Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Pływający koszyczek

Łowienie gruntówką nie zawsze musi być związane z podawaniem zestawu z koszyczkiem zanętowym i przynętą na dno łowiska. W cieplejszych miesiącach ryby mogą żerować lepiej w górnych warstwach wody. Uparte trzymanie się dna w takich warunkach nie miałoby sensu.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-04-17
Wkrętarka akumulatorowa

Niezbędny osprzęt czy niepotrzebny gadżet? Ponad 10 lat temu można się było nad tym zastanawiać. W dzisiejszych czasach wkrętarka jest na wyposażeniu prawie każdego spławikowca startującego w zawodach. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-03-24
Kapsuła do nęcenia

Są okresy, gdy ryby potrzebują dużo konkretnego pokarmu. Zwiększanie pojemności koszyczka zanętowego nie na wiele się zda. Ryby nie jedzą wtedy zanęty, tylko przynętę. Białe robaki, kastery, cięte gnojaki – na tym skupiają się żerujące ryby. Do tego też został wymyślony window feeder.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-03-16
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon