Paweł Daniec

Paweł Daniec

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. Wciąż poznaje nowe rzeczne i jeziorowe łowiska. Jedną z jego najbardziej preferowanych form spędzania wolnego czasu jest połączenie wędkarskiej wyprawy i biwaku nad dużą rzeką. Tutaj najchętniej posługuje się feederem, łowiąc leszcze, jazie oraz klenie. Nad jeziorami najwięcej czasu poświęca metodzie odległościowej oraz drgającej szczytówce i wszystkim rybom, jakie można łowić tymi metodami. Jest zdecydowanym zwolennikiem zasady Catch&Release. Na naszych łamach dzieli się z Czytelnikami doświadczeniami w metodach gruntowych i spławikowych oraz opisuje łowiska centralnej i północnej Polski.

Najnowsze artykuły autora

Klimat no kill na Kanale Żerańskim

Odcinek Kanału Żerańskiego od mostu w Aleksandrowie do Zalewu Zegrzyńskiego ma obecnie status Łowiska Sportowego z regulaminem „Złów i wypuść”. Przez cały rok obowiązuje tutaj całkowity zakaz zabierania ryb. Już samo to jest wystarczającym powodem, by odwiedzać tę wodę. Jednak nie tylko. Zapraszam na mój ulubiony odcinek kanału. Na łowisko z prawdziwym klimatem no kill.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-12-14
Owocowe liny

Kolejny mazurski sezon z linami w roli głównej za mną. Pozornie nic nowego. To samo ulubione jezioro i ten sam pomost. Podobne ryby i dobrze znane miejsca. A jednak rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednich latach.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-11-20
Triki na haczyku

Gdy ryby nie biorą, trzeba pokombinować z przynętami. I to nie tylko z rodzajami lub zapachami, ale również ze sposobami ich podania. Na przykładzie białych robaków i konserwowej kukurydzy pokażę, w jaki sposób te najpopularniejsze przynęty stwarzają szerokie możliwości różnorodnego podania ich rybom. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-10-13
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze