SHIMANO STRADIC CI4+ FB - nieznany wymiar lekkości!

SHIMANO STRADIC CI4+ FB - nieznany wymiar lekkości!

W dzisiejszych czasach wędkarze za wszelką cenę szukają kołowrotka, który umożliwi im stworzenie ultralekkiego zestawu z nowoczesnym, filigranowym wędziskiem. Na rynku pojawia się sporo propozycji od wielu producentów, przez co wybór z pozoru nie należy do łatwych. Jeśli jednak przyjrzeć się trwałości materiałów oraz spasowaniu mechanizmów, wybór może być tylko jeden – Shimano Stradic Ci4+ FB.

Stradic Ci4+ to kołowrotek spełniający oczekiwania dosłownie każdego wędkarza zakochanego w tak zwanym ultra light. Jest niesamowicie lekki, wytrzymały, sztywny i oferuje wyjątkowo płynną pracę. Wszystko to dzięki zastosowaniu opatentowanych i dopracowanych do perfekcji technologii wykorzystywanych przez Shimano.

Sercem kołowrotka jest przekładnia HAGANE – odkuwana na zimno z jednego kawałka metalu, oferująca nieprześcignioną moc i trwałość, a przy tym dająca idealnie gładką pracę za sprawą powtarzalności odkucia każdego małego zęba na swej powierzchni. To ona w pierwszej kolejności odróżnia nasz flagowy kołowrotek od pozostałych.

Marzenie o najniższej wadze konstrukcji nie byłoby jednak możliwe do spełnienia, gdyby nie sztywny, ultralekki korpus wykonany w całości z węgla Ci4+. To właśnie on nadaje naszym kołowrotkom właściwości tak pożądanych w delikatnych odmianach łowienia. Przenoszenie drgań i brań stoi tu na najwyższym poziomie. Co bardzo istotne, w przeciwieństwie do innych tworzyw stosowanych przez konkurencję, Ci4+ nie jest podatny na odkształcenia (można sprawdzić to, biorąc dowolny kołowrotek konkurencji dedykowany do ultra light i wyginając mocno stopkę kołowrotka lub ściskając delikatnie rotor). Skutkuje to tym, że zamknięte wewnątrz mechanizmy nie są narażone na przeciążenia i nie zużywają się tak szybko, jak w przypadku innych kołowrotków.

Ostatnim i najważniejszym atutem kołowrotka jest zabezpieczenie przed działaniem wody i innych czynników zewnętrznych. Uszczelnienie CoreProtect chroni łożysko oporowe przed dostępem wody skraplając ją i wypychając na zewnątrz w momencie zamoczenia. Kryte łożyska S A-RB pozwalają z kolei dłużej cieszyć się żywotnością kołowrotka, ponieważ nie dostanie się do nich woda czy piasek.

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się stworzyć kołowrotek, który okazał się absolutnym hitem sprzedaży i trafił do rąk setek tysięcy wędkarzy na całym świecie. Jeśli sam marzysz o niespotykanych doznaniach podczas kręcenia korbą i szukasz kołowrotka do ultralekkich odmian spinningu – przyszedł czas na Ciebie.

Skorzystaj z naszego narzędzia wyszukiwania sklepów i odwiedź najbliższy, by przejść na wyższy poziom wędkarstwa z nowym kołowrotkiem Stradic Ci4+ FB.

"Znajdź dealera Shimano" : http://fish.shimano-eu.com/content/fish/eu/pl/pl/homepage/Dealer-locator.html

 

Zapraszamy na film: 

 

A więcej informacji i nowinek z SHIMANO znajdziecie na FB!

https://www.facebook.com/ShimanoFishingPL/

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program