Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Przydatne narzędzia dla każdego wędkarza

Hands of a man in a Urp plan hold a fishing rod, a fisherman catches fish at dawn. Fishing hobby vacation concept. Copy space

Wędkarstwo to pasja, która albo pochłonie cię do reszty, albo nigdy nie zrozumiesz, jak można tyle czasu spędzać nad wodą. Obcowanie z naturą w wyjątkowo pięknym miejscu to jedna z niewątpliwych zalet tego hobby. Z pewnością zastanawiałeś się, jak można sobie ułatwić niektóre czynności podczas połowu ryb.

Gadżety dla wędkarza

Jak każdy aspekt naszego życia, także i w wędkarstwie możemy spotkać wiele nowości sprzętowych, które w dużym stopniu potrafią umilić nam ten czas spędzany nad wodą. Wiele godzin spędzonych w różnej temperaturze, a czasem nawet deszczu, potrafi w wielu niezaprawionych w boju wędkarzy skutecznie zniechęcić na dłuższy czas z tego typu przygód.

Z pomocą przychodzą najrozmaitsze namioty wędkarskie, które rozłożysz niezwykle łatwo i szybko. To, co je odróżnia od tych klasycznych, to przede wszystkim wysokość, w których z powodzeniem zmieścisz się na krzesełku. Zazwyczaj są one jednowarstwowe, ponieważ wentylacja w takiej sytuacji jest znaczna, poprzez otwarte wejście. Kolorystyka, oczywiście jedyna słuszna – zielona.

Inną formą na sprawne zbudowania daszka i namiastki schronienia przed deszczem lub słońcem jest szczególnego rodzaju hybryda namiotu z parasolem. Cecha, która wyróżnia go spośród klasycznych namiotów, czy pół-namiotów, to szybkie rozkładania i składanie.

Namioty dla wędkarzy

Podstawowa konstrukcja na pozór niczym się nie różni od klasycznego namiotu, a to, co go wyróżnia to dodatkowe poły, które poszerzają konstrukcję i przytwierdza ją do ziemi. Podpatrzone ponad 10 lat temu u Brytyjczyków, niepewnie wkracza także i na nasz rynek. Gorąco polecamy, ponieważ są one niezwykle kompaktowe po złożeniu oraz praktyczne w transporcie.

W dobie rozwijającej się technologii i smartfonów, które towarzyszą nam na każdym kroku, całkiem ciekawym pomysłem okazują się uchwyty, dzięki którym zamontujesz swój telefon do wędki. Proste w swojej prostocie, a Ty będziesz mógł w wolnej chwili przeglądać ulubione strony na ekranie smartfona przytwierdzonego bezpośrednio do wędki. Dla niektórych może się to wydawać zbędny gadżet, ale, my uważamy, że życie należy sobie ułatwiać.

Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu wiesz, jak wiele sytuacji wymaga rozmaitych narzędzi. Zwykle nie wozimy ze sobą całego warsztatu, na kilkugodzinne wypady za miasto, więc doskonałym rozwiązaniem tego problemu może być kupno multipola do zadań specjalnych. Takie narzędzie łączy w sobie selekcję najprzydatniejszych narzędzi w dziczy, czy podczas zwykłej wycieczki nad jezioro. To, co odróżnia multitool od zwykłego scyzoryka, to zwykle funkcjonalność kombinerek. Z pewnością nie raz przydadzą Ci się, chociażby podczas wypinania haczyka z rybiego pyska.

Echosonda prawdę Ci powie

Dla fanów elektroniki i smaku rybiego mięsa doskonale sprawdzają się rozmaite echosondy, które wskażą Ci miejsca, w których ryby chętnie żerują. Rozmaite modele różnią się przede wszystkim precyzją pomiaru i cenami. Wystarczy zarzucić ją przy pomocy wędki albo jeśli łowimy z łódki – własnoręcznie, przywiązując ją za pomocą żyłki.

Różne modele oferują różnego rodzaju komunikacje. Niektóre pozwalają wyświetlać parametry na smartphonie, chociaż my w przypadku tego typu hobby stanowczo polecamy komputery echosondy, które wyświetlają wszystkie parametry na swoim ekranie.

Aplikacje, które odmienią Twoje wędkarskie życie

Ostatnim, może nie do końca gadżetem fizycznym, ale jakże funkcjonalnym są dwie bardzo ciekawe aplikacje na komórkę. Pomocnik Wędkarza oraz Ryboszukacz to programy na androida, które sprawią, że Twoje połowy poprawią się jak nigdy dotąd.

Sami łowimy od lat, ale dopiero niedawno dowiedzieliśmy się o tak pełnych ciekawych funkcji appek. Prognozy brań, czy zasady panujące na różnych akwenach to tylko wierzchołek góry lodowej.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł nakierował Cię na ciekawe rozwiązania, które umilą Ci spędzany czas blisko natury, a gadżety sprawią, że połów będzie jeszcze bardziej obfity.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.