Udany IV Jesienny Puchar Klubów

Udany IV Jesienny Puchar Klubów

"Widok ponad czterdziestu łodzi sunących w tyralierze po Zalewie Zemborzyckim wyglądał imponująco, jednocześnie rodził wątpliwość, czy takie natężenie ruchu nie zdeprymuje drapieżników, zwłaszcza kapryśnych i czujnych sandaczy, na które większość ostrzyła sobie zęby. 

W dużej mierze te obawy okazały się płonne, bo ryby postanowiły jednak brać i IV edycja Jesiennego Pucharu Klubów przejdzie do historii jako jedna z rybniejszych.

W Jesiennym Pucharze Klubów zorganizowanym 23 października przez lubelski Klub Spinningowo-Muchowy „Fenix” oraz Koło PZW Lublin „Haczyk”, pod patronatem „Wędkarskiego Świata”, startowało 82 zawodników. Pani jesień sprzyjała nam tego dnia i na pogodę nie mogliśmy narzekać. Wędkarze to twardy lud, ale walka z falami i przenikliwym zimnem, jak bywało podczas pierwszych edycji JPK, skutecznie może zepsuć humor. Przydymione niebo i delikatna fala przełożyły się na naprawdę niezłe wyniki. Większość załóg popłynęła w stare koryto Bystrzycy, jednak sporo osób postanowiło poszukać ryb bliżej brzegu, z nastawieniem na szczupaki i okonie, i całkiem dobrze na tym wyszło.

Utarło się, że Zalew Zemborzycki to łowisko przede wszystkim sandaczowe, ale jak to bywa z mętnookimi, mają swoje humory i nie biorą na zawołanie, dlatego to szczupaki były najczęściej poławianymi drapieżnikami. Trafiono również kilka boleni i pewnie gdyby nie późnojesienna pora rozgrywania zawodów, tych ryb złowiono by więcej. Nieliczni nastawili się na okonie i fotografie tychże również przedstawiono komisji sędziowskiej. ..."

Relację z tej fantastycznej imprezy przygotował Piotr Gołąb na stronie 88 WŚ 1/2017. 

Autor artykułu

Sylwia Gościmska
Sylwia Gościmskastały współpracownik Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program