Relacja z I Otwartych Trociowych Mistrzostw Koszalińskiego Okręgu PZW

Relacja z I Otwartych Trociowych Mistrzostw Koszalińskiego Okręgu PZW

"7 stycznia o godzinie 8.30 prawie 30 zawodników wyruszyło nad rzekę Grabową w poszukiwaniu najcenniejszych gatunków ryb, którymi niewątpliwie są łosoś, troć wędrowna oraz pstrąg potokowy.

Baza logistyczna usytuowana była na gościnnej Stanicy Wędkarskiej koła” Łosoś” w Darłowie”. Tam też symboliczną lampką szampana wnieśliśmy toast za zdrowie uczestników mistrzostw oraz Króla Naszych Pomorskich Rzek – Łososia.

O ile pogoda dopisała to woda w rzece była mocno mętnawa a jej wysoki stan nie zawsze pozwalał na podejście pod brzegowe burty.

Pierwszą rybę, pstrąga potokowego o długości 45 centymetrów, o godz. 9.50 zgłosił telefonicznie Michał Wojnikiewicz z koła „Okoń” Jedliny. Nadesłał zdjęcie ryby na tle przymiaru, po czy wróciła ona do rzeki. Takie, bowiem było założenie organizatorów.

Walczymy o mistrzowskie tytuły, ale tylko na „żywej rybie”.

Później w eterze nastąpiła cisza. Gdzieś tam na zalanych łąkach walczono z dużymi rybami, które uwalniały się z haków bądź podprowadzały przynęty pod sam brzeg, jednak nie decydowały się na atak, widziano liczne spławy dużych okazów.

Było też kilka udanych podebrań, lecz trocie i pstrągi nie osiągały wymaganego wymiaru (50 i 35 cm – patrz zdjęcie Michała Wojnikiewicza z trocią o długości 47 cm i Wojtka Nizińskiego (44 cm)

Około południa Marcin Tyburski z koła w Rosnowie zgłosił udany, lecz bardzo emocjonujący hol łososia o długości 92 centymetrów.

Po regulaminowej fotce królewska ryba wróciła do swego środowiska.

W czasie trwania zawodów nie złowiono żadnej palii, która bardzo się rozpanoszyła w rzece (uciekinierzy z licznych hodowli).

Pod koniec zawodów Michał Cydzik z koła Energetyk złowił pstrąga tęczowego o wadze 70 dkg.

Pstrąg tęczowy i palia nie podlegały zasadzie C&R.

Ostateczne wyniki mistrzostw:

  1. Marcin Tyburski – 2850 pkt
  2. Michał Wojnikiewicz – 800 pkt
  3. Michał Cydzik

Uroczyste zakończenie mistrzostw okręgu nastąpiło w obecności Burmistrza Darłowa – Arkadiusza Klimowicza oraz przedstawiciela Wójta Gminy Darłowo Radosława Głażewskiego. Był nim Emil Gawęda.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody.

Dodatkowo uhonorowano seniora mistrzostw Ryszarda Rachubika i najmłodszego uczestnika Grzegorza Straszaka. Organizator (OKS) ufundował kołowrotek dla Szkółki Wędkarskiej przy kole „Łosoś”.

Dziękuję prezesowi koła „Łosoś” kol. Pawłowi Paćkowskiemu za użyczenie świetlicy wraz z kuchennym zapleczem.

Sędzia Główny – Jerzy Makara

PS. 

Koło „Łosoś” zaprasza na zawody spinningowe pn. „IV Memoriał im. Jana Świętosławskiego”, które odbędą się 14 stycznia. Zbiórka o godz. 8.00 na Stanicy Wędkarskiej – Wyspa Łososiowa.

Wpisowe – 25 zł. Łowimy na rzece Grabowej i Wieprzy.

Oprócz pucharów – główną nagrodą jest szabla ułańska."

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze