nasi autorzy

Autorów Wędkarskiego Świata można określić jednym wspólnym słowem – fachowcy. To nie świeżo upieczeni internetowi celebryci, lecz doświadczeni wędkarze z krwi i kości, którzy swe praktyczne umiejętności potwierdzili licznymi zwycięstwami w zawodach Grand Prix, mistrzostwach Polski i świata. Są wśród nich trenerzy kadr narodowych oraz wybitni publicyści, autorzy kultowych książek wędkarskich i setek fachowych artykułów opublikowanych w prasie wędkarskiej. A co najważniejsze, chętnie dzielą się swą bogatą wiedzą, o czym możecie się przekonać czytając miesięcznik Wędkarski Świat i zaglądając do naszych elektronicznych mediów. 

Jacek Kolendowicz
Jacek Kolendowiczredaktor naczelny

Od 1997 roku redaktor naczelny Świata Spinningu, a od 2000 roku dyrektor generalny i redaktor naczelny Wędkarskiego Świata. Publicysta prasy wędkarskiej od 1992 roku – ma na swym koncie ponad 700 publikacji. 

Profil autora
Marek Szymański
Marek Szymański zastępca redaktora naczelnego

Od 1999 roku zastępca redaktora naczelnego magazynu Wędkarski Świat, wcześniej tę samą funkcję pełnił w Świecie Spinningu. Autor setek tekstów głównie traktujących o spinningu i trollingu. W swoim dorobku ma również książkę „Wędkarstwo rzeczne. Spinning”. Przez kilka lat współpracował z biurem turystycznym jako przewodnik, wędkując na renomowanych łowiskach w całej Europie. 

Profil autora
Adam Niemiec
Adam Niemiecredaktor

Redaktor „Wędkarskiego Świata” od 2001 roku. Autor ponad 100 publikacji w prasie wędkarskiej. Specjalizuje się w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata 2012 r. W 2013 roku podczas spławikowych mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal.

Profil autora
Tadeusz Zalewski
Tadeusz Zalewskiredaktor

Od 18 lat nieprzerwanie związany z Wędkarskim Światem. Autor książek wędkarskich oraz kilkuset publikacji w prasie wędkarskiej. Tłumacz angielskiej literatury wędkarskiej.

Profil autora
Robert Adamski
Robert Adamskistały współpracownik

Stały współpracownik „Wędkarskiego Świata” od 2013 roku. Współpracuje również z klubami i portalami karpiowymi oraz współredaguje polską stronę Prologic na Facebooku

Profil autora
Paweł Daniec
Paweł Daniec stały współpracownik

Z Wędkarskim Światem współpracuje od 2004 roku. Wędkarstwo jest na stałe wplecione w jego życie od najmłodszych lat. Jego ulubione łowiska to duże i średnie rzeki północnego Mazowsza oraz jeziora Warmii i Mazur. 

Profil autora
Dariusz Dusza
Dariusz Dusza stały współpracownik

Jest stałym felietonistą Wędkarskiego Świata od 1998 roku. Publikuje również opowiadania i artykuły poświęcone spinningowi.

Autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Karierę rozpoczął w kultowej, punkowej Śmierci Klinicznej. 

Profil autora
Artur Furdyna
Artur Furdyna stały współpracownik

Stały współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Autor licznych prelekcji oraz artykułów o tematyce ekologicznej i wędkarskiej. Ichtiolog w drugim pokoleniu, od urodzenia związany z rybactwem, najpierw śródlądowym, później morskim. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie (dziś Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa. 

Profil autora
Edmund Gutkiewicz
Edmund Gutkiewiczstały współpracownik

Współpracuje z Wędkarskim Światem od kilkunastu lat – ma w WŚ stałe rubryki, w których przekazuje swą przebogatą wiedzę zarówno początkującym jak i zaawansowanym wędkarzom. Wśród najmłodszych czytelników WŚ znany jest jako Pan Gucio.

Profil autora
Sylwia Gościmska
Sylwia Gościmskastały współpracownik

Współpracuje z Wydawnictwem Wędkarskim Światem od 2014 roku – odpowiada za kontakty i współpracę z Internautami na Portalu WŚ i na Facebook’u. Ze środowiskiem wędkarskim związana zawodowo od 2002 Roku. Z pasją śledzi nowości w wędkarskiej elektronice.

Profil autora
Mikołaj Hassa
Mikołaj Hassa stały współpracownik

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku, autor rubryki „Mucha dla każdego”. Na łamach naszego miesięcznika przedstawia głównie techniki muchowe i sprzęt muchowy, radzi jak wykonać sztuczne muchy, opisuje łowiska. 

Profil autora
Wojciech Koźmiński
Wojciech Koźmińskistały współpracownik

Prawnik, od 2008 roku autor rubryki „Porady prawne” w Wędkarskim Świecie. Jego największą wędkarską pasją jest połów pstrągów potokowych i lipieni. Brał czynny udział w tworzeniu i rejestracji dwóch wędkarskich towarzystw znad Regi i Iny. Uwielbia samotne wyprawy nad opuszczone i zapomniane odcinki rzek, zaś wędkarstwo stanowi dla niego świetny sposób na oderwanie się od zgiełku dnia codziennego. 

Profil autora
Wojciech Krzyszczyk
Wojciech Krzyszczykstały współpracownik

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Wędkarski dziennikarz – od 13 lat publikuje swoje teksty i zdjęcia w magazynach wędkarskich. Autor książki „Sto najlepszych łowisk w Polsce”. 

Profil autora
Tomasz Kurnik
Tomasz Kurnikstały współpracownik

Wędkarstwem interesował się od zawsze. Do dziś na wyprawach towarzyszy mu jego ojciec, który zaszczepił mu tę pasję. Jako mały chłopiec łowił na spławik wszystko, co się dało i gdzie tylko była woda. 

Profil autora
Piotr Lorenc
Piotr Lorenc stały współpracownik

Współpracuje z Wędkarskim Światem od 2005 roku. Jeden z najlepszych w historii polskich spławikowców. Wielokrotny mistrz Polski w spławiku oraz 8-krotny laureat Grand Prix Polski. Długoletni reprezentant naszego kraju, zdobywca wielu medali spławikowych mistrzostw świata i Europy, m.in. indywidualny i drużynowy wicemistrz świata oraz drużynowy mistrz Europy. 

Profil autora
Rafał Mleczak
Rafał Mleczak stały współpracownik

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. 

Profil autora
Mateusz Porada
Mateusz Porada stały współpracownik

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). 

Profil autora
Krzysztof Rózga
Krzysztof Rózga stały współpracownik

Stały współpracownik Wędkarskiego Świata od 2009 roku. Wędkarstwo jest jego chorobą. Kocha wszystkie ryby, od płotki po suma, a do łowienia przykłada się całym sobą. Biegle włada muchówką, ma na koncie ponad dwumetrowe sumy na trolling, nie gardzi karpiami z łowisk specjalnych, zimą marznie na lodzie lub nad pomorskimi rzekami. 

Profil autora
Adam Sikora
Adam Sikorastały współpracownik

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 1996 roku. Wędkuje z karta wędkarską od 1973 roku, a na muchę zaczął łowić rok później.  Dwa indywidualne i dwa drużynowe srebrne medale z Muchowych Mistrzostw Świata, dwa złote i jeden srebrny indywidualny z Mistrzostw Polski.  Trener  muchowej Kadry Narodowej. 

Profil autora
Daniel Wegner
Daniel Wegnerstały współpracownik

Współpracuje z Wędkarskim Światem nieprzerwanie od 1996 roku – od pierwszego numeru WŚ. Malarz, tłumacz, grafik, smakosz, spinningista i muszkarz. Je wszystko i wmawia Czytelnikom, że to dobre. Podróżuje tam, gdzie można coś zjeść i coś złowić, chyba że żona postanowi inaczej. Od lat usiłuje się odchudzić. Nie zdobył żadnej nagrody, przegrał we wszystkich konkursach.

Profil autora
redakcja miesięcznika
redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat"

Autorów Wędkarskiego Świata można określić jednym wspólnym słowem – fachowcy. To nie świeżo upieczeni internetowi celebryci, lecz doświadczeni wędkarze z krwi i kości, którzy swe praktyczne umiejętności potwierdzili licznymi zwycięstwami w zawodach Grand Prix, mistrzostwach Polski i świata. 

Profil autora
Dargon