Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Zarzucić jeszcze dalej

Ryby nie zawsze chcą podpływać do brzegu. Przyczyny mogą być różne. Wtedy trzeba dalej zarzucić koszyczek i przynętę. Niekiedy można też zmienić stanowisko. Jednak nie zawsze to działa.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-09-22
Nęcenie podajnikiem

Łowienie długą wędką z zestawem skróconym zawsze było najbardziej precyzyjną techniką spławikową. Od czasu wprowadzenia podajników montowanych na szczytówce kija ta precyzja osiągnęła niewyobrażalnie wysoki poziom.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-09-21
Uszczelnianie koszyczka

Tempo wymywania zanęty z koszyczka zanętowego ma duży wpływ na liczbę brań. Tempo to możemy regulować, stosując odpowiednie zanęty i rodzaje koszyczków.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-08-28
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon