Skrzydełka na szczupaka

Skrzydełka na szczupaka

Nadchodzi dobry czas na szczupaki, które najbardziej lubię łowić w listopadzie i na początku grudnia. Z reguły poluję na zarośniętych płyciznach, gdzie brania drapieżników są bardzo widowiskowe i emocjonujące. (…) 

Moją wymarzoną pogodą na jesienne szczupaki jest mocne zachmurzenie, bez wiatru albo z delikatnym wiatrem. W takich warunkach wszystkie miejscówki stają się czytelne i łatwe do obłowienia. W pochmurne dni cały czas możemy spodziewać się dobrego żerowania szczupaków. Natomiast gdy słońce operuje przez cały dzień, ryby są aktywne zazwyczaj rano albo popołudniami, ale nie jest to regułą. Często też obławianie płycizn w ciągu dnia nie daje żadnych efektów. Nadejście odpowiedniego momentu zazwyczaj zbiega się ze zbliżającym się wieczorem i wówczas nasze szanse na sukces wzrastają. (…)

Jesienne szczupaki łowię głównie na duże, własnoręcznie wykonane wirówki – Mikołaje. Do ich produkcji używam zazwyczaj paletek typu aglia, w wielkości 4–5, oraz paletek typu long, w wielkości 4–6. Zaobserwowałem, że najlepiej sprawdzają się wirówki o…

Rozmawiałem z Grzegorzem Wadeckim i jego wyprawach na duże szczupaki. Miejscówki, sposoby prowadzenia i skuteczne przynęty – „Skrzydełka na szczupaka”. Szczegóły w „Wędkarskim Świecie” 12/2017 na stronie 60.

Autor artykułu

Mateusz Porada
Mateusz Porada stały współpracownik Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program