Sum 260 cm

Sum 260 cm

„W czwartek 18 października Szymon Nowowiejski złowił w Zbiorniku Rybnickim suma o długości 260 cm. Połów został wzorowo udokumentowany, więc Komisja Konkursowa Rekordy Polski w Długości Ryby w trybie przyspieszonym przyznała łowcy tytuł rekordzisty Polski. Złowienie rekordowego suma zawsze jest znaczącym wydarzeniem w „Wędkarskim Świecie”, choćby dlatego, że taki sum jest zarazem największą rybą w naszym rankingu. (…)

Szymon Nowowiejski wspomina swój szczęśliwy dzień:

(…) Nad Zalew Rybnicki przyjechaliśmy 15 października. Cały rok czekam na jesień, ponieważ największe osobniki łowi się właśnie teraz. Nad wodą zameldowaliśmy się w składzie: Marcin Grzebniewski, Tomasz Krawczyk, Rafał Dec, Kamil Góra, w godzinach popołudniowych. Po kilkugodzinnym rozstawianiu sprzętu rozpoczęliśmy naszą październikową zasiadkę. Od samego początku część ekipy była nastawiona na połów dużych sumów, a część na duże karpie. Przez 3 dni nie było nawet najmniejszego dźwięku sygnalizatorów. Pierwsze branie nastąpiło…”

Relację z połowu „Suma 260 cm” oraz opis sprzętu użytego do połowu olbrzyma znajdziecie w „Wędkarskim Świecie” 12/2018 na stronie 8.

Wcześniej pisaliśmy już o tym rekordzie tu: 

https://wedkarskiswiat.pl/sum-260-cm-nowy-rekord-polski-zatwierdzony-przez-wedkarski-swiat,n,1633

A Film z holu i wypuszczania możecie zobaczyć tu: 

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon