Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Twitchingowe pstrągi

Zima to nie najlepszy czas na pstrągi potokowe. Ryby zazwyczaj stoją przy dnie i trudno skusić je do brania. Żerują bardzo nieregularnie i krótkotrwale. Jednak nawet o tej porze roku nie wyzbywają się swojego instynktu terytorialnego.

Katalogi 2018 w polskiej wersji językowej!

Mamy przyjemność poinformować Państwa o dostępności w formie elektronicznej polskiej wersji językowej katalogów konsumenckich marek: Savage Gear i Prologic, wraz z dodatkiem w formie katalogu Okuma.

Ekwipunek w X-systemie

Rozpoczęcie sezonu na pstrąga potokowego uważam za najbardziej magiczną datę w swoim wędkarskim kalendarzu. Każdego roku już od wczesnej jesieni myślami jestem gdzie indziej, czyli nad swoją ulubiona rzeką. 

SHIMANO NA TARGACH RYBOMANIA 2018 POZNAŃ!

W tym roku Shimano przygotowało wiele nowości, które z pewnością podbiją serca wędkarzy preferujących w szczególności spinning i wędkarstwo karpiowe. Nie mam jednak wątpliwości, że w ten weekend jedna gwiazda będzie świeciła mocniej niż pozostałe – mowa oczywiście o nowej generacji kołowrotka Stella – modelu FJ 2018, który będzie miał swoją premierę właśnie podczas Targów Rybomania w Poznaniu. 

15% rabatu na zanęty HARISON!

Dla odwiedzających tegoroczne targi Rybomania w Poznaniu w dniach 9-11 lutego oraz w Sosonowcu 9-11 marca, marka @Harison przygotowała wiele atrakcji. 

KATALOG SHIMANO 2018 JUŻ DOSTĘPNY ONLINE!

Zapraszamy Cię w podróż po świecie produktów SHIMANO - zaprojektowanych i stworzonych, by spełnić największe wymagania nowoczesnych wędkarzy i dawać maximum radości z łowienia.

Na pstrągi inaczej

W moich wodach, prócz pstrąga potokowego, żyje sporo tęczaków i palii. Mimo, że wszystkie te ryby są ze sobą spokrewnione, zachowują się nieco inaczej i zajmują inne stanowiska w rzekach. Mając taką wiedzę, udaje mi się czasem nieprzypadkowo złowić gatunek, na który właśnie poluję. 

Nie kończ sezonu w październiku

Jeszcze kilka lat temu byliśmy karmieni informacjami o tym, że wędkowanie białorybu z brzegu kończy się w październiku. Później ponoć aktywność ryb spada na tyle, że szkoda czasu na wędkowanie.

Płociowy pewniak.

Płoć jest być może najczęściej atakowaną ofiarą, przez większość naszych drapieżników. Występuje wszędzie, żyje w dużych stadach i przez to jest łatwym do zdobycia pokarmem. Nic dziwnego więc, że wiele firm wędkarskich produkując swoje przynęty, stara się nadać im wygląd i pracę płotki. 

Jesienny białoryb z gruntu

Odra przepływająca przez Wrocław dzieli się na kilka koryt i kanałów. Każde z nich to zupełnie inne łowisko różniące się głębokością, uciągiem czy strukturą dna. Różnice są też w rybostanie, który po ochłodzeniu grupuje się w liczniejsze ławice i szuka optymalnych miejsc na ostatni okres intensywnego żerowania.

Jesienny sandacz rzeczny

Naprawdę wspaniale jest napływać nad ciekawy układ sandaczowy i cieszyć się wieloma braniami tych nieprzewidywanych ryb. Niemniej, piesze wędrówki w poszukiwaniu mętnookich, też mają sporo uroku. Znalezienie odpowiedniego miejsca, niemal zawsze daje nam gwarancję udanych połowów do końca roku. 

Zobacz więcej i złów więcej - świąteczna oferta: Deeper z prezentem!

Najlepszy prezent dla wędkarzy - świąteczna oferta Deeper z ekskluzywnym prezentem!

Szukaj w sklepach oferty na echosondę Deeper PRO+ z prezentem - wysokiej jakości lampką czołową Petzl o wartości 30 USD. Razem, te dwa wspaniałe urządzenia pomogą każdemu wędkarzowi zobaczyć więcej i złapać więcej.

Dargon