Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Sreberko na sandacze

Szukając odpowiednich przynęt na poszczególne gatunki, zwracam szczególną uwagę na to, czym żywią się drapieżniki. Bez wątpienia sporym procentem w menu sandaczy, są małe sandacze. 

Sumowe podstawy

Niedbalstwo i brak podstawowej wiedzy na temat tej ryby nie popłaca. Każde niedociągnięcie wędkarza mocarna ryba wykorzysta, co w konsekwencji przyczyni się do porażki. Z sumem nie ma żartów. 

Shimano Sahara Fi

Sahara FI to mocny i trwały kołowrotek spinningowy, oferowany w bardzo przystępnej cenie. Zastosowanie w nim napędu X-Ship oraz kutej na zimno przekładni Hagane, zamkniętych w kompaktowym korpusie G-Free Body, potwierdza wysoką jakość tej konstrukcji. 

Shimano Stradic Ci4+ FB

Zupełnie nowy Stradic CI4+ powinien być traktowany jako kołowrotek stworzony dla zaawansowanych wędkarzy. Uderzająco piękny, agresywny design i rewelacyjne doświadczenia podczas użytkowania, połączone z ultralekką konstrukcją tego kołowrotka sprawiają, że podbije on z pewnością serca setek tysięcy wędkarzy na całym świecie. 

Storm Adventure - wędka na każdą kieszeń

Łowię ryby drapieżne przy użyciu sztucznych przynęt już od prawie 20 lat. Z początku używałem normalne kołowrotki spinningowe, aby po około 10 latach przesiąść się na łowienie tak zwaną metodą castingową, czyli przy użyciu multiplikatorów. Metoda ta tak bardzo mi się spodobała, że sprzedałem w całości sprzęt spinningowy i oddałem się w pełni castingmanii. 

Wiley X wygrywa nagrodę dla najlepszych okularów na Efttex 2017!

Wiley X - producent najwyższej klasy ochronnych okularów polaryzacyjnych jeszcze bardziej wzmocniło swoją pozycję na rynku, zdobywając nagrodę dla Najlepszych Okularów podczas największych w Europie targów wędkarskich Efttex 2017 w Budapeszcie.

Sumowa jazda

Chciałbym podzielić się z Wami wędkarską przygodą, która przydarzyła się mi około dwa tygodnie temu. Cele były dwa, czyli brzana i sum, więc zabrałem ze sobą dwie wędki. Dobór miejscówki był taki (z czysto logistycznych powodów) żeby główki z brzanami były nie daleko miejsca, gdzie będę łowił sumy. Przemyślenie tematu: najpierw brzany a chwile przed szarówką zacznę polowanie na sumy.

Spełnione marzenia

Jako mały chłopiec marzyłem o własnej łódce. Pamiętam, jak siedząc na pomoście, wpatrywałem się w dal i wyobrażałem sobie, jak to fajnie móc popływać, dobijać do nieznanych brzegów, unosić się nad dywanem roślinności. Wtedy jeszcze nie wędkowałem.

Karaś na feeder – niezła jazda

Wstaliśmy długo przed świtem. Przeciągaliśmy się patrząc za okno na silny wiatr targający koronami drzew, które i tak ledwo mogliśmy dostrzec przez grube krople wolno spływające po szybie. „Padało?” zapytałam ziewając.

Nowość Savage Gear 3D Bat już w sklepach!

Rewolucja! Tak określana jest najważniejsza nowość Savage Gear na przyszły sezon, a jest nią nie mniej, nie więcej – imitacja nietoperza! Ta twarda przynęta została nazwana 3D BAT i nie można odmówić jej oryginalności, zarówno pod względem wyglądu, pracy i samej idei, jak doprowadziła do jej powstania. 

VIRB 360 - doświadcz przestrzeni dzięki kamerze 360° 5.7K od Garmin

W sprzedaży dostępna jest już nowa, wszechstronna kamera VIRB 360. Jest to kompaktowe, wzmocnione urządzenie rejestrujące w pełni sferyczne nagrania 360°. Wodoodporna1 kamera VIRB 360 w łatwy sposób pozwala rejestrować wysokiej jakości nagrania (do 5.7K i 30 klatek/s), a cztery wbudowane mikrofony sprawiają, że dźwięk jest równie przestrzenny, co obraz. Niezależnie czy płyniesz kajakiem przez rwącą, górską rzekę, czy przemierzasz bezdroża na rowerze górskim – dzięki sferycznej stabilizacji 4K2 VIRB 360 sprawia, że każde nagranie jest płynne i pozbawione wstrząsów.

SPINMAD JIGMASTER

Projektując serię Jigmaster, dołożyliśmy wszelkich starań, by uzyskać przynęty wszechstronne, sprawdzające się w każdych warunkach, na każdej wodzie, których główne przeznaczenie to łowienie okazów.

Dargon