Wojciech Koźmiński

Wojciech Koźmiński

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Najnowsze artykuły autora

Zapora zakazany owoc

Pytanie od czytelnika: 

Proszę o definicję zakazułowienia w odległościmniejszej niż 50 mod urządzeń piętrzącychwodę. Czy mogę rzucać wkierunku zapory, czyli wpraktyce pod samą zaporę,stojąc od niej w odległości większejniż 50 metrów?Pan Mariusz z Chojnic

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-12-27
Odłowy kontrolne TAK, zabijanie ryb NIE

Czemu służą odłowy kontrolne? Jak powinny przebiegać? Czy ryby pozyskane podczas takich odłowów powinny być zabijane? Czy Zarząd Główny PZW ma kompetencje do tego, by regulować sposób przeprowadzania odłowów kontrolnych w poszczególnych okręgach PZW? Te pytania są coraz głośniej stawiane przez wędkarzy, zbulwersowanych praktykami niektórych użytkowników rybackich. Spróbuję dziś na nie odpowiedzieć.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-11-18
Przyczepką po wodzie

Coraz więcej wędkarzy ma swoje łodzie. Część z nich stoi w marinach i przystaniach,  ale większość jest wożona na przyczepkach podłodziowych i wodowana bezpośrednio przed wędkowaniem. Nie zawsze nasze łowiska są przygotowane do wodowania łodzi, często też slipy są znacznie oddalone od najlepszych łowisk. Wędkarze często korzystają więc z dzikich slipów. Czy to jest legalne pyta Pan Andrzej z Bydgoszczy.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-09-16
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Decathlon