Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Odłowy kontrolne TAK, zabijanie ryb NIE

Czemu służą odłowy kontrolne? Jak powinny przebiegać? Czy ryby pozyskane podczas takich odłowów powinny być zabijane? Czy Zarząd Główny PZW ma kompetencje do tego, by regulować sposób przeprowadzania odłowów kontrolnych w poszczególnych okręgach PZW? Te pytania są coraz głośniej stawiane przez wędkarzy, zbulwersowanych praktykami niektórych użytkowników rybackich. Spróbuję dziś na nie odpowiedzieć.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-11-18
Przyczepką po wodzie

Coraz więcej wędkarzy ma swoje łodzie. Część z nich stoi w marinach i przystaniach,  ale większość jest wożona na przyczepkach podłodziowych i wodowana bezpośrednio przed wędkowaniem. Nie zawsze nasze łowiska są przygotowane do wodowania łodzi, często też slipy są znacznie oddalone od najlepszych łowisk. Wędkarze często korzystają więc z dzikich slipów. Czy to jest legalne pyta Pan Andrzej z Bydgoszczy.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-09-16
Chcesz pływać - płać!

Bardzo ciekawe pytanie otrzymałem od Pana Łukasza z Włocławka, który pływa łodzią i wędkuje w pobliskiej Wiśle"

"Czy prawdą jest, że od początku bieżącego roku, aby pływać łodzią z silnikiem o mocy pow. 10 kW, należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne?"

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-08-19
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon