Tomasz Kurnik

Tomasz Kurnik

Wędkarstwem interesował się od zawsze. Do dziś na wyprawach towarzyszy mu jego ojciec, który zaszczepił mu tę pasję. Jako mały chłopiec łowił na spławik wszystko, co się dało i gdzie tylko była woda. Od 14 roku życia łowi metodą spinnigową i tak zostało do dziś.

Profesjonalnym wędkarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Prywatnie pracuje jako zawodowy strażak w K.M PSP w  Zabrzu. Od 2000 - 2016 roku związany był z firmą wędkarską Robinson jako tester. Od 2014 roku konsultant firmy Garmin Polska. A od 2017 roku Związany z marką RAPALA. 

Jest wędkarzem, który swoją pasję rozwija nie tylko na terenie Polski. Regularnie odwiedza Skandynawię, a najczęściej Szwecję. Brał udział w Europejskich Zawodach organizowanych w Szwecji – Europen Pike Vastervik. Kilka  ostatnich lat poświęcił w głównej mierze połowom sumów. Ulubionymi łowiskami są rzeka Odra i jeziora Turawskie i Nyskie, na których łowi już od ponad 20 lat. 

W latach 2001 – 2009 czołowy zawodnik Grand Prix Polski oraz członek Kadry Narodowej. Wielokrotny Mistrz i W-ce Mistrz Polski w wędkarstwie spinngowym. 2002 roku – zdobywca Wędkarza Roku w Polsce.

Od wielu lat stały publicysta w miesięczniku Wędkarski Świat. Jeden z pierwszych w Polsce wędkarzy propagujących metodę „złów i wypuść” popierający akcję Ratuj Szczupaka. Od 2007 roku łowi również na włoskiej rzece Po. W 2014 został łowcą największego suma złowionego przez polaków na świecie – sum złowiony na rzece Po mierzył 260 cm. 0d 2014 jest przewodnikiem i organizatorem wypraw wędkarskich na największe łowiska w Polsce oraz Europie.

Najnowsze artykuły autora

Włochy- rzeka PO – Andy`s Wallercamp

Tegoroczny wyjazd na najdłuższą i największą rzekę północnych Włoszech omal nie okazał się totalną porażką sumową ze względu na zerową aktywność ryb. Niestety warunków bądź czynników wpływających na żer nikt nie jest w stanie przewidzieć. Z informacji zasięgniętych od miejscowych wędkarzy wynikało, że niestety wiosna tego roku jest słaba, co ma oczywiście ogromny wpływ na sumowe żerowanie.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2017-06-05
Kilka dni na Mazurach

Ostatnie kilka dni spędziłem na Mazurach. Choć przez wiele lat wzbraniałem się przed przyjazdem tutaj postanowiłem zaryzykować. Przede wszystkim mogłem zrobić materiał do pracy i spotkać się z tutejszymi wędkarzami, od których dostałem zaproszenie. Początkowo sceptycznie nastawiony po godzinie łowienia zacząłem nabierać ochoty, aby poznać lepiej tę wodę. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2017-05-15
Kajak zamiast łódki!

Przytrafiło mi się coś niesamowitego. Złowiłem tuńczyka z kajaka na Adriatyku metodą spinningową na sztuczną przynętę. Niesamowite emocje i mega silna ryba!

Pozdrawiam

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-05-08
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze