Paweł Daniec

Paweł Daniec

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. Wciąż poznaje nowe rzeczne i jeziorowe łowiska. Jedną z jego najbardziej preferowanych form spędzania wolnego czasu jest połączenie wędkarskiej wyprawy i biwaku nad dużą rzeką. Tutaj najchętniej posługuje się feederem, łowiąc leszcze, jazie oraz klenie. Nad jeziorami najwięcej czasu poświęca metodzie odległościowej oraz drgającej szczytówce i wszystkim rybom, jakie można łowić tymi metodami. Jest zdecydowanym zwolennikiem zasady Catch&Release. Na naszych łamach dzieli się z Czytelnikami doświadczeniami w metodach gruntowych i spławikowych oraz opisuje łowiska centralnej i północnej Polski.

Najnowsze artykuły autora

Triki na haczyku

Gdy ryby nie biorą, trzeba pokombinować z przynętami. I to nie tylko z rodzajami lub zapachami, ale również ze sposobami ich podania. Na przykładzie białych robaków i konserwowej kukurydzy pokażę, w jaki sposób te najpopularniejsze przynęty stwarzają szerokie możliwości różnorodnego podania ich rybom. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-10-13
Feeder z bocznym trokiem

Feeder z koszyczkiem zanętowym lub obciążeniem wiązanym na bocznym troku to dziś nieco zapomniany sposób montażu zestawu do drgającej szczytówki. A szkoda, bo w wielu sytuacjach jest bardzo skuteczny. W dodatku poprzez możliwe modyfikacje daje się stosować w różnych warunkach przy połowie wielu gatunków ryb. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-09-14
Lubię leszcze

Lubię łowić rzeczne leszcze. Żadnym innym rybom nie poświęcam tyle czasu. Leszczowy sezon nad dużą rzeką zaczyna się dla mnie w kwietniu i jeśli tylko pogoda pozwala, kończy się w listopadzie. A czemu właśnie leszcze i w jaki sposób?

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-08-14
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program