Rafał Mleczak

Rafał Mleczak

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. Łowi zazwyczaj w skromnym, dwuosobowym zespole, co daje mu szanse na konsekwentne doskonalenie różnych metod połowu oraz kontakt z pięknymi rybami, które zgodnie z zasadą C&R wypuszcza. Jego największą pasją jest łowienie rekordowych okoni, którym poświęca największą część wędkarskiego sezonu. Najchętniej wędkuje w jeziorach Wielkopolski i rzekach nizinnych całego kraju. Lubi także zatopić się w malowniczym krajobrazie dzikiego, górskiego potoku, przemierzając kilometry z małym, kleniowo-pstrągowym woblerem. Jak twierdzi, każda woda ma swoją przynętę i wymaga innego sposobu jej prowadzenia, a każdym zbiorniku i rzece pływają przepiękne ryby, do których trzeba się tylko dobrać, krok po kroku odgadując ich upodobania.

Najnowsze artykuły autora

Street Fishing Poland - Wrocław

Druga sobota czerwca była prawdziwym świętem dla miłośników łowienia w mieście. Aż 262 spinningistów zebrało się nad brzegiem Odry we Wrocławiu, by walczyć o tytuł najlepszego wędkarza pierwszej tegorocznej edycji zawodów Street Fishing Poland.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-08-13
Jeziorowe zatoki

Choć każde jezioro różni się ukształtowaniem dna, średnią głębokością i specyfiką, można znaleźć pewne cechy wspólne dla wielu z nich. Są to charakterystyczne miejsca, nie bez przyczyny tak chętnie odwiedzane przez spinningistów.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-05-18
Jak dobrać średnicę plecionki?

Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru wydaje się prosta. Jednak gdy zaczniemy analizować kryteria, które trzeba mieć na uwadze podczas dokonywania wyboru, pojawiają się dylematy, z którymi musimy się zmierzyć.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-03-28
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze