NOWE KOŁOWROTKI SHIMANO JUŻ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY!

NOWE KOŁOWROTKI SHIMANO JUŻ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY!

2017 rok przejdzie z pewnością do historii firmy Shimano. Sposób, w jaki firma zareagowała na potrzeby europejskiego rynku zasługuje na pełne uznanie wędkarskiej społeczności. Znany przede wszystkich z oferowania najwyższej klasy kołowrotków producent zaproponował w tym roku kilkanaście modeli idealnie wpisujących się w potrzeby polskich wędkarzy i posiadających przy tym najlepsze, w pełni dopracowane rozwiązania technologiczne. 

O kołowrotkach Sedona Fi, Sahara Fi, Nasci Fb czy Ultegra FB mogliście już przeczytać na naszym portalu. Te przystępne cenowo kołowrotki, wyposażone w ultra wytrzymałe elementy konceptu HAGANE (odkuwane na zimno z jednego kawałka metalu), pojawiły się w ofercie Shimano na początku roku. W jego drugiej połowie, firma postawiła przede wszystkim na segment premium, oferując swoim fanom aż dwa kołowrotki najwyższej jakości, o niesamowitej wręcz specyfikacji technicznej.

SHIMANO TWIN POWER XD

Kołowrotek, który jako pierwszy zagościł w ofercie segmentu premium producenta, zgarniając już chwilę po premierze nagrodę dla Najlepszego Kołowrotka 2017 na międzynarodowych targach Efttex 2017 w Budapeszcie.

Twin Power XD (eXtreme Durability) – to kołowrotek o podwyższonym standardzie wytrzymałości. Jego korpus został w całości wykonany z odkuwanego na zimno, lekkiego stopu metalu, dzięki czemu konstrukcja nie boi się przeciążeń, a elementy wewnętrzne są chronione w maksymalny możliwy sposób. Jako pierwszy kołowrotek spinningowy w europejskiej ofercie Shimano, nowy Twin Power XD posiada uszczelnienie X-Protect, które wykorzystuje labiryntową konstrukcję nasady rotora, by nie dopuścić wody do elementów wewnętrznych. Warto wspomnieć, że nowe uszczelnienie jest aż 7-krotnie lepsze niż stosowane dotąd, a i tak spełniające swoją rolę wzorowo, uszczelnienie CoreProtect, które znaleźć można w wielu modelach producenta.

Niebywałą zaletą nowego Twin Powera jest również przekładnia HAGANE (odkuwana na zimno) oraz podparty na łożyskach napęd X-Ship, które w połączeniu dają ogromną moc zwijania, niezbędną podczas podejmowania siłowego holu dużych ryb. 9 łożysk S A-RB, zamkniętych w specjalnej tulei, zapewnia płynną pracę kołowrotka i sprawia, że jest on jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia – łożyska są bowiem zabezpieczone antykorozyjnie i uszczelnione, by nie dopuścić do wdarcia się wody czy piasku do wewnątrz. Całości dopełnia nowy rotor Magnumlite, wykonany w całości z opatentowanej mieszanki carbonu Ci4+. Cechuje się on asymetryczną konstrukcją i niską wagą, które poprawiają jakość i płynność obrotów.

Twin Power XD dostępny jest obecnie w 3 rozmiarach – 3000, 4000, 5000 z przełożeniem szybkim (HG) i bardzo szybkim (XG). Rozmiary 4000 i 5000 sprawdzą się świetnie w przypadku ciężkich odmian łowienia – nawet w spinningu sumowym. Wersja 3000 z szybkim przełożeniem to z kolei kołowrotek idealny do łowienia boleni na dużych rzekach. Cena kołowrotka Twin Power XD wynosi ok. 1700zł, co pozycjonuje go w ścisłej czołówce oferty kołowrotków Shimano.

SHIMANO EXSENCE 2017

Exsence 2017 to kołowrotek, na który czekało wielu wędkarzy i o którym pogłoski chodziły już od jakiegoś czasu. W ofercie japońskiego producenta brakowało bowiem propozycji mocnego kołowrotka pozycjonowanego pomiędzy modelem Stella i Twin Power. Lecz oto jest - nowy , mocny kołowrotek, wykończony w niespotykany dotąd sposób – Exsence 2017.

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę jest fakt, że Exsence posiada wszystkie 4 elementy konceptu ultra wytrzymałego kołowrotka HAGANE – odkuwaną na zimno z jednego kawałka metalu przekładnię, odkuwany na zimno z jednego kawałka metalu korpus, mikromodułowe zębatki oraz łożyskowany napęd X-Ship. Słowem – to, co znaleźć można w najlepszym kołowrotku na rynku – Shimano Stella Fi. I co ważne - za cenę o kilkaset złotych niższą.

Nowy Exsence posiada również, tak jak Twin Power XD, uszczelnienie X-Protect, które dzięki swej labiryntowej konstrukcji uniemożliwia wodzie dostanie się do wnętrza kołowrotka przez łożysko oporowe. Podobnie, w modelu Exsence chronione są również zamknięte w tulei łożyska. A jest ich aż 11 – wszystkie zabezpieczone antykorozyjnie i uszczelnione.

Tym jednak, co bez wątpienia wyróżnia Exsence na tle innych kołowrotków, jest jego praca. Gładka i płynna – do granic możliwości. Połączenie napędu X-Ship, zębatek mikromodułowych i rotora Ci4+ Magnumlite gwarantuje niesamowite doznania podczas korzystania z tego kołowrotka.

Exsence dostępny jest w rozmiarze 3000 i 4000 z przełożeniem szybkim (HG) i bardzo szybkim (XG). Każdy z rozmiarów posiada szpulę w rozmiarze M – o celowo zmniejszonej pojemności – pozwalającą nawinąć równo po sam rant żyłkę czy plecionkę, bez konieczności stosowania podkładu. Cena kołowrotka oscyluje w granicach 2200zł na sklepowej półce.

Bez wątpienia, rozbudowanie serii kołowrotków profesjonalnych klasy premium to bardzo dobry krok japońskiego producenta. Rynek wędkarski w Polsce rozwija się coraz szybciej, a zapotrzebowanie na najwyższej klasy produkty rośnie. Kupując kołowrotki Shimano możemy być pewni, że nie płacimy wyłącznie za logo czy prestiż, ale również, a może wręcz przede wszystkim, za najwyższej klasy technologię która sprawia, że łowienie staje się jeszcze przyjemniejsze i bardziej efektywne.

Paweł Karwowski

Zostań fanem SHIMANO na FB!

https://www.facebook.com/ShimanoFishingPL/

Zapraszamy też na naszą stronę: 

http://fish.shimano.com/content/eu/pl_pl/Home.html


Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program