Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Curado DC 151 – nowa era baitcastingu

Multiplikator – zmora każdego wędkarza, zaczynającego przygodę z baitcastingiem. Czasem ciężko go zauważyć pod plątaniną plecionki, jaka potrafi pojawić się na szpuli. Czy naprawdę należy się go bać? I czy rzeczywiście jest tak skomplikowany w obsłudze? Naszym zdaniem już nie.

Barbelka wśród płoci

"W minionym tygodniu przeznaczyłem kilka dni na poszukiwanie odrzańskich płoci. Do tego celu postanowiłem przygotować wędziska typu feeder, a konkretnie Black Shadow długości 3,6 m i ciężarze wyrzutowym do 80 gramów.

Te wędki pomimo niemałego ciężaru wyrzutowego są w akcji dość finezyjne, co umożliwia łowienie cienkimi przyponami o średnicach nawet 0,10 mm bez konieczności użycia asekuracyjnych amortyzatorów."

Jesienią tylko pewniaki

U schyłku lata, drapieżniki zaczynają intensywnie żerować. Nie znaczy to, że biorą zawsze i na wszystko. Sięgam w tym okresie wyłącznie po sprawdzone przynęty.

Ukazał się nowy katalog Zebco Europe

Zebco Europe to jedna z najstarszych firm wędkarskich na świecie. Historia tej marki sięga 1860 roku. Od tego czasu nieustannie pracujemy na miano liczącego się producenta sprzętu dla amatorów walki z wodnymi potworami. Zebco Europe jest przedsiębiorstwem skupiającym 9 światowych marek. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-09-13
Wyznacz trasę kolejnej przygody z nowymi urządzeniami Garmin GPSMAP 66s i 66st

Garmin® odświeża popularną serię urządzeń GPSMAP® wprowadzając większy wyświetlacz, obsługę systemu Galileo oraz mocniejszą działającą baterię.

Garmin wprowadza dwie nowości do najpopularniejszej serii ręcznych, outdoorowych urządzeń nawigacyjnych - GPSMAP 66s i GPSMAP 66st. Wyposażone zostały w czytelny, 3-calowy wyświetlacz, korzystają z systemów nawigacji satelitarnej GPS, GLONASS i GALILEO, posiadają rozszerzone możliwości łączności bezprzewodowej, a do tego działają nawet przez tydzień w trybie Expedition. W wersji 66st fabrycznie instalowane są mapy TopoActive Europe.

Autor: dodano: 2018-09-11
Shimano Yasei 2018 – Każda wędka tworzy historię

Seria wędzisk Shimano Yasei od lat znana była na całym świecie. To poniekąd właśnie te wędziska pozwoliły nam przekonać polskich wędkarzy do inwestowania w sprzęt profesjonalny – zaprojektowany i przemyślany od podstaw, z użyciem najwyższej klasy komponentów. Wszystko co dobre jednak, kiedyś się kończy, a może powiedzieć lepiej - ewoluuje.

Autor: dodano: 2018-09-05
X-system, czyli dużo w małym

Coraz widoczniejszy staje się trend na minimalistyczne podejście do wędkarstwa spinningowego. Zjawisko to widać bardzo wyraźnie chociażby w street fishing`u, czyli bardzo popularnego ostatnimi czasy wędkarstwa miejskiego.

Mieszanie ogonkiem

Lato ze swoimi upałami rzadko kiedy bywa dobrą porą na sandacze. Ryby żerują krótko i nieregularnie a brania często bywają ledwo wyczuwalnymi dotknięciami, trudnymi do zacięcia. 

Nowa Catana FD - wyznacza standard

Niezmiennie niezastąpiona, rozpoznawalna z każdej odległości, niezawodna do granic możliwości – taka od zawsze była Catana, która gościła przy zestawach dziesiątek tysięcy wędkarzy w Polsce. Prosta konstrukcja gwarantowała wieloletnie korzystanie z tego kołowrotka. Teraz nadszedł czas na zmiany. Na rynku pojawiła się właśnie nowa Catana FD – kolejna generacja, która jednak łamie kanon ustanowiony przez poprzednika. Co się zmieniło? 

Autor: dodano: 2018-08-09
Pstrągowy monoskład Nano Core

"Swój początek łowienia pstrągów zaczęłam 11 lat temu, wówczas namówiłam mojego tatę by zawiózł mnie nad wartką rzeczkę, płynącą nieopodal rodzinnego miasta. Moja wędka wtedy była zupełnie nieodpowiednia na pstrągi, nie wspominając o pozostałym wyposażeniu – oprócz obrotówki, która dała mi rybę. Mimo że to był mój pierwszy zestaw w życiu, to zaciągną kurtynę milczenia. :)"

Garmin® Panoptix LiveScope z nagrodą Best of Show ICAST 2018

Najnowszy sonar marki Garmin zyskał ogromne uznanie w czasie największych targów branży wędkarskiej na świecie - International Convention of Allied Sportfishing Trades (ICAST). Garmin® Panoptix LiveScope otrzymał nagrodę Best of Show, a ponadto został wybrany przez odwiedzających i media najlepszym produktem elektronicznym spośród 974, jakie zaprezentowało 331 producentów w kategorii ICAST New Product Showcase.

Nowy ProGUIDE X cast

"Na nową odsłonę osławionych już i naprawdę świetnych wędzisk spod znaku Guide Select Dragon kazał nam w tym roku poczekać zdecydowanie dłużej, niż na inne nowości.

Najnowsze blanki pod nazwą ProGUIDE X pojawiły się w sprzedaży dopiero w połowie maja. Powstała swoista rozbieżność dat i spowodowało to, iż część wędkarzy musiała rozpocząć sezon jeszcze ze starymi modelami wędzisk z rodziny „Guide Select”, a druga część chcąca cieszyć się chwaloną czułością tych blanków musiała cierpliwie czekać na ich premierę sklepową."

Dargon