Czarter jachtów w Chorwacji a wędkowanie

Czy można połączyć piękną wyprawę turystyczną za granicę (na przykład do Chorwacji) z wędkowaniem? Okazuje się, że można. Dzisiaj proponujemy właśnie coś takiego. Mianowicie czarter jachtów. Wiele z nich ma na swoim pokładzie sprzęt do wędkowania, dzięki czemu być może złowicie niejeden wspaniały okaz.

Czarter jachtów w Chorwacji – gdzie znaleźć oferty?

Szukając w internecie czarteru jachtów w Chorwacji na pewno ukaże się Wam trochę stron przeróżnych firm zajmujących się tego typu usługami. A w Chorwacji jest co oglądać i gdzie pływać. Mnóstwo wysp, mnóstwo portów, wielkie miasta i małe miasteczka. A jedne piękniejsze od drugich. Z cennymi zabytkami i cudownymi krajobrazami w tle. Miedzy innymi Split i Dubrownik.

W ofercie firm wypożyczających łodzie możecie znaleźć katamarany żaglówki i motorówki. W różnych cenach. Można znaleźć bardzo drogie jednostki dostępne praktycznie dla bardzo bogatych, ale są też do wyboru propozycje znacznie tańsze, których koszt wynajęcia często nie odbiega od ceny pokoju w średniej jakości hotelu. Będziecie mieli jednocześnie środek lokomocji, którym można się przemieszczać w dzień od portu do portu (dzięki temu zobaczycie zdecydowanie więcej niż spędzając czas w jednym mieście). W nocy natomiast Wasza łódź pozwoli na wygodny wypoczynek i spanie.

Jeżeli nie potraficie sami kierować sprzętem pływającym nie trzeba się martwić bo w takiej sytuacji za niewielką dopłatą można poprosić o jacht ze skipperem, który nie tylko zawiezie Was tam gdzie chcecie ale też może podpowie co po drodze warto ciekawego zobaczyć.

Pogoda w Chorwacji prawie zawsze jest piękniejsza niż w Polsce. Jeżeli chcecie uniknąć wielkich upałów to warto się wybrać wiosną lub jesienią. Ceny wtedy też zwykle będą niższe niż w szczycie wakacyjnego sezonu.

Jak posługiwać się stronami do wynajmu jachtów?

Strony internetowe przeznaczone dla osób chcących wynająć jednostkę pływającą są nieco podobne do tych jakie oferują miejsca w hotelach. Są również takie, które obsługują klientów w języku polskim. A wiec trzeba podać datę kiedy chcecie płynąć, dokąd chcecie płynąć w ile osób i maksymalny koszt jaki możecie za to wszystko zapłacić. Wybieracie też opcję pływania ze skipperem albo bez skippera. W razie problemów z wyborem powinien być na stronie numer telefonu do konsultantów, którzy pomogą dopasować coś do konkretnego klienta. Cena łodzi zależy od jej wielkości, wyposażenia i jeszcze kilku innych różnych czynników.

Co warto wiedzieć o wędkowaniu w Chorwacji?

Aby legalnie móc łowić wędką ryby w wodach chorwackich potrzebne jest specjalne pozwolenie (licencja), którą musicie wykupić, najlepiej jeszcze przed wyjazdem z Polski drogą internetową. Trzeba wejść na stronę Dyrekcji Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa Chorwacji. Jak będziecie mieli szczęście to możecie wyłowić morszczuka, miecznika, tuńczyka i jeszcze wiele innych gatunków (w sumie około 140). Co niektórzy próbują upolować nawet ośmiornice albo kałamarnice.

Na własne potrzeby jednorazowo można wyłowić do pięciu kilogramów ryb.

Autorzy