Nowości sprzętowe

Sortuj od:
Marka:
Millenium HDG FL 1-7 g

Zima to dla mnie szczególna pora roku, a w pewnym sensie nawet wyjątkowa. Jako, że wędkarstwo podlodowe jest poza kręgiem moich zainteresowań, okres ten poświęcam głównie na przygotowania do nadchodzącego sezonu spinningowego.

ŚREDNIAK Z ASPIRACJAMI - OKUMA PULZAR

Tytułowy „średniak” to raczej pejoratywnie nacechowane określenie, ale nie zawsze ten negatywny bagaż ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Średnia półka kołowrotków spinningowych to chyba najbardziej pojemny worek, z którego wędkarze mogą czerpać pełnymi garściami i trudno zabłysnąć tu czymś wspaniałym.

Potok dla wytrwałych

Znowu nadeszła zima. Na przełomie lat 2016/2017 mamy śnieg, mróz i rzeki skute lodem. Dla jednych oznacza schyłek wędkarskiego sezonu i wszystkiego dobrego co z nim związane, dla drugich zapowiedź nowego i czas dzikich ryb na wędce, niezapomnianych holi dających kubeł adrenaliny w pierwszej sekundzie.

Zmarznięte pstrągi

Zima w pełni. Nieustanne mrozy sprawiają, że woda w rzekach ma zaledwie kilka stopni. Pstrągi nie lubią, aż tak lodowatej wody i żerują krótko i nieregularnie. Stojąc przemarznięte w głębokich dołkach i rynnach, stają się trudne do złowienia. 

Zakochaj się w Rapali

Łowisz na woblery Rapala? A wiesz, że ta firma oferuje autorską kolekcję kołowrotków i wędek? Sprawdź sam jak wędka, którą Monika sprezentowała Mateuszowi może doskonale współpracować z woblerem. W tym sezonie zakochaj się w Rapali!

Łowienie karpi z Raymarine Dragonfly 5Pro

Każdy wyjazd na nowe łowisko wiąże się z czasem poświęconym na jego poznanie. Nie zawsze mamy sposobność porozmawiać z kimś, kto zna dane jezioro lub rzekę. Łowienie karpi „na oślep”, na nowym akwenie, mija się z celem. Należę do pasjonatów, którzy preferują bardzo dokładną inwigilację podwodnego świata. Jednakże zanim dojdzie do przewlekłego poznawania intersujących mnie miejsc, w pierwszej kolejności muszę je wytypować.

Katalogi Matrix, Fox i Fox Rage 2017 dostępne on-line!

Katalogi Matrix, Fox i Fox Rage 2017 dostępne on-line!

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-02-05
Rapala to nie tylko woblery

Fińska korporacja Rapala VMC, reprezentowana na naszym rynku przez Normark Polska, po rozstaniu z Shimano wyraźnie przyspiesza. W sezonie 2017 pojawi się w naszych sklepach szeroka oferta bardzo ciekawych wędzisk i kołowrotków Rapala, które od dwóch lat z powodzeniem szturmują kanadyjski rynek. Oto wybrane nowości’2017 zaprezentowane przez Normark Polska na pokazie w Serocku nad Narwią. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-02-05
ABU, Penn, Berkley, Sebile, Spidewire 2017

Udane połączenie solidności wynikającej z wieloletniej tradycji z nowatorskimi rozwiązaniami nie jest łatwe. Abu, Penn, Berkley, Sebile i Spidewire to firmy, dla których jest to priorytetem. Przyjrzyjmy się zatem, co nowego przygotowały dla spinningistów na rok 2017.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-02-03
Expert nowości 2017

Z najnowszej oferty Expert – polskiej firmy produkującej spławiki oraz dystrybutora marek Spro, Cresta, Strategy, Gamakatsu – wybrałem kilka interesujących mnie produktów. Jednak ciekawych nowości na sezon 2017 jest więcej.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-01-30
Wiosna w serwisie Suzuki

Gdy za oknami mróz, warto już pomyśleć o sezonie skorzystać ze specjalnej oferty "Wiosna w serwisie Suzuki", dzięki której można bezpłatnie wymienić olej w przekładni silnika, a także otrzymać atrakcyjne rabaty.

Zimowe przygotowania

Zima to jedyny okres, kiedy mam więcej czasu aby przygotować sprzęt do sezonu. Roboty jest wiele, szczególnie jeśli sprzęt jest mocno eksploatowany. Zaczynam od czyszczenia i smarowania kołowrotków, przygotowuję stingery i przypony, przeglądam główki jigowe i sprawdzam ich ostrość.

Dargon