Płocie w statystykach

Płocie w statystykach

„Jakie przynęty są najskuteczniejsze na płocie? Gdzie najczęściej łowi się okazy tego gatunku? Czy na okazałe damy z czerwonymi płetwami lepiej zapolować wiosną czy jesienią? Na podstawie zgłoszeń rekordowych ryb do konkursu „Rekordy Polski w Długości Ryby” opracowaliśmy wykresy, które pozwolą odpowiedzieć na te i inne pytania.

Do stworzenia wykresów wykorzystałem 418 zgłoszeń płoci od 30 do 45 cm. Aż 218 z nich (52%) odzyskało wolność. Wyraźnie widać większą świadomość wędkarzy i szacunek dla okazów, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. To bardzo cieszy i pozwala mieć nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. (…)

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony stosunkowo małą liczbą zgłoszeń płoci złowionych jesienią. Gdybym miał w ciemno obstawiać, kiedy łowi się najwięcej rekordowych płoci, to najprawdopodobniej postawiłbym na jesień (październik lub listopad). Nawet rekordowa płoć 45 cm została złowiona pod koniec października. Okazuje się jednak, że statystycznie najlepszy jest…”

Ciekawi jesteście, kiedy, na jakie przynęty i w jakich łowiskach łowi się najwięcej medalowych płoci? Koniecznie przeczytajcie artykuł „Płocie w statystykach” . Szczegóły w „Wędkarskim Świecie” 4/2018 na stronie 52.

Autor artykułu

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program