Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Pytania od Czytelników - porady prawne

Pan Jacek z Lublina wybrał się we wrześniu z wiaderkiem nieuzbrojonych woblerów własnej produkcji, aby je przetestować nad pobliską rzeczką pstrągową. Siedział na krzesełku i przeciągał kolejno każdy wykonany przez siebie wobler, aby sprawdzić i ewentualnie skorygować jego pracę. Nie miał przy sobie żadnej uzbrojonej przynęty. Niestety, został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł za połów ryb niezgodny z warunkami zezwolenia. Czy słusznie?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-11-26
Nowe przepisy, również dla wędkarzy!

Wędkarz powinien się orientować, jak działa gospodarka rybacka na jego wodach, kto za nią odpowiada i kto tę gospodarkę kontroluje. W tym numerze chciałbym więc przybliżyć Czytelnikom zmiany w Prawie wodnym i ustawie o rybactwie śródlądowym, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-11-05
Wobler to nie mucha, a vertikal to nie szarpak

Jakie pytania tym razem zadali nasi czytelnicy? Poniżej kilka wybranych:

Czy na końcu zestawu muchowego wolno uwiązać mały wobler w celu łowienia np. kleni, które często lepiej reagują na wobler niż na klasyczną muchę? 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-10-09
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Storm