Paweł Daniec

Paweł Daniec

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. Wciąż poznaje nowe rzeczne i jeziorowe łowiska. Jedną z jego najbardziej preferowanych form spędzania wolnego czasu jest połączenie wędkarskiej wyprawy i biwaku nad dużą rzeką. Tutaj najchętniej posługuje się feederem, łowiąc leszcze, jazie oraz klenie. Nad jeziorami najwięcej czasu poświęca metodzie odległościowej oraz drgającej szczytówce i wszystkim rybom, jakie można łowić tymi metodami. Jest zdecydowanym zwolennikiem zasady Catch&Release. Na naszych łamach dzieli się z Czytelnikami doświadczeniami w metodach gruntowych i spławikowych oraz opisuje łowiska centralnej i północnej Polski.

Najnowsze artykuły autora

Liny 2017 – trudny sezon

Linowy sezon 2017 należy już do przeszłości. Wspominając wyprawy oraz analizując sukcesy i porażki, staram się wyciągnąć wnioski na przyszłość. A tworząc poniższy tekst, mogę w myślach przeżyć to wszystko jeszcze raz.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-11-17
Mrożonka w zanęcie

Dodanie do zanęty dżokersa, czyli ochotki zanętowej, na wielu łowiskach ma często decydujący wpływ na końcowy wynik połowu. Nie bez powodu tak powszechnie używają jej wędkarze startujący w zawodach. Podobnie wykorzystuje się ją także w rekreacyjnym wędkowaniu, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-11-13
Zanęcić pod feeder

Zarówno podczas rzecznych połowów ciężkim feederem, jak i łowiąc w stojącej wodzie najdelikatniejszą drgającą szczytówką, staram się dobrze zanęcić łowisko. Nigdy nie ograniczam się do podawania zanęty z koszyczka. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-10-14
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon