Triki na haczyku

triki na haczyku

Gdy ryby nie biorą, trzeba pokombinować z przynętami. I to nie tylko z rodzajami lub zapachami, ale również ze sposobami ich podania. Na przykładzie białych robaków i konserwowej kukurydzy pokażę, w jaki sposób te najpopularniejsze przynęty stwarzają szerokie możliwości różnorodnego podania ich rybom. (…)

Podczas rzecznych połowów gruntowych podstawą jest podanie przynęty na dno. Tak łowi się w rzekach przede wszystkim leszcze, ale również brzany, jazie czy duże płocie. Jednak nie zawsze podawanie przynęty na dno przynosi oczekiwanie rezultaty. Gdy nie ma brań, a wydłużanie przyponu nic nie zmienia, warto spróbować podnieść przynętę nad dno. Najwygodniej zrobić to za pomocą małej kulki zwykłego styropianu, który ma większą od wody wyporność i dzięki temu nie tonie. Taka mała, styropianowa kuleczka dołożona na haczyku np. do białych robaków powoduje, że przynęta nie zalega na dnie, tylko jest podnoszona. Staje się wtedy dostępna dla ryb, które pobierają pokarm z toni.

Więcej ciekawych i skutecznych „Trików na haczyku” prezentuje Paweł Daniec. Szczegóły znajdziecie w „Wędkarskim Świecie” 11/2018 na stronie 54.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.