Striker

Echosondy wędkarskie Garmin STRIKER™

Wytrzymałe echosondy wędkarskie Garmin STRIKER z czułym odbiornikiem GPS umożliwiają precyzyjne określanie pozycji i prędkości łodzi. Dzięki tym echosondom można oznaczać miejsca brania ryb, pomosty i doki oraz udostępniać je innym kompatybilnym urządzeniom. Oznaczone punkty wyświetlane są na mapie i można do nich nawigować. Wszystkie urządzenia z serii STRIKER wyposażono w sonar działający w technologii CHIRP.

Sonar CHIRP zamiast pojedynczego sygnału o określonej częstotliwości wysyła wiązkę sygnałów o różnych częstotliwościach, od niskich po wysokie. Po powrocie sygnału każda częstotliwość poddawana jest indywidualnej analizie. Dzięki temu sonar CHIRP udostępnia więcej informacji i pozwala na rysowanie doskonale wyodrębnionych, wyraźnych łuków ryb. Technologia CHIRP zapewnia lepszą widoczność konturów dna nawet przy dużych prędkościach oraz tłumienie zakłóceń sygnału na głębszej wodzie, dając lepszy pogląd tego, co dzieje się pod łodzią.

Seria STRIKER dv została dodatkowo wyposażona w sonar działający w technologii CHIRP DownVü, który dostarcza wyraźny obraz obiektów znajdujących się pod łodzią. Natomiast w urządzeniu STRIKER 7sv zastosowano sonar skanujący CHIRP DownVü i CHIRP SideVü, który umożliwia wykrywanie obiektów również po obydwu stronach łodzi w odległości do 230 m.

Autorzy