Nowe agrafki Quick Lock

Nowe agrafki Quick Lock

W zestawie spinningowym najczęściej skupiamy się na jego głównych elementach, takich jak: wędzisko, kołowrotek, żyłka lub plecionka i oczywiście przynęty. Wielu z nas jednak zapomina bądź lekceważy znaczenie innych elementów, jak chociażby dobrej jakości agrafki. 

Lekceważymy te drobne elementy nie przykładając do ich jakości i parametrów należytej wagi. Niestety, często przypominamy sobie o tym, kiedy jest już za późno - na końcu naszego zestawu, po długim i forsownym holu, dynda rozgięta agrafka.

Zawsze się staram, aby każdy element moich zestawów był dobierany optymalnie, ale jak to czasami bywa, braki w wyposażeniu musiałem uzupełniać na szybko, przy wykorzystaniu akurat dostępnego asortymentu o wątpliwej jakości. Często taka lekkomyślność z mojej strony kończyła się po prostu stratami w przynętach, które ugrzęzły gdzieś w podwodnych zaczepach, lub sporą dawką irytacji spowodowaną odkształcaniem się drutu, a co z tym idzie brakiem możliwości poprawnego zapięcia agrafki.

Prawidłowo skompletowane akcesoria i elementy naszych zestawów przekładają się nie tylko na skuteczność, ale również komfort podczas wędkowania, szybko przerzuciłem się na Spinn Locki oraz Super Locki.

Mocny drut, odporny na zniekształcenia spowodowane ciągłym zapinaniem i odpinaniem oraz wysoka wytrzymałość to cechy, dzięki którym mogłem zapomnieć o dotychczasowych frustracjach i skupić się na łowieniu.

Quick Lock

Niedawno w moje ręce wpadły nowe agrafki Dragona z serii Quick Lock. Zdecydowałem się na ten konkretny model podczas przygotowywania się do pierwszych, czerwcowych nocy w pogoni za mętnookimi drapieżnikami.

Agrafki Quick Lock przeznaczone są do mocniejszych odmian spinningowych i występują w 3 rozmiarach. Wykonane są z bardzo wytrzymałego drutu, odpornego na odkształcenia, a ich specjalna konstrukcja umożliwia szybką wymianę przynęty bez konieczności odpinania i zapinania.

Podczas moich nocnych wypraw korzystałem głównie z najmniejszego rozmiaru, który optymalnie współgrał z pozostałymi elementami zestawu. Bardzo szybko przekonałem się do Quick Locków, głównie za sprawą szybkiej i łatwiej zmiany wabika. Podczas nocnego łowienia takie rozwiązanie okazało się strzałem w przysłowiową dychę.

Same agrafki natomiast sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Ich solidność da się odczuć już przy pierwszym kontakcie, a jak wiadomo często podczas nocnego sandaczowania naszą opaskę lub główkę chętnie odwiedzają sumy, toteż spora wytrzymałość staje się w tym wypadku sprawą kluczową.

Należy również wspomnieć o odporności na odkształcenia. Charakterystyczna konstrukcja jest solidna i nie ma tutaj praktycznie możliwości, aby agrafka się nam samoistnie otworzyła. Podczas oddziaływania nań większej siły, drut szybciej się zaciśnie na oczku przynęty, aniżeli zdeformuje.

Oczywiście nocny spinning to nie jedyne środowisko, w którym Quick Locki sprawdzą się idealnie. Możemy ich użyć praktycznie w każdej metodzie spinningowej, a z pewnością wszędzie tam, gdzie ważna jest wytrzymałość i szybka zmiana przynęty. Doskonale sprawdzą się podczas boleniowych podchodów i w sandaczowym opadzie. Możemy je również wykorzystać jako element samodzielnie konstruowanych przyponów, przy wykorzystaniu drago nowskich zestawów Self-Made. Największy rozmiar natomiast z powodzeniem sprawdzi się w castingu.

 

Piotr Czerwiński

 

Ten tekst znajdzie także w czytelni DRAGON'a:

http://www.firmadragon.pl/czytelnia/testerzy-relacjonuj/2843-nowe-agrafki-quick-lock

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program