Rafał Mleczak

Rafał Mleczak

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. Łowi zazwyczaj w skromnym, dwuosobowym zespole, co daje mu szanse na konsekwentne doskonalenie różnych metod połowu oraz kontakt z pięknymi rybami, które zgodnie z zasadą C&R wypuszcza. Jego największą pasją jest łowienie rekordowych okoni, którym poświęca największą część wędkarskiego sezonu. Najchętniej wędkuje w jeziorach Wielkopolski i rzekach nizinnych całego kraju. Lubi także zatopić się w malowniczym krajobrazie dzikiego, górskiego potoku, przemierzając kilometry z małym, kleniowo-pstrągowym woblerem. Jak twierdzi, każda woda ma swoją przynętę i wymaga innego sposobu jej prowadzenia, a każdym zbiorniku i rzece pływają przepiękne ryby, do których trzeba się tylko dobrać, krok po kroku odgadując ich upodobania.

Najnowsze artykuły autora

Twarde przynęty okoniowe

W poprzednim numerze przedstawiłem grupę nowości w segmencie okoniowych przynęt miękkich. Dziś zajmę się dziedziną jeszcze większą, bardziej urozmaiconą i – moim zdaniem – ciekawszą, a mianowicie przynętami twardymi.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-09-11
Nowoczesne przynęty okoniowe

Gdyby wskazanie jednej, optymalnej przynęty na pasiaki było możliwe, nasze hobby nie miałoby sensu. Każde łowisko jest inne, każda pora roku rządzi się swoimi prawami, a wędkarze mają odmienne upodobania. Dla niektórych łowienie okoni to zestaw z bocznym trokiem i miniaturowymi przynętami, dla innych selektywne rippery na główce dżigowej. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-16
Przynęta ostatniej szansy

Znam setki okoniowych przynęt sprawdzających się w określonych warunkach, dziesiątki, po które sięgam regularnie, i pojedyncze perełki, które często są dla mnie ostatnią deską ratunku. Do takich przynęt mogę zaliczyć wirujące ogonki, których odmienność, atrakcyjna praca i przede wszystkim skuteczność praktycznie mnie nie zawodzą. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-02
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon