Paweł Daniec

Paweł Daniec

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. Wciąż poznaje nowe rzeczne i jeziorowe łowiska. Jedną z jego najbardziej preferowanych form spędzania wolnego czasu jest połączenie wędkarskiej wyprawy i biwaku nad dużą rzeką. Tutaj najchętniej posługuje się feederem, łowiąc leszcze, jazie oraz klenie. Nad jeziorami najwięcej czasu poświęca metodzie odległościowej oraz drgającej szczytówce i wszystkim rybom, jakie można łowić tymi metodami. Jest zdecydowanym zwolennikiem zasady Catch&Release. Na naszych łamach dzieli się z Czytelnikami doświadczeniami w metodach gruntowych i spławikowych oraz opisuje łowiska centralnej i północnej Polski.

Najnowsze artykuły autora

Urlopowy plan łowienia

Wakacje to dla wielu z nas czas urlopu i łowienia na naszych mazurskich jeziorach. Jednak żeby takie wakacyjne wędkowanie było udane, konieczne są dwa warunki do spełnienia. Pierwszym jest wybór odpowiedniego łowiska, co wcale nie jest takie oczywiste, gdy mamy przed sobą kilkaset hektarów wody. Drugi warunek to podanie właściwej zanęty, która ściągnie większe ryby i utrzyma je w łowisku. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-06-09
Biwakowa lista

Bagaż zabierany na wędkarską wyprawę to nie tylko sprzęt wędkarski. Zwłaszcza jeżeli spędzamy na łowisku dobę lub dłużej. Dlatego trzeba się tak przygotować do wyprawy, by czas nad wodą spędzić we względnym komforcie i spokojnie skupić się na łowieniu.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-05-19
Skręcić skrętkę

Wbrew nasuwającemu się w tytule skojarzeniu w poniższym tekście nie chodzi o samodzielne przygotowanie zakazanej używki. Skrętka to potoczna nazwa prostego i nieplączącego się zestawu przelotowego do feedera.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-04-13
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program