Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Mieszanie ogonkiem

Lato ze swoimi upałami rzadko kiedy bywa dobrą porą na sandacze. Ryby żerują krótko i nieregularnie a brania często bywają ledwo wyczuwalnymi dotknięciami, trudnymi do zacięcia. 

Nowa Catana FD - wyznacza standard

Niezmiennie niezastąpiona, rozpoznawalna z każdej odległości, niezawodna do granic możliwości – taka od zawsze była Catana, która gościła przy zestawach dziesiątek tysięcy wędkarzy w Polsce. Prosta konstrukcja gwarantowała wieloletnie korzystanie z tego kołowrotka. Teraz nadszedł czas na zmiany. Na rynku pojawiła się właśnie nowa Catana FD – kolejna generacja, która jednak łamie kanon ustanowiony przez poprzednika. Co się zmieniło? 

Autor: dodano: 2018-08-09
Pstrągowy monoskład Nano Core

"Swój początek łowienia pstrągów zaczęłam 11 lat temu, wówczas namówiłam mojego tatę by zawiózł mnie nad wartką rzeczkę, płynącą nieopodal rodzinnego miasta. Moja wędka wtedy była zupełnie nieodpowiednia na pstrągi, nie wspominając o pozostałym wyposażeniu – oprócz obrotówki, która dała mi rybę. Mimo że to był mój pierwszy zestaw w życiu, to zaciągną kurtynę milczenia. :)"

Garmin® Panoptix LiveScope z nagrodą Best of Show ICAST 2018

Najnowszy sonar marki Garmin zyskał ogromne uznanie w czasie największych targów branży wędkarskiej na świecie - International Convention of Allied Sportfishing Trades (ICAST). Garmin® Panoptix LiveScope otrzymał nagrodę Best of Show, a ponadto został wybrany przez odwiedzających i media najlepszym produktem elektronicznym spośród 974, jakie zaprezentowało 331 producentów w kategorii ICAST New Product Showcase.

Nowy ProGUIDE X cast

"Na nową odsłonę osławionych już i naprawdę świetnych wędzisk spod znaku Guide Select Dragon kazał nam w tym roku poczekać zdecydowanie dłużej, niż na inne nowości.

Najnowsze blanki pod nazwą ProGUIDE X pojawiły się w sprzedaży dopiero w połowie maja. Powstała swoista rozbieżność dat i spowodowało to, iż część wędkarzy musiała rozpocząć sezon jeszcze ze starymi modelami wędzisk z rodziny „Guide Select”, a druga część chcąca cieszyć się chwaloną czułością tych blanków musiała cierpliwie czekać na ich premierę sklepową."

Nowa przynęta Savage Gear 3D Smash Tail

Niesamowita przynęta z limitowanej oferty Savage Gear, dostępna będzie już od początku lipca 2018. #D Smashtail to wabik oparty na skanowaniu 3D prawdziwych młodych pstrągów – posiada on realistyczny kształt i wysoki poziom detali. 

Kołowrotek Okuma 8K

Długo oczekiwana nowość w ofercie karpiowej marki Okuma – model typu Long Cast 8K. Sercem modelu jest przekładnia o super wolnej oscylacji, która gwarantuje najwyższą precyzję nawoju na szpuli. Odpowiada za nią precyzyjny ślimakowy posuw szpuli, z wykorzystaniem wycinanego z mosiądzu wałka zębatego.

Lin z podwodnej łąki kontra drgająca szczytówka

Przychodzą takie dni, gdy nie mogę wytrzymać i zarzucam gruntówkę. Ostatnio też tak miałam!

Choć łatwiej i wygodniej złapać w dłoń odległościówkę, by ruszyć daleko w głąb lasu ku jeziorowej przygodzie, postanowiłam spakować dwa feedery w pokrowiec, do tego podpórki ukryłam w bocznych kieszonkach i została jedna pusta komora, w której zmieścił się składany podbierak z gumowaną siatką. Dobrze by było gdyby to z klamotów było już wszystko, ale trzeba jeszcze zabrać zanętę, wiadro, w którym ją rozrobię, przynęty i niezbędne akcesoria gruntowe, a te ostatnie zmieściłam w mojej skrzynce Versus. Fotel pod pachę i załadowana od stóp do głów lecę nad wodę.

3 KOŁOWROTKI SHIMANO, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że nie istnieje coś takiego, jak kołowrotek uniwersalny. Współczesne wędkarstwo ma tak wiele imion i rozwija się tak prężenie, że jeden kołowrotek nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb. Wędkarze coraz częściej szukają więc jak najwyższej jakości jak najmniejszym kosztem, ponieważ muszą wyposażyć się w dwa, niekiedy 3 lub więcej kołowrotków do różnych technik czy metod łowienia. Tu, naprzeciw ich oczekiwaniom, wychodzi firma Shimano.

Chase the beast tour 2018 - W POGONI ZA BESTIĄ!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mikko Seppanen i teamem Rapala w ramach trasy Chase the beast tour 2018 - W POGONI ZA BESTIĄ!

Głębokie bolenie

Jeśli boleń żeruje przy powierzchni, sposób łowienia jest oczywisty. Szybki, drobiący wobler. Czasem jednak schodzą głębiej i zaczynają się schody. Przynęty których używam od ubiegłego roku to 3D Roach marki SavageGear. 

SHIMANO STRADIC CI4+ FB - nieznany wymiar lekkości!

W dzisiejszych czasach wędkarze za wszelką cenę szukają kołowrotka, który umożliwi im stworzenie ultralekkiego zestawu z nowoczesnym, filigranowym wędziskiem. Na rynku pojawia się sporo propozycji od wielu producentów, przez co wybór z pozoru nie należy do łatwych. Jeśli jednak przyjrzeć się trwałości materiałów oraz spasowaniu mechanizmów, wybór może być tylko jeden – Shimano Stradic Ci4+ FB.

Dargon