Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Haracz za liczenie punktów

Po raz kolejny wraca temat pobierania przez niektórych użytkowników rybackich opłat za… możliwość rozegrania towarzyskich zawodów wędkarskich. Otrzymaliśmy niedawno informację, że jedna z firm wędkarskich wycofała się z pomysłu zorganizowania na jeziorze Żarnowiec zawodów spinningowych, gdyż gmina, która jest jednocześnie użytkownikiem rybackim tego akwenu, nałożyła na organizatora zaporowe opłaty. Czy takie postępowanie gospodarza wody ma prawne uzasadnienie? – pyta niedoszły organizator.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-06-17
Na ryby z dziećmi

Pan Tomasz wybiera się latem z rodziną w Bory Tucholskie. Czytelnik ma dwójkę dzieci w wieku 10 i 14 lat, które również są pasjonatami wędkarstwa. Rodzina chciałaby spędzić wakacyjny czas nad wodą i wspólnie powędkować. Jak wygląda sprawa amatorskiego połowu ryb dokonywanego przez dzieci? Czy mogą one wędkować w ramach zezwolenia swego rodzica, czy należy uiścić jakieś dodatkowe opłaty?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-06-04
Czy ryba to zwierzę?

Impulsem do napisania tego tekstu stały się dla mnie wydarzenia, które miały miejsce w marcu tego roku podczas targów wędkarskich. Otóż w dniu zakończenia imprezy zabito z niejasnych powodów ryby, które pływały w olbrzymim akwarium i były główną, mocno reklamowaną wizytówką targów, atrakcyjną zwłaszcza dla dzieci i wędkarskiej młodzieży. Trudno pozostawić to bez komentarza.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-04-15
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon