Okulary polaryzacyjne Wiley X z nakładkami Facial Cavity Seals

Okulary polaryzacyjne Wiley X z nakładkami Facial Cavity Seals

Zmysł wzroku odgrywa w wędkowaniu ogromną rolę szczególnie, jeśli łowimy metodą spinningową. Wypatrzenie ławicy drobnych rybek, żerującego drapieżnika czy jego potencjalnych kryjówek to pierwszy element rozpoznania łowiska. Jednakże wszystko to, co skrywa się pod powierzchnią wody, jest dla naszego oka naturalnie nieuchwytne - rozchodzące się po tafli refleksy świetlne, skutecznie ograniczają jego pole widzenia, zmniejszając przy tym szansę, na złowienie przez nas wymarzonej ryby.

Rozwiązaniem tego problemu są oczywiście okulary polaryzacyjne, które ograniczają ilość wpadającego do oczu światła i porządkują jego wiązkę, tłumiąc promienie poziome – odpowiedzialne za powstawanie refleksów. Widoczność jest jednak zawsze uzależniona zarówno od czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu (chociażby przejrzystość wody), jak i od czynników wewnętrznych – takich, jak źle dopasowane do naszej twarzy okulary. Szczególnie w tym drugim przypadku, ilość światła wpadającego pod soczewkę od góry, dołu czy boku, niezwykle pogarsza kontrast widzenia. Zaradzić temu może zakup okularów polaryzacyjnych, wyposażonych w specjalne nakładki izolujące. 

Tu znajdziecie film na ten temat: 

Wiley X Facial Cavity Seal

Wędkarskie okulary polaryzacyjne Wiley X, jako jedne z nielicznych na świecie i jedyne w swojej klasie, posiadając specjalne, miękkie nakładki izolujące, które zapobiegają dostawaniu się światła pod soczewkę. Dotyczy to zarówno promieni padających bezpośrednio, jak i tych odbitych od fafli wody. W efekcie widzimy więcej i lepiej, niż w przypadku tradycyjnych okularów, ponieważ między naszym okiem a soczewką powstaje swego rodzaju ciemnia. Efekt ten można porównać spoglądania na rozświetlony obiekt stojąc w miejscu osłoniętym od słońca.  

Blokowanie promieni słonecznych padających pod kątem to jedna z niewielu zalet nakładek Facial Cavity Seal. Wśród innych, przydatnych jej cech, wymienić należy również stałą cyrkulację powietrza, która zapobiega poceniu się skóry wokół oczu i parowaniu soczewek, czy chociażby skuteczne tłumienie silnych podmuchów wiatru, które mogą podrażnić nasze oczy szczególnie, gdy wędkujemy na morzu. Dzięki właściwej miękkości gąbki wyściełającej, nie odczuwamy też dyskomfortu związanego z przyleganiem okularów do twarzy, co ma szczególne znaczenie, gdy łowimy w naprawdę chłodne dni. W każdym momencie, gdy tylko wymaga tego sytuacja, nakładkę możemy bez problemu zdjąć, chociażby po to, by dokładnie umyć lub przetrzeć soczewki naszych okularów.

Nakładki Facial Cavity Seal są tworzone zawsze pod konkretny model okularów Wiley X, dzięki czemu możemy być pewni ich właściwego dopasowania w każdym aspekcie. Znajdziemy je w aż 14 modelach dedykowanych na polski rynek, w tym między innymi w najpopularniejszych wśród wędkarzy okularach z serii ECHO czy GRAVITY.

Cena okularów wyposażonych w nakładki izolujące jest niewiele wyższa, niż w przypadku modeli o klasycznej budowie, dlatego rekomendujemy ich zakup wszystkim miłośnikom łowienia ryb niezależnie od tego, jakimi metodami i na jakich wodach wędkują. Specjalne właściwości naszych okularów docenią również te osoby, które, poza wędkarstwem, praktykują też inne aktywne metody spędzania czasu, w tym przede wszystkim sporty ekstremalne i zimowe. W każdym przypadku, poprzez zdjęcie nakładki Facial Cavity Seal, możemy zamienić nasze okulary polaryzacyjne w „zwykłe” okulary przeciwsłoneczne, idealne na spacer czy przejażdżkę rowerem. Uniwersalny design sprawia bowiem, że Wiley X wyglądają świetnie w dosłownie każdej sytuacji.

Bogaty wybór okularów wyposażonych w tą technologie znajdziecie w dobrych sklepach wędkarskich na terenie całego kraju. 

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze