Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jakie przynęty sprawdzą się przy łowieniu szczupaka?

Rybą, która wśród polskich wędkarzy spinningowych cieszy się naprawdę dużą popularnością, jest szczupak. Jest niezwykle atrakcyjna z wielu względem, szczególnie zaś z uwagi na rozmiar oraz waleczność. Wędkarze szczególnie chętnie łowią szczupaka, wykorzystując sztuczne przynęty. Zalicza się do nich między innymi te gumowe, które do złudzenia przypominają niewielkie rybki będące pokarmem szczupaka. Duże szczupaki doskonale łapie się na mięsiste i duże gumy spinningowe. Można to zaobserwować zwłaszcza jesienią. To właśnie wtedy ci cenieni przez wędkarzy drapieżcy rezygnują z drobnicy. Zdecydowanie chętniej atakują duże sztuki. Pozwala im to zaoszczędzić dużą ilość cennej energii, która u końca sezonu ma ogromne znaczenie. Ci wędkarze, którzy marzą o łowieniu naprawdę dużych okazów, powinni to wykorzystać.

Cannibal Savage Gear

Jeśli chodzi o klasyczny ripper, to Cannibal jest najlepszym przykładem. Charakteryzuje się specyficzną budową, która jest jednak nieco podobna do Mannsa oraz Relaxa. Tym, co zasługuje na podkreślenie w przypadku tej gumy na szczupaka jest przede wszystkim niezwykle wysoka jakość wykonania. Producent zadbał o wszelkie detale. Postawił między innymi na oko 3D, które zwraca uwagę doskonałym osadzeniem. Wszystko to sprawia, że jest to przynęta wyjątkowa. Dostępnych jest wiele wersji Cannibala. Ci najbardziej wymagający mogą postawić na model z imitacją rybich łusek bądź taki, w którym wykorzystano zatopiony w gumie brokat. Plusem jest także to, że guma została pomalowana bardzo równomiernie. W efekcie drapieżniki aż garną się do ataku. Wszystko to sprawia, że jest to przynęta bardzo atrakcyjna.

Analizując tą gumę spinningową na szczupaka dokładniej, warto zwrócić uwagę na to, że do jej wykonania wykorzystano dość sztywny materiał. Przekłada się to oczywiście na jej wytrzymałość. Karbowany, płaski ogon, który umieszczono na wąskim korpusie sprawia, że przynęta pracuje naprawdę atrakcyjnie. Solidna praca ogonowa przekłada się na wyraźne wibracje, a także falę akustyczną w wodzie. To właśnie dzięki takiej budowie jest to obecnie jedna z bardziej skutecznych przynęt.

Decydując się na gumy na szczupaka marki Cannibal, warto pamiętać, że do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych. Dostępne są przynęty w różnych rozmiarach. Sprawdzają się one doskonale nawet przy najbardziej leniwych okazach. Można wykorzystywać je podczas połowów w miejscach mocno zarośniętych majową roślinnością, jak i w głębokich rynnach, w których nie brakuje ławic.

Czym charakteryzuje się Westin Shad Teez?

Kolejne gumy spinningowe na szczupaka, które sprawdzają się świetnie i biją na głowę konkurencję, to Shad Teez. Są to gumy, które polecić można nawet najbardziej wymagającym wędkarzom. Zachwycają między innymi paletą kolorów. Kiedy spojrzymy na nie pierwszy raz, wydawać może się, że nie są one nadzwyczajne. Jeśli jednak zanurzymy je w wodzie, szybko przekonamy się, że jest zupełnie inaczej. Guma charakteryzuje się przede wszystkim pogłębionym tułowiem oraz krótko osadzonym ogonem, który jest zamaszysty. Taka budowa sprawia, że guma pracuje niezwykle wydajnie. Producent zadbał o to, aby ruch przynęty przypominał zachowanie małej rybki, która została delikatnie zraniona i właśnie ucieka. W takim przypadku mało który szczupak nie podejmie ataku. Jeśli chodzi o najbardziej efektywną pracę, to pojawia się ona w przedziale wagowym wahającym się od 7 do 20 gramów. Jeśli decydujemy się na zbrojenie na cięższe główki, powinniśmy pamiętać, że skuteczność tej przynęty spada. Ma to związek z brakiem lusterkowania i pracą wyłącznie ogonem. Producent do wyprodukowania swojej przynęty wykorzystał niezwykle trwały materiał, który jest jednocześnie odporny na uszkodzenia. Przynęta dostępna jest w dwóch wersjach, również w wariancie slim.

Czy przynęta Dragom V-Lures Lunatic zasługuje na uwagę?

Dragon Lunatic to przynęta, która do złudzenia przypomina swoim wyglądem rybę o wydłużonym ciele. Jeśli mielibyśmy porównać ją do ryb żyjących naturalnie, to najmocniej przypomina ona ukleję oraz płoć. Jej przednia część jest dość grupa. Zwęża się jednak ku tyłowi. Ma dość duży ogon, a mimo to jest mocno wiotka. Występuje w wielu kolorach, a także wielkościach. Producent doskonale ją pomalował, a także uatrakcyjnił jej wygląd brokatem. Postawił na trwałe, czarne oczy. Wszystko to sprawia, że jest to jedna ze skuteczniejszych przynęt, jeśli chodzi o szczupaka. Niewątpliwym jej atutem jest jej praca. Jest to przynęta wyraźnie lusterkująca, która zwraca uwagę bardzo mocną pracą ogonową. Producent postawił na wiele naprawdę ciekawych, atrakcyjnych rozwiązań. W pyszczku pojawiło się wgłębienie, które pozwala na lepsze osadzenie przynęty. Lepiej również przylega ołowiana główka. Do tego dochodzą wypustki na grzbiecie. Tym samym nie ma najmniejszego problemu z naprawdę precyzyjnym zamontowaniem haka. Jest to przynęta, która sprawdza się bez względu na gramaturę wykorzystanej główki. Lunatic sprawdza się bez względu na łowisko.

Szukasz przynęty na szczupaka? Wejdź na BigRiver.pl. Na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie przynętę, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.