Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Zimowe przygotowania

Zima to jedyny okres, kiedy mam więcej czasu aby przygotować sprzęt do sezonu. Roboty jest wiele, szczególnie jeśli sprzęt jest mocno eksploatowany. Zaczynam od czyszczenia i smarowania kołowrotków, przygotowuję stingery i przypony, przeglądam główki jigowe i sprawdzam ich ostrość.

Belly Boat Savage Gear - dostępność od maja 2017

Już od maja 2017 dostępna będzie nowa limitowana oferta Belly Boat Savage Gear!

Konger - Coś dla każdego!

Obserwuję nowości Kongera od lat i zawsze znajduję coś, co byłoby przydatne w moim ciężkim łowieniu, ale nie mniej nowości przeznaczonych jest dla wędkarzy realizujących swoje wędkarstwo zupełnie inaczej niż ja. Podobnie jest w tym roku. Jeśli jednak miałbym wyróżnić jeden produkt, to z pewnością byłaby to seria wędzisk Streeto Air.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-12-23
Robinson - Od karpiówek do Bandita!

"Fani marki Robinson nie powinni narzekać na brak (ani na jakość) nowości. Widać, że firma przyłożyła się do każdego ze swoich brandów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-22
Czarny koń Jaxona

Jaxon co dwa lata gruntownie przebudowuje ofertę wędzisk i kołowrotków i właśnie rok 2017 będzie bogaty w istotne nowości. Flagowy model kołowrotka został uzupełniony o brakujące wielkości, a filarem w segmencie wędzisk stała się seria Genesis Pro.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-12-21
Święta pod znakiem Savage Gear

Święta Bożego Narodzenia już za pasem. Aby wpisać się tę wspaniałą atmosferę poprosiliśmy kilku członków Pro Team Savage Gear o podanie ich typów na doskonały prezent świąteczny dla wędkarzy spinningowych.

Jest! W końcu jest! Katalog Mikado 2017!

A w nim sporo nowości, które mamy nadzieje przypadną Wam do gustu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wersja papierowa będzie dostępna w połowie grudnia jeszcze przed świętami.

Leniwe sandacze

Nie mam sprawdzonej recepty na sandacze. Czasem ryby te biorą jak opętane na większość przynęt, a czasem trudno o jedno nawet branie. Częsta zmiana miejsc, przynęt i sposobów prowadzenia to konieczność.

Echosonda RAYMARINE z serii Dragonfly

Na początku 2016 roku stałem się posiadaczem echosondy z serii Dragonfly 7 z dopiskiem pro. Jest to ”echo” amerykańskiej firmy Raymarine, która głównie produkuje sprzęt do wielkich jachtów morskich. Jednak sondy z pod znaku ważki są dedykowane dla wędkarzy. 

CZARNY KOŃ OKUMA 2017 – KOŁOWROTEK SPINNINGOWY HELIOS SX

To flagowy kołowrotek spinningowy Okuma na sezon 2017. Stanowi prawdziwą kwintesencję technologicznego zaawansowania i stylistycznego smaku. Model pozbawiony słabych punktów, którego każdy element oraz kształt został pieczołowicie dopracowany dla perfekcyjnego spełniania stawianych mu wymagań.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-24
Robert Taszarek o woblerach RAPALA

W 2016 firma RAPALA obchodzi 80lecie istnienia. W 1936 roku fiński rybak, Lauri Rapala zrobił z drewna balsa pierwszą przynętę  imitującą uciekającą rybkę. Od tamtej pory łowienie na woblery opanowało świat wędkarstwa i wszystkie firmy produkujące sztuczne przynęty podążają w kierunku wyznaczonym 80 lat temu przez Rapalę.

Samobójcza kaczka

Uzależniła mnie ta przynęta. W każdą wolną chwilę, jadę nad pobliskie jeziorka z dosłownie kilkoma kaczkami w pudełku i rzadko kiedy nic się nie dzieje. Łowię nią tam, gdzie inne przynęty zawodzą, a brania… Te są niesłychane.