Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Przynęty do dalekiego łowienia

Zarzut zestawu na dużą odległość dobrze dobranym sprzętem wymaga potężnego wymachu. W trakcie rzutu dochodzi do sporych przeciążeń. Takie przynęty jak białe robaki wytrzymują to bez problemu. Ale co dzieje się z delikatnymi przynętami? 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-07-25
Metoda bez koszyczka

Forma do zanęty i pelletu

Przyrząd przypomina strzykawkę lub wycinarkę. Jest wykonany z tworzywa i ma zamontowaną mocną sprężynę. Służy do formowania wałeczków z zanęty lub pelletu.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-06-14
Branie i zacięcie

Brania sygnalizowane przez spławik rzecznej wędki zasadniczo różnią się od brań w wodzie stojącej. Dzieje się tak za sprawą nurtu, który przemieszcza zestaw. Nawet jeśli reakcja ryby jest bardzo powolna i spokojna, to działanie rzeki powoduje, że ruch spławika jest zdecydowany. Im szybciej płynie rzeka, tym mocniejsze brania pokazuje spławik. Ale nie zawsze…

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-05-24
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon