Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Wieczorowe okonie

Od wielu już lat w maju zaczyna się spektakl, którego nie mogę przegapić. Na jednej ze śląskich zaporówek, tuż przed zmrokiem w pobliżu brzegu pojawiają się okonie. Grube, agresywne i atakujące niemal wszystko garbusy.

Muchówka Millenium FF na kleniach

Jak co roku, moją przygodę wędkarską zaczynam wczesną wiosną. W tym okresie spinningowanie ryb na Słowacji jest zabronione. A ponieważ uwielbiam łowić ryby aktywnie, to zawsze wybieram się nad wodę z muchówką.

Methoda na majówkę

Zbliża się długo oczekiwany weekend majowy, dla wielu z nas jest to czas, który spędzimy nad wodą w nadziei złowienia ryby życia.

Tak więc przygotowania czas zacząć…

Otwarcie sklepu Fly Fishing Nation Pro Shop w Kolonii

Długo istniejąca luka w dziedzinie potrzeb wędkarstwa muchowego w Kolonii w Niemczech została niedawno wypełniona.

W dniu 4 lutego 2017 roku w centrum miasta słynącego z katedry nastąpiło otwarcie sklepu Fishing Nation Pro Shop pod kierownictwem Nicolasa Klockow. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-25
NOWE I JUŻ ZNANE KOŁOWROTKI SHIMANO

Teraz wyposażone w technologię HAGANE

Rok 2017 przejdzie bez wątpienia do historii marki Shimano. Rozbudowanie segmentu przystępnych cenowo kołowrotków spinningowych może wydawać się zwyczajnym posunięciem, jednak nigdy dotąd żadna firma nie oferowała swych najlepszych technologii w ogólnodostępnym segmencie rynku. W tym momencie Shimano nie tyle wyprzedza konkurencję, co wyznacza zupełnie nowy standard w rodzinie kołowrotków, na które stać dosłownie każdego.

Przemek na majówkę wybrał RAPALĘ!

Zbliża się maj, czuć to w powietrzu. Zbliża się także czas przygotowań na majówkę, podczas której łowię szczupaki i bolenie.

W tym czasie skupiam się głównie na boleniu, rybie według  mnie bardzo wymagającej.

Alternatywnie zabieram ze sobą sprzęt pod szczupaka.

Denne jazie

Spinningowa wiosna nierozerwalnie kojarzy mi się z jaziami. Szukam tych ryb na niewielkich rzekach, które nagrzewają się szybciej i tym samym, pobudzają ryby do żerowania. 

Majówka tuż tuż ....

Początek maja to od zawsze tradycyjne rozpoczęcie sezonu szczupakowego i nie tylko.....

Jak co roku rynek wędkarski oferuje nam garść nowości sprzętowych do łowienia drapieżników. Chciałbym dzisiaj zachęcić Was do przyjrzenia się absolutnym nowościom jakim są wędki i kołowrotki firmy Rapala.

Steelhead to trociowa kosa!

Pod koniec lutego zadzwonił do mnie Waldek Ptak z propozycją wysłania mi na testy tytułowego HM-X. Jednocześnie informując mnie, że mam złowić troć i na podstawie swojej praktyki napisać, co myślę o tym kiju.

Autor: dodano: 2017-04-04
Millenium HDG FL 1-7 g

Zima to dla mnie szczególna pora roku, a w pewnym sensie nawet wyjątkowa. Jako, że wędkarstwo podlodowe jest poza kręgiem moich zainteresowań, okres ten poświęcam głównie na przygotowania do nadchodzącego sezonu spinningowego.

ŚREDNIAK Z ASPIRACJAMI - OKUMA PULZAR

Tytułowy „średniak” to raczej pejoratywnie nacechowane określenie, ale nie zawsze ten negatywny bagaż ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Średnia półka kołowrotków spinningowych to chyba najbardziej pojemny worek, z którego wędkarze mogą czerpać pełnymi garściami i trudno zabłysnąć tu czymś wspaniałym.

Potok dla wytrwałych

Znowu nadeszła zima. Na przełomie lat 2016/2017 mamy śnieg, mróz i rzeki skute lodem. Dla jednych oznacza schyłek wędkarskiego sezonu i wszystkiego dobrego co z nim związane, dla drugich zapowiedź nowego i czas dzikich ryb na wędce, niezapomnianych holi dających kubeł adrenaliny w pierwszej sekundzie.

SUZUKI PIASECZNO MARINE