Szkółka wędkarska w Kobyłce

Szkółka wędkarska w Kobyłce

Od 2009 roku przy kole PZW 29 w Kobyłce działa szkółka wędkarska. Zajęcia odbywają się praktycznie przez cały rok (z przerwą w miesiącach listopad–grudzień), przynajmniej raz na dwa tygodnie, a bywa że raz w tygodniu, nad wodą lub w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce. Zajęcia prowadzą osoby związane ze sportem wędkarskim, pasjonaci wędkarstwa: Robert Kowalczyk, Krzysztof Turek, Mateusz Turek, Grzegorz Kowalczyk, Michał Gajewski i Zbigniew Turek. Pomagają również ci, którzy swoją przygodę z wędkarstwem zaczynali w Młodzieżowej Szkole Wędkarstwa Sportowego: Przemysław Krakowski i Mateusz Kowalczyk.

Do sukcesów należą: indywidualne i drużynowe tytuły mistrzów okręgu i zwycięzców rocznych klasyfikacji Grand Prix Okręgu Mazowieckiego PZW, zwycięstwa w Spławikowych Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich i Ogólnopolskich oraz Okręgowych Olimpiadach Młodzieży Wędkarskiej. Jednak największym sukcesem jest powstanie zgranej, doskonale rozumiejącej się grupy zapaleńców, miłośników wędkarstwa – tego sportowego i czysto rekreacyjnego.

Sam zapał, pomysły i zaangażowanie kobyłeckich wędkarzy w tworzenie szkoły wędkarskiej na nic by się zdały, gdyby nie wsparcie finansowe władz Kobyłki i hojność sponsorów: piekarni Kalinka, firm Gutmix, Konger, Traper oraz „Wieści Podwarszawskich”. Bardzo ważnym źródłem finansowania zajęć są środki pozyskiwane z konkursów na realizację zadań publicznych ogłaszanych corocznie przez władze Kobyłki.

Autor

lat

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon