Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Przyczepką po wodzie

Coraz więcej wędkarzy ma swoje łodzie. Część z nich stoi w marinach i przystaniach,  ale większość jest wożona na przyczepkach podłodziowych i wodowana bezpośrednio przed wędkowaniem. Nie zawsze nasze łowiska są przygotowane do wodowania łodzi, często też slipy są znacznie oddalone od najlepszych łowisk. Wędkarze często korzystają więc z dzikich slipów. Czy to jest legalne pyta Pan Andrzej z Bydgoszczy.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-09-16
Chcesz pływać - płać!

Bardzo ciekawe pytanie otrzymałem od Pana Łukasza z Włocławka, który pływa łodzią i wędkuje w pobliskiej Wiśle"

"Czy prawdą jest, że od początku bieżącego roku, aby pływać łodzią z silnikiem o mocy pow. 10 kW, należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne?"

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-08-19
Po co te zakazy?

Otrzymałem dwa ciekawe pytania dotyczące interpretacji szeroko pojętych uprawnień użytkownika rybackiego w określaniu tego, co wolno, a czego nie wolno wędkarzowi w użytkowanym przez niego obwodzie rybackim. Konkretnie chodzi o wprowadzenie zakazu brodzenia i zakazu amatorskiego połowu ryb ze środków pływających o napędzie spalinowym. Przy czym jak wynika z listu Pana Jarosława z woj. łódzkiego, zakaz brodzenia na dwóch akwenach w okolicach Głowna, został wprowadzony przez Okręg PZW w Skierniewicach już w trakcie sezonu (uchwała okręgowa weszła w życie z dniem 14-05-2018r.), natomiast zakaz używania silników spalinowych na dwóch rzeszowskich łowiskach (Zalew Rzeszowski, Zalew Strzegocice) dotyczy wyłącznie wędkarzy, gdyż inni mogą bez przeszkód pływać na spalinówkach. Obaj Czytelnicy są niezadowoleni z nowych ograniczeń wprowadzonych na ich wodach i pytają, czy takie praktyki okręgów PZW są zgodne z prawem.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-08-05
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program