Paweł Daniec

Paweł Daniec

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. Wciąż poznaje nowe rzeczne i jeziorowe łowiska. Jedną z jego najbardziej preferowanych form spędzania wolnego czasu jest połączenie wędkarskiej wyprawy i biwaku nad dużą rzeką. Tutaj najchętniej posługuje się feederem, łowiąc leszcze, jazie oraz klenie. Nad jeziorami najwięcej czasu poświęca metodzie odległościowej oraz drgającej szczytówce i wszystkim rybom, jakie można łowić tymi metodami. Jest zdecydowanym zwolennikiem zasady Catch&Release. Na naszych łamach dzieli się z Czytelnikami doświadczeniami w metodach gruntowych i spławikowych oraz opisuje łowiska centralnej i północnej Polski.

Najnowsze artykuły autora

Marcowe miejscówki

Wielka rzeka w marcu. Teraz jeszcze większa. Szarobura, spieniona, pozornie nieprzystępna. Ryby jednak już są. Żerują po zimie, by najeść się przed tarłem. Tylko trzeba poszukać ich w odpowiednich miejscach. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-02-09
Feeder w zaczepach

Łowienie feederem w pełnym zaczepów łowisku nie jest łatwe. Traci się dużo zestawów i holowanych ryb. Na szczęście modyfikując w prosty sposób zestaw końcowy można ograniczyć straty ryb. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-01-15
Liny 2017 – trudny sezon

Linowy sezon 2017 należy już do przeszłości. Wspominając wyprawy oraz analizując sukcesy i porażki, staram się wyciągnąć wnioski na przyszłość. A tworząc poniższy tekst, mogę w myślach przeżyć to wszystko jeszcze raz.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-11-17
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon