...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

O czym należy pamiętać podczas wędkowania zimą?

Wędkowanie na tyle sprawia wielu osobom radość i przyjemność, iż nie potrafią nawet na chwilę o nim zapomnieć. Co dopiero mówić o tym, aby zapomnieć o wędkowaniu na czas zimy. Także i tą porą sięgają po wędkę, by móc po chwili wybrać się nad wodę. Pytanie w takim razie, jak przygotować się do wędkowania podczas zimy, o czym należy pamiętać?

Strój do wędkowania zimą

Wybierając się na ryby w okresie zimy trzeba pamiętać nie tylko o odpowiednim sprzęcie, tak by móc z łatwością skuć lód, czy po prostu do tych ryb w jakiś sprytny sposób się dostać. Drugą bardzo ważną kwestią jest po prostu zadbanie o siebie samego. A więc chodzi tu o odpowiedni strój do wędkowania zimą. Oczywiście nie ma nic specjalnego, co zakłada się w tym momencie. Na pewno jednak ciepłe ubranie będzie tu podstawą.

Wygodna odzież męska sportowa będzie doskonałym wyborem. Ciepła bluza, spodnie dresowe, a pod nimi najlepiej bielizna termiczna. Do tego konieczna jest wygodna kurtka i także zapewniająca ciepło. Mężczyzna wybierający się na ryby w okresie zimy, musi być przygotowany na różne warianty zdarzeń. Lepiej więc, aby miał na sobie ciepłe, wygodne i praktyczne ubranie. Duży wybór ubrań, które sprostają tym oczekiwaniom i potrzebom, można znaleźć w sklepie Sport-shop.

Choć zapewne żaden wędkarz nie myśli o tym, aby spać na śniegu i łowić ryby z przerwami, to jednak warto zabrać ze sobą śpiwór. Jest to świetny sposób na ogrzanie zmarzniętych kończyn, choć nie tylko. Tą porą roku pogoda bywa zmienna. Trudno przewidzieć, czym zaskoczy tym razem. A nad wodą jest jeszcze zimniej, niż z dala od niej. Także śpiwory na pewno nie zaszkodzą.

Wędkowanie zimą – przydatne przedmioty

W czasie wędkowania w okresie zimy bardzo przydatne są również rozmaite gadżety. Obowiązkowo należy zabrać ze sobą termosy i kubki termiczne z gorącymi napojami, najlepiej herbatą. Będzie można choć na chwilę się rozgrzać, popijając łyk po łyku w odstępach czasowych. Niech będą na tyle pojemne, aby napoju wystarczyło na maksymalnie długi czas. I w ogóle kompletując zestaw do wyjścia, warto dobrze to przemyśleć. Zabrać ze sobą tylko te najpotrzebniejsze przedmioty, w tym na pewno powerbank, na wypadek rozładowania baterii w telefonie.

O czym należy pamiętać?

Wybierając się na ryby w okresie zimy, dobrze jest zabrać ze sobą towarzysza. Tą porą jest jeszcze ciemno z rana i szybko robi się ciemno po południu. Do tego zmienna pogoda, raz piękne słońce i mróz, raz silny wiatr i intensywne opady śniegu. Warunki do połowu są po prostu trudne. Warto więc mieć u boku kompana, który będzie w tym czasie towarzyszył.

Ponadto bardzo ważne jest, aby wybierać bezpieczne miejsca do łowienia ryb. Nie należy wchodzić na lód, jeśli może się załamać. Lepiej łowić z lądu lub z pomostu. I jeśli ktoś jeszcze nigdy wcześniej nie łowił ryb zimą, a tym bardziej nie łowił ryb np. latem, kiedy warunki są znacznie łatwiejsze, nie powinien tego robić w czasie zimy. Na pewno nie sam, bez pomocy doświadczonego rybaka.

Łowienie ryb w czasie zimy może być potraktowane jako prawdziwa męska przygoda. Trzeba natomiast pamiętać, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, ze względu na trudne warunki pogodowe. Jest to więc zajęcie głównie dla osób doświadczonych, które już niejednokrotnie łowiły ryby, mają wprawę, sprzęt i wiedzę. Bo tak naprawdę ciepły strój czy kilka przydatnych gadżetów, czyli plecaki wypełnione najpotrzebniejszymi rzeczami, to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Cenne wskazówki można pozyskać u prawdziwych, zapalonych wędkarzy, którzy nie potrafią zrezygnować z wędkowania nawet zimą.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.