Rafał Mleczak

Rafał Mleczak

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. Łowi zazwyczaj w skromnym, dwuosobowym zespole, co daje mu szanse na konsekwentne doskonalenie różnych metod połowu oraz kontakt z pięknymi rybami, które zgodnie z zasadą C&R wypuszcza. Jego największą pasją jest łowienie rekordowych okoni, którym poświęca największą część wędkarskiego sezonu. Najchętniej wędkuje w jeziorach Wielkopolski i rzekach nizinnych całego kraju. Lubi także zatopić się w malowniczym krajobrazie dzikiego, górskiego potoku, przemierzając kilometry z małym, kleniowo-pstrągowym woblerem. Jak twierdzi, każda woda ma swoją przynętę i wymaga innego sposobu jej prowadzenia, a każdym zbiorniku i rzece pływają przepiękne ryby, do których trzeba się tylko dobrać, krok po kroku odgadując ich upodobania.

Najnowsze artykuły autora

Nowoczesne przynęty okoniowe

Gdyby wskazanie jednej, optymalnej przynęty na pasiaki było możliwe, nasze hobby nie miałoby sensu. Każde łowisko jest inne, każda pora roku rządzi się swoimi prawami, a wędkarze mają odmienne upodobania. Dla niektórych łowienie okoni to zestaw z bocznym trokiem i miniaturowymi przynętami, dla innych selektywne rippery na główce dżigowej. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-16
Przynęta ostatniej szansy

Znam setki okoniowych przynęt sprawdzających się w określonych warunkach, dziesiątki, po które sięgam regularnie, i pojedyncze perełki, które często są dla mnie ostatnią deską ratunku. Do takich przynęt mogę zaliczyć wirujące ogonki, których odmienność, atrakcyjna praca i przede wszystkim skuteczność praktycznie mnie nie zawodzą. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-02
5 met na lipcowe okonie

Lipiec to prawie dwadzieścia godzin wędkarskiej dniówki, i to godzin, które podczas urlopu możemy prawie w całości poświęcić na wędkowanie. Najlepszym, bo znakomicie żerującym celem jeziorowego spinningisty będą okonie. Dziś opowiem Wam o miejscach, które najchętniej odwiedzam w lipcu, i przynętach, którymi je obławiam. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-06-12
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Storm