Stepanow Fishing Trout Area Cup 2018

Stepanow Fishing Trout Area Cup 2018

"Łowienie w stylu Trout Area przywędrowało do nas zza naszej wschodniej granicy. Jest to bardzo popularna forma rozgrywania zawodów w wielu krajach. W Polsce również znalazła wielu sympatyków. Ale zacznijmy od początku...

Trout Area to zawody w szybkościowym łowieniu pstrągów na łowiskach komercyjnych. Zbiorniki są uprzednio zarybiane głównie pstrągiem tęczowym. Form współzawodnictwa jest kilka. Opiszę może jedną z najbardziej popularnych. Jest kilka tur, od 4 do 8. Zawodnicy losują stanowiska i łowią w nich od 20 do 60 minut. Po skończonej turze zawodnik przechodzi kilka–kilkanaście stanowisk dalej i łowi tam kolejną turę. Punktowane są pstrągi, w niektórych zawodach dopuszczone są również inne ryby. Jedna ryba – jeden punkt. Niezależnie od tego, czy jest to 50-centymetrowy pstrąg czy 20-centymetrowy podrostek – punktowane są tak samo. Chodzi o złowienie jak największej liczby pstrągów w każdej turze.

Może się wydawać, że taka forma zawodów nie wymaga od zawodników specjalnego kunsztu, gdyż co to za sztuka złowić pstrąga, który niedawno został wpuszczony do stawu. Jednak nie jest to takie proste. W każdej krótkiej turze trzeba bardzo szybko myśleć i wdrożyć odpowiedni plan. Jeżeli coś nie wypali, to straty punktowe mogą bardzo szybko narastać i trudno później o dobry wynik. W krótkim czasie trzeba zlokalizować rybę, ustalić głębokość, na jakiej przebywa, dobrać odpowiednią przynętę, styl jej prowadzenia i doholować szalejącego pstrąga do podbieraka. Na wynik składa się naprawdę wiele czynników, a czas w turze bardzo szybko ucieka.

Jest to również bardzo widowiskowa forma zawodów. Kibice z  bliska mogą obserwować zmagania zawodników, podziwiać widowiskowe hole tęczaków i ich spektakularne wyskoki. ..."

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie 76 WŚ8/2018  w artykule, który przygotował Krzysztof Stepanow. 

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program