Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Co dalej z PZW?

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie istotne zmiany, które w ostatnim czasie zachodzą w organizacji rybactwa i wędkarstwa w naszym kraju. Przyszło mi do głowy, że na kanwie tych zmian mógłbym zaprezentować Czytelnikom swoje przemyślenia dotyczące dalszych losów PZW i ocenić, czy możliwe byłyby w naszym Związku zmiany organizacyjne, których efektem byłoby lepsze i bardziej korzystne dla wędkarzy gospodarowanie naszymi wodami śródlądowymi.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-02-11
Rybakowi wolno więcej

Wędkarzy obowiązuje okres ochronny troci w morzu od 15 września do końca listopada. W tym czasie całe brzegi w Gdyni-Orłowie obstawione są trociowymi siatkami. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 6 lipca 2015 r. nic nie mówi o połowach komercyjnych, tylko o rybołówstwie rekreacyjnym. Czy rybaków nie obowiązuje okres ochronny troci? - pyta pan Jerzy z Gdyni. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-02-04
Limity

Doświadczenia znad wody naszych Czytelników dostarczają mi wielu interesujących tematów, których sam nie byłbym w stanie wymyślić. Często są to problemy złożone, przy których wyjaśnianiu trzeba odwołać się do różnych przepisów. Dziś zajmę się limitami, a punktem wyjścia do tego zagadnienia niech będzie ciekawy list Pana Grzegorza z Warszawy.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-01-07
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon