Czarter jachtów w Chorwacji a wędkowanie

Czy można połączyć piękną wyprawę turystyczną za granicę (na przykład do Chorwacji) z wędkowaniem? Okazuje się, że można. Dzisiaj proponujemy właśnie coś takiego. Mianowicie czarter jachtów. Wiele z nich ma na swoim pokładzie sprzęt do wędkowania, dzięki czemu być może złowicie niejeden wspaniały okaz.

Czarter jachtów w Chorwacji – gdzie znaleźć oferty?

Szukając w internecie czarteru jachtów w Chorwacji na pewno ukaże się Wam trochę stron przeróżnych firm zajmujących się tego typu usługami. A w Chorwacji jest co oglądać i gdzie pływać. Mnóstwo wysp, mnóstwo portów, wielkie miasta i małe miasteczka. A jedne piękniejsze od drugich. Z cennymi zabytkami i cudownymi krajobrazami w tle. Miedzy innymi Split i Dubrownik.

W ofercie firm wypożyczających łodzie możecie znaleźć katamarany żaglówki i motorówki. W różnych cenach. Można znaleźć bardzo drogie jednostki dostępne praktycznie dla bardzo bogatych, ale są też do wyboru propozycje znacznie tańsze, których koszt wynajęcia często nie odbiega od ceny pokoju w średniej jakości hotelu. Będziecie mieli jednocześnie środek lokomocji, którym można się przemieszczać w dzień od portu do portu (dzięki temu zobaczycie zdecydowanie więcej niż spędzając czas w jednym mieście). W nocy natomiast Wasza łódź pozwoli na wygodny wypoczynek i spanie.

Jeżeli nie potraficie sami kierować sprzętem pływającym nie trzeba się martwić bo w takiej sytuacji za niewielką dopłatą można poprosić o jacht ze skipperem, który nie tylko zawiezie Was tam gdzie chcecie ale też może podpowie co po drodze warto ciekawego zobaczyć.

Pogoda w Chorwacji prawie zawsze jest piękniejsza niż w Polsce. Jeżeli chcecie uniknąć wielkich upałów to warto się wybrać wiosną lub jesienią. Ceny wtedy też zwykle będą niższe niż w szczycie wakacyjnego sezonu.

Jak posługiwać się stronami do wynajmu jachtów?

Strony internetowe przeznaczone dla osób chcących wynająć jednostkę pływającą są nieco podobne do tych jakie oferują miejsca w hotelach. Są również takie, które obsługują klientów w języku polskim. A wiec trzeba podać datę kiedy chcecie płynąć, dokąd chcecie płynąć w ile osób i maksymalny koszt jaki możecie za to wszystko zapłacić. Wybieracie też opcję pływania ze skipperem albo bez skippera. W razie problemów z wyborem powinien być na stronie numer telefonu do konsultantów, którzy pomogą dopasować coś do konkretnego klienta. Cena łodzi zależy od jej wielkości, wyposażenia i jeszcze kilku innych różnych czynników.

Co warto wiedzieć o wędkowaniu w Chorwacji?

Aby legalnie móc łowić wędką ryby w wodach chorwackich potrzebne jest specjalne pozwolenie (licencja), którą musicie wykupić, najlepiej jeszcze przed wyjazdem z Polski drogą internetową. Trzeba wejść na stronę Dyrekcji Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa Chorwacji. Jak będziecie mieli szczęście to możecie wyłowić morszczuka, miecznika, tuńczyka i jeszcze wiele innych gatunków (w sumie około 140). Co niektórzy próbują upolować nawet ośmiornice albo kałamarnice.

Na własne potrzeby jednorazowo można wyłowić do pięciu kilogramów ryb.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.