Robert Adamski

Robert Adamski

Stały współpracownik „Wędkarskiego Świata” od 2013 roku. Współpracuje również z klubami i portalami karpiowymi oraz współredaguje polską stronę Prologic na Facebooku. Swą przygodę z wędkarstwem rozpoczął w wieku 9 lat. Jak większość młodych wędkarzy zaczynał od spławika. Z upływem lat zapragnął łowić duże ryby i od 1999 roku na stałe związał się z wędkarstwem karpiowym. Wyzwaniem są dla niego dzikie, nieodkryte jeziora, z których pochodzą jego dwie największe ryby: 22-kilogramowy amur oraz karp 24,5 kg. Pomimo 13-letniego doświadczenia cały czas się uczy. Swoją bogatą wiedzą chętnie dzieli się z innymi wędkarzami. 

Najnowsze artykuły autora

Mój sposób na amura

Pod koniec sierpnia na jednej z amurowych zasiadek delektowałem się poranną kawą, gdy wcześnie rano odwiedził mnie jegomość na rowerze.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-10-05
Każdy karp foty wart

Każdy z artykułów, które od lat piszę do naszego magazynu, ma gdzieś swoje podwaliny. W większości sama pasja i przebywanie nad wodą inspiruje mnie do napisania tekstu. Przygody, taktyka,techniczne tajemnice karpiowej profesji… Dostaję od Was wiele wiadomości, niektóre zaowocowały całkiem nowym spojrzeniem na wędkarstwo. Ktoś mi kiedyś powiedział - ilu karpiarzy tyle zróżnicowanych zdań na dany temat. I to jest prawda.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-08-30
Hardy? Waftersy? A może jednak POP-UP?

Kiedy zaczynałem swoja przygodę z wędkarstwem karpiowym, większość technicznych określeń związanych z tą dziedzina była dla mnie po prostu niezrozumiała. Wielokrotnie podczas rozmów bardziej obytych w temacie kolegów zastanawiałem się nad słownictwem, jakiego używali. Czy to był szyfr? Zawsze po powrocie do domu starałem się zasięgnąć języka, by rozwiązać kwestie butgripów, rod restów, line alignera i innych.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-07-12
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze