Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Daleko czy blisko?

Początkujący wędkarze mają niekiedy problem z wyborem odległości łowienia. Obawiają się popełnienia błędu. Wydaje im się, że łowienie blisko brzegu to łowienie nieskuteczne. Dla pewności zawsze zarzucają wędkę daleko. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-09-26
Wczesna jesień bez koszyczka

Zapraszam Was na wędrówkę z gruntówką w poszukiwaniu jazi i kleni. Oprócz wędki trzeba zabrać ziarna do nęcenia i łowienia.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-08-30
Przynęty do dalekiego łowienia

Zarzut zestawu na dużą odległość dobrze dobranym sprzętem wymaga potężnego wymachu. W trakcie rzutu dochodzi do sporych przeciążeń. Takie przynęty jak białe robaki wytrzymują to bez problemu. Ale co dzieje się z delikatnymi przynętami? 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-07-25
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon