NIE dla odłowów rybackich na jez. Roś

NIE dla odłowów rybackich na jez. Roś

"NIE dla odłowów rybackich na jez. Roś. TAK dla wędkarstwa i turystyki-Andrzej Szymborski zwraca się z apelem do Beaty Szydło, Prezes Rady Ministrów.

Działania lokalnej społeczności, wędkarzy o to by mazurskie jeziora uwolnić od rybackich sieci prowadzone są od wielu lat. Apelowano do Prezydenta Komorowskiego, samorządy Orzysza, Białej Piskiej i Pisza podejmowały stosowne uchwały i apele. By zwrócić szerszą uwagę na problem w lipcu 2014 roku w Piszu przeprowadzono nawet blokadę drogi krajowej.

Do tych wszystkich działań w sierpniu 2015, a więc dokładnie dwa lata temu dołączył też burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, który zainicjował akcję zbierania podpisów pod apelem zakazującym odłowów gospodarczych w jez. Roś.

Odzew lokalnych środowisk, turystów był duży, gdyż jak się okazało w krótkim czasie zebrano prawie 8 tys. podpisów. Petycja jak zapowiadał burmistrz miała być przesłana do ówczesnej premier Ewy Kopacz, odzewu jednak nie było.

Teraz burmistrz Pisza zdecydował się zainteresować problemem obecną premier Beatę Szydło, którą w kierowanym na jej ręce liście prosi o spotkanie. ..."

Cały tekst oraz list znajdziecie na: http://tygodnikpiski.pl/2017/08/11/nie-chca-rybackich-sieci-w-jez-ros-burmistrz-pisza-prosi-pania-premier-rp-o-spotkanie/

Żródło: tygodnikpiski.pl


 

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon