Szkółka „Józefów”

Szkółka „Józefów”

Szkółka wędkarska „Józefów” przy kole PZW nr 26 w Józefowie została stworzona w 2012 roku specjalnie dla najmłodszych wędkarzy, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą oraz możliwość spędzenia wolnego czasu z wędką nad wodą. Na zajęcia regularnie przychodzi około 10–12 dzieci, głównie w wieku 6–10 lat. Instruktorzy starają się przekazywać swoją wiedzę w sposób przystępny i jasny. Zachęcają do łowienia, odpowiedniego traktowania ryb oraz wypuszczania ich bezpośrednio po złowieniu.

W ciągu sezonu organizowanych jest około 10 zajęć. Pierwsze spotkania mają charakter teoretyczny, następne odbywają się już bezpośrednio nad wodą. Są to głównie wody w powiecie otwockim, czyli Jezioro Łacha Nowowiejska, którym opiekuje się nasze Koło, jezioro Moczydło w Karczewie oraz rozlewiska Wisły, w których dzieci mają okazję łowić uklejki oraz inne ryby spokojnego żeru.

Wraz z ościennymi kołami organizujemy corocznie zawody z okazji Dnia Dziecka. Ich idea zrodziła się prawie 20 lat temu. Historia zatoczyła koło, a wędkarze, którzy brali udział w pierwszych edycjach tych zawodów, obecnie pomagają kolejnemu pokoleniu w rozwoju wspólnej pasji.

Praca z dziećmi daje bardzo dużo satysfakcji. Mimo wsparcia Urzędu Miasta w Józefowie oraz lokalnego sponsora – sklepu wędkarskiego „U Wąsala” – jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi przedsiębiorcami, gdyż brakuje nam kompletnego sprzętu, który pozwoliłby doskonalić umiejętności dzieci.

Więcej informacji: www.facebook.com/kolo26jozefow/

Autor

redakcja
redakcjalat

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze