Prezent urodzinowy

Prezent urodzinowy

"Swoją przygodę z wędkarstwem zacząłem dokładnie we wrześniu zeszłego roku. Miałem, można powiedzieć, z górki ze względu na to, że mam w swoim codziennym otoczeniu w pracy wielu wędkarskich kozaków, którzy chętnie przekazują mi mnóstwo wiedzy oraz nauczyli mnie wszystkiego od podstaw. Krzysztof Jędrzejewski – casting/spinning, głównie Big Game, jak zwykliśmy mówić, oraz Kacper Potrykus, mój kuzyn, muszkarz maniak, bo inaczej go nie określę. To moi główni mentorzy.

Ale wróćmy do 24 maja. W tym dniu miałem swoje święto, a mianowicie urodziny. Na wodzie byliśmy około godziny 5.30. Była lekka fala, około 16 stopni Celsjusza, ale zapowiadało się na niezłą lampę w południe. Nikt z nas nie nastawiał się specjalnie na jakiekolwiek rekordy, choć co wyjazd jest ta nadzieja, że dzisiaj coś ładnego wyjedzie z wody. Przez pierwsze 3 godziny mieliśmy parę delikatnych brań i kolega złowił szczupaka 60–65 cm, ale poza tym nic.

W końcu wybiła moja godzina. Około 8.40 poczułem uderzenie. Zaciąłem i stwierdziłem, że to coś większego, chociaż nie było to najmocniejsze branie. Ryba wzięła na głębokości około 1,5 m, niedaleko brzegu, między wysoką roślinnością. Woda była bardzo przejrzysta i gdy tylko zobaczyłem tego potwora, już wiedziałem, że jest grubo. Od razu krzyknąłem do chłopaków, że siedzi „metr”. Szczupak, gdy tylko zobaczył ponton, zaczął nagle odjeżdżać i zaczęła się zabawa. Kij giął się wpół, a hamulec grał piękną muzykę. Po 10-minutowym holu ryba znalazła się w podbieraku. Po wypięciu przynęty oraz położeniu ryby w środku na podłodze pontonu zdałem sobie sprawę, że jest na pewno więcej niż 100 cm. Chłopaki spekulowali 115, może nawet 120 cm. Po zmierzeniu i ważeniu okazało się, że to 120-centymetrowy potwór o masie 13 kg.

Myślę, że był to wymarzony prezent dla każdego wędkarza. Dla mnie szczególnie, bo można powiedzieć, że dopiero zaczynam przygodę z wędkarstwem. Oczywiście rybka pływa dalej i mam nadzieję, że dorwę ją jeszcze za dwa, trzy lata, ale wtedy może będzie miała 130 cm. Życzę każdemu takiego okazu i takiego prezentu urodzinowego.

Adrian Potrykus"

Rubrykę sponsoruje firma MEPPS. Przygodę miesiąca znajdziecie także w WŚ 8/2018 na stronie 75. Czekamy na Wasze przygody z rekordowymi rybami. Co miesiąc publikujemy jedną z nich.

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon