Tadeusz Zalewski

Tadeusz Zalewski

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Przez ponad trzy dziesięciolecia zawodnik – uczestnik i zwycięzca spławikowych zawodów wędkarskich wszystkich szczebli. Mistrz i wicemistrz Europy. Wicemistrz świata. Wielokrotny mistrz Polski.

Wędkuje od ponad 40 lat. W ostatnich latach próbuje swoich sił w łowieniu dużych drapieżników, najczęściej podczas samotnych wypraw. Możecie go spotkać łowiącego samotnie z pontonu szczupaki, sandacze lub sumy na Wiśle, albo trocie i łososie na Bałtyku.  

Najnowsze artykuły autora

Method feeder – początki

Oto kilka podstawowych informacji dotyczących popularnej metody.

 Method feeder to łowienie gruntówką z małym, otwartym koszyczkiem i przynętą na króciutkim przyponie. Taki sposób łowienia ułatwia żerującym rybom znalezienie przynęty na haczyku.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-12-20
Blisko naszego brzegu rzeki

Często wędkarze uważają, że to, co odległe, jest lepsze od tego, co mają w zasięgu ręki. Dlatego zawsze lepsze miejsca są na drugim brzegu, a większe ryby bardzo daleko od nas. Jednak dla tych, którzy stoją na drugim brzegu rzeki, to nasz brzeg jest lepszy. Może warto się zastanowić, czy najbliższe łowisko nie jest najlepszym.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-10-29
Zarzucić jeszcze dalej

Ryby nie zawsze chcą podpływać do brzegu. Przyczyny mogą być różne. Wtedy trzeba dalej zarzucić koszyczek i przynętę. Niekiedy można też zmienić stanowisko. Jednak nie zawsze to działa.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-09-22
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze