wyborze koloru przynęty. I tak w konsekwencji najlepsza będzie ta, w którą wierzymy. Czasem jednak takie teorie biorą w łeb i trzeba kombinować.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-05-17
Grubo i jaskrawo na płyciznach

Majowy szczupak bywa kapryśny. Czasem trafienie do wody czymkolwiek kończy się braniem. Częściej jednak złowienie kilku sztuk wymaga sporego nakładu pracy. Odwołuję się wtedy do kilku instynktów tego drapieżnika naraz.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-04-25
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon