Tomasz Kurnik

Tomasz Kurnik

Wędkarstwem interesował się od zawsze. Do dziś na wyprawach towarzyszy mu jego ojciec, który zaszczepił mu tę pasję. Jako mały chłopiec łowił na spławik wszystko, co się dało i gdzie tylko była woda. Od 14 roku życia łowi metodą spinnigową i tak zostało do dziś.

Profesjonalnym wędkarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Prywatnie pracuje jako zawodowy strażak w K.M PSP w  Zabrzu. Od 2000 - 2016 roku związany był z firmą wędkarską Robinson jako tester. Od 2014 roku konsultant firmy Garmin Polska. A od 2017 roku Związany z marką RAPALA. 

Jest wędkarzem, który swoją pasję rozwija nie tylko na terenie Polski. Regularnie odwiedza Skandynawię, a najczęściej Szwecję. Brał udział w Europejskich Zawodach organizowanych w Szwecji – Europen Pike Vastervik. Kilka  ostatnich lat poświęcił w głównej mierze połowom sumów. Ulubionymi łowiskami są rzeka Odra i jeziora Turawskie i Nyskie, na których łowi już od ponad 20 lat. 

W latach 2001 – 2009 czołowy zawodnik Grand Prix Polski oraz członek Kadry Narodowej. Wielokrotny Mistrz i W-ce Mistrz Polski w wędkarstwie spinngowym. 2002 roku – zdobywca Wędkarza Roku w Polsce.

Od wielu lat stały publicysta w miesięczniku Wędkarski Świat. Jeden z pierwszych w Polsce wędkarzy propagujących metodę „złów i wypuść” popierający akcję Ratuj Szczupaka. Od 2007 roku łowi również na włoskiej rzece Po. W 2014 został łowcą największego suma złowionego przez polaków na świecie – sum złowiony na rzece Po mierzył 260 cm. 0d 2014 jest przewodnikiem i organizatorem wypraw wędkarskich na największe łowiska w Polsce oraz Europie.

Najnowsze artykuły autora

Kilka dni na Mazurach

Ostatnie kilka dni spędziłem na Mazurach. Choć przez wiele lat wzbraniałem się przed przyjazdem tutaj postanowiłem zaryzykować. Przede wszystkim mogłem zrobić materiał do pracy i spotkać się z tutejszymi wędkarzami, od których dostałem zaproszenie. Początkowo sceptycznie nastawiony po godzinie łowienia zacząłem nabierać ochoty, aby poznać lepiej tę wodę. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2017-05-15
Kajak zamiast łódki!

Przytrafiło mi się coś niesamowitego. Złowiłem tuńczyka z kajaka na Adriatyku metodą spinningową na sztuczną przynętę. Niesamowite emocje i mega silna ryba!

Pozdrawiam

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-05-08
Wymarzone zakończenie sezonu!

To było bardzo udane zakończenie sezonu wędkarskiego. Śmiało mogę  powiedzieć, że sobie je wymarzyłem. Moje ostatnie ryby w sezonie 2015 złowiłem 29 grudnia podczas wyjazdu na północ Polski. Jest z tym związana ciekawa historia, którą zapoczątkowałem na swoim profilu  FB, gdzie opisałem wcześniejszy wyjazd na ryby podczas, którego straciłem dużego szczupaka. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-01-05
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
SUZUKI PIASECZNO MARINE