Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wędkarstwo morskie – od czego zacząć?

Bez wątpienia, wędkarstwo morskie jest zupełnie czymś innym niż tradycyjne łowienie nad rzeką czy jeziorem. Jest ono bardzo oryginalnym sposobem na łowienie ryb. Bardzo niewielu wędkarzy się na ten właśnie sposób decyduje, mimo że może dostarczyć naprawdę wielu emocji. Od czego powinniśmy zacząć i co warto wiedzieć zaczynając przygodę właśnie z takim wędkarstwem?

Wędkarstwo morskie – na czym to dokładnie polega?

Jeśli chodzi o najistotniejszą różnicę pomiędzy wędkarstwie morskim a takim tradycyjnym nad rzeką,to zdecydowanie jest to skala, gatunki ryb oraz wykorzystywany do tego sprzęt. Ten typ wędkarstwa, opiera się na łowieniu ryb z pokładu kutra bądź łodzi. Wyróżnia się trzy główne typy takiego połowu.

Pierwszą z nich jest tradycyjna metoda spławikowo-gruntowa, jest to zarzucanie przynęty i zawijanie jej za pomocą kołowrotka.Druga metoda nazywa się pilker, przynęta umieszczana jest na dnie oraz podciągana gwałtownymi ruchami do góry. W tej metodzie nie używa się przynęty a jedynie sztucznego wabika. Ostatnią metodą, najbardziej charakterystyczną dla wędkarstwa morskiego jest trolling. Za burtą umieszcza się zarzuconą wędkę wraz z przynętą, która ciągnie się za poruszającą łodzią. Ma to imitować sposób poruszającej się ryby.

Zaczynamy, tylko od czego?

Na samym początku naszej ekscytującej przygody, powinniśmy skompletować odpowiedni sprzęt. Wędkarstwo morskie, nie należy do bardzo popularnych sportów i właśnie z uwagi na to cały sprzęt możemy po prostu wynająć. Dzięki temu otrzymamy dobry sprzęt bez wydawania dużych sum. Zanim zaczniemy, powinniśmy trochę podszkolić się z teorii, między innego z tego jakie są metody połowu ryb.

Bardzo istotne jest to, jakie posiadamy doświadczenie. Wprawdzie możliwa jest nauka od zera, ale jednak lepiej gdy posiadamy jakiekolwiek pojęcie o łowieniu ryb.

Norwegia, to jeden z ulubionych kierunków europejskich wędkarzy. Norwegia wyjazdy na ryby, w żadny innym miejscu nie trafisz na takie widoki. Znajdują się tam zbiorniki, które pozwalają na złowienie naprawdę wyjątkowych okazów ryb. Niezwykła przyroda zachwyca nas wspaniałym zjawiskiem geologicznym jakim są malownicze fiordy. Sam możesz tego wszystkiego doświadczyć, wędkowanie w takim miejscu to z pewnością niezapomniane przeżycia. Ryby z Chmielem to możliwość złowienia wyjątkowych okazów, organizowane są zarówno grupowe jak i indywidualne wyjazdy. Każdy znajdzie ofertę, która będzie mu odpowiadała. W Norwegii sezon wędkarski właściwie nie ma końca, a miejscowe rzeki, potoki oraz tereny morskie oferują nam naprawdę wiele gatunków ryb. Nie czekaj dłużej i zdecyduj się już dziś!

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.