Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Przy dnie

W strefie przydennej dobrze łowi się w wodach stojących, a także w rzekach. Żeruje tu zdecydowana większość ryb występujących w naszych wodach. Dlatego w okolicy dna łowi się najczęściej.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-11-18
Pokonać opór linki

Gdy łowimy gruntówką, zwykle zależy nam, żeby zestaw nieruchomo spoczywał na dnie. Niedobrze, jeśli nurt go przesuwa.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-10-30
Daleko czy blisko?

Początkujący wędkarze mają niekiedy problem z wyborem odległości łowienia. Obawiają się popełnienia błędu. Wydaje im się, że łowienie blisko brzegu to łowienie nieskuteczne. Dla pewności zawsze zarzucają wędkę daleko. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-09-26
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon