nasi autorzy

Autorów Wędkarskiego Świata można określić jednym wspólnym słowem – fachowcy. To nie świeżo upieczeni internetowi celebryci, lecz doświadczeni wędkarze z krwi i kości, którzy swe praktyczne umiejętności potwierdzili licznymi zwycięstwami w zawodach Grand Prix, mistrzostwach Polski i świata. Są wśród nich trenerzy kadr narodowych oraz wybitni publicyści, autorzy kultowych książek wędkarskich i setek fachowych artykułów opublikowanych w prasie wędkarskiej. A co najważniejsze, chętnie dzielą się swą bogatą wiedzą, o czym możecie się przekonać czytając miesięcznik Wędkarski Świat i zaglądając do naszych elektronicznych mediów. 

Robert Adamski
Robert Adamskistały współpracownik

Stały współpracownik „Wędkarskiego Świata” od 2013 roku. Współpracuje również z klubami i portalami karpiowymi oraz współredaguje polską stronę Prologic na Facebooku

Profil autora
Edmund Gutkiewicz
Edmund Gutkiewiczstały współpracownik

Współpracuje z Wędkarskim Światem od kilkunastu lat – ma w WŚ stałe rubryki, w których przekazuje swą przebogatą wiedzę zarówno początkującym jak i zaawansowanym wędkarzom. Wśród najmłodszych czytelników WŚ znany jest jako Pan Gucio.

Profil autora
Wojciech Krzyszczyk
Wojciech Krzyszczykzastępca redaktora naczelnego

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Wędkarski dziennikarz – od 13 lat publikuje swoje teksty i zdjęcia w magazynach wędkarskich. Autor książki „Sto najlepszych łowisk w Polsce”. 

Profil autora
Tomasz Kurnik
Tomasz Kurnikstały współpracownik

Wędkarstwem interesował się od zawsze. Do dziś na wyprawach towarzyszy mu jego ojciec, który zaszczepił mu tę pasję. Jako mały chłopiec łowił na spławik wszystko, co się dało i gdzie tylko była woda. 

Profil autora
Piotr Lorenc
Piotr Lorenc stały współpracownik

Współpracuje z Wędkarskim Światem od 2005 roku. Jeden z najlepszych w historii polskich spławikowców. Wielokrotny mistrz Polski w spławiku oraz 8-krotny laureat Grand Prix Polski. Długoletni reprezentant naszego kraju, zdobywca wielu medali spławikowych mistrzostw świata i Europy, m.in. indywidualny i drużynowy wicemistrz świata oraz drużynowy mistrz Europy. 

Profil autora
Rafał Mleczak
Rafał Mleczak redaktor naczelny

Z miesięcznikiem ,,Wędkarski Świat" współpracuje od 2010 roku. Bezgranicznie pochłonął go spinning i to właśnie ta metoda sprawia, że nie wyobraża sobie tygodnia, w którym nie zwoduje łodzi, bądź nie stawi się nad rzeką. W zawodach wędkarskich startuje okazyjnie. 

Profil autora
Mateusz Porada
Mateusz Porada stały współpracownik

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). 

Profil autora
Krzysztof Rózga
Krzysztof Rózga stały współpracownik

Stały współpracownik Wędkarskiego Świata od 2009 roku. Wędkarstwo jest jego chorobą. Kocha wszystkie ryby, od płotki po suma, a do łowienia przykłada się całym sobą. Biegle włada muchówką, ma na koncie ponad dwumetrowe sumy na trolling, nie gardzi karpiami z łowisk specjalnych, zimą marznie na lodzie lub nad pomorskimi rzekami. 

Profil autora
redakcja miesięcznika
redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat"

Autorów Wędkarskiego Świata można określić jednym wspólnym słowem – fachowcy. To nie świeżo upieczeni internetowi celebryci, lecz doświadczeni wędkarze z krwi i kości, którzy swe praktyczne umiejętności potwierdzili licznymi zwycięstwami w zawodach Grand Prix, mistrzostwach Polski i świata. 

Profil autora
Piotr Wojnowski
Piotr Wojnowskistały współpracownik

Wędkarską pasją został „zarażony” przez ojca i dziadka. Od najmłodszych lat fascynowały go ryby drapieżne, a od 16 roku życia bezgranicznie pochłonęła go metoda spinningowa. Wieloletni uczestnik zawodów z cyklu Grand Prix Polski i Klubowych Mistrzostw Polski w tej metodzie. 

Profil autora
Zbigniew Biernacki
Zbigniew Biernackistały współpracownik

Wieloletni zawodnik Spinningowego Grand Prix Polski oraz Mistrzostw Polski. Zwycięzca licznych krajowych imprez i zawodów wędkarskich. Członek Spinningowej Kadry Narodowej i uczestnik Wędkarskiej Olimpiady we Włoszech w 2011 r.

Profil autora
Piotr Gołąb
Piotr Gołąbstały współpracownik

Wędkarstwo było w jego rodzinie odkąd pamięta. Na pierwsze poważne wyprawy, w tym te nocne wybierał się wraz z ojcem i starszym bratem. Piękne złote karasie czy też liny łowione na spławik dawały nieopisaną radość. Będąc nastolatkiem niemal każde wakacje spędzał w urokliwym miejscu, gdzie Dunajec kończy swój bieg i wpada do Wisły. 

Profil autora
Hubert Sałek
Hubert Sałekstały współpracownik

Wędkarstwo objął w dziedzictwie po swoim Tacie. Zaczynał jak większość z nas od jeziorowego łowienia na spławik w czasie wakacji. Następnie były karpie i metoda gruntowa. Dość szybko zrozumiał, że nie tędy droga i szybko zaczął zagłębiać się w kunszt wędkarstwa spinningowego...

Profil autora
Kalosze