Rafał Mleczak

Rafał Mleczak

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. Łowi zazwyczaj w skromnym, dwuosobowym zespole, co daje mu szanse na konsekwentne doskonalenie różnych metod połowu oraz kontakt z pięknymi rybami, które zgodnie z zasadą C&R wypuszcza. Jego największą pasją jest łowienie rekordowych okoni, którym poświęca największą część wędkarskiego sezonu. Najchętniej wędkuje w jeziorach Wielkopolski i rzekach nizinnych całego kraju. Lubi także zatopić się w malowniczym krajobrazie dzikiego, górskiego potoku, przemierzając kilometry z małym, kleniowo-pstrągowym woblerem. Jak twierdzi, każda woda ma swoją przynętę i wymaga innego sposobu jej prowadzenia, a każdym zbiorniku i rzece pływają przepiękne ryby, do których trzeba się tylko dobrać, krok po kroku odgadując ich upodobania.

Najnowsze artykuły autora

Tafla kruszona kilem

Ostatnie wyprawy w sezonie – chęć przedłużenia przygody, która zbliża się ku końcowi, i świadomość, że lada chwila kolejny rok stanie się historią, wywołują u mnie szczególne emocje, dzięki którym każdy grudniowy dzień nad wodą staje się wyjątkowy. Kruszona kilem warstwa lodu potęguje uczucie radości wymieszanej ze smutkiem... Tak właśnie wygląda moje zakończenie sezonu.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-11-22
Okoniowe wyspy

Już wiele lat temu okonie stały się głównym celem moich wypraw. Poświęciłem im czas, rezygnowałem dla nich z celowego łowienia większych drapieżników, odwiedzałem najlepsze okoniowe łowiska w Polsce i nie tylko. Poznałem wiele ciekawych łowisk, nauczyłem się poznawać je w szybkim tempie i wybierać najlepsze miejsca, które zwykle dawały ryby. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-09-27
Zimny maj

(…) Majówka to chyba najtrudniejszy czas dla drapieżników, ale także nie lada wyzwanie dla spinningistów. Tym bardziej że zmieniający się klimat niemal gwarantuje nam towarzyszące majówce ochłodzenie. Szczerze mówiąc rozpoczęcie sezonu kojarzy mi się bardziej z jesiennym kombinezonem niż krótkim rękawkiem, choć oczywiście mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. (…)

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-04-06
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon