Muchówka Millenium FF na kleniach

Muchówka Millenium FF na kleniach

Jak co roku, moją przygodę wędkarską zaczynam wczesną wiosną. W tym okresie spinningowanie ryb na Słowacji jest zabronione. A ponieważ uwielbiam łowić ryby aktywnie, to zawsze wybieram się nad wodę z muchówką.

Otrzymałem od Dragona muchówkę opisaną w katalogu jako nowość na 2017 rok. Pewnie pamiętacie starą wersję wędzisk o nazwie Millenium? To właśnie ta seria, z tym, że blanki przeszły duże zmiany. Wędki Millenium HDG są wytwarzane w technologii Multi-Protection Layer, przekłada się to na wielowarstwową ochronę blanku. Pusty rdzeń grafitowy z kilkoma warstwami zewnętrznymi zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, są lekkie i szybkie, bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia.

Pierwsze ryby na wędce

Ryby są coraz aktywniejsze i w niektórych dniach całkiem dobrze brały. W tej sytuacji, czym prędzej postanowiłem wypróbować Millenium FF SuperFly 5 (#5), oczywiście wypróbować nad wodą.

Łowienie zacząłem od użycia małych much, które przez wędkarzy są często nazywane „lury” - jest to mała imitacja pijawki, w równym stopniu może stanowić małą imitację narybku. Później próbowałem kusić ryby suchymi muszkami, a przy okazji uważnie obserwowałem zachowanie wędki z tak małymi przynętami w akcji. Moim zdaniem muchówka radzi sobie całkiem dobrze. Równie dobrze poradziła sobie z niezbyt ciężkimi mokrymi oraz niezbyt ciężko obciążonymi nimfami.

Millenium FF sprawia mi dużą przyjemność podczas zarzucania, gdyż pięknie trafiam w punkt, muszka leci dokładnie tam, gdzie to sobie zaplanowałem. Ta cecha wędziska bardzo mnie cieszy.

Praca blanku pod rybą

Zainteresowani tym blankiem zapewne chętnie przeczytają o jego pracy pod rybą, podczas holowania. Otóż, ugięcie blanku podczas walki z rybą jest naprawdę świetne. Paraboliczna akcja blanku gwarantuje piękne ugięcie nawet pod rybami długości 35 cm, holowanych z nurtu.

Miałem możliwość ocenić pracę tego wędziska pod rybami wielkości 50+ cm i powiem szczerze, że było to coś niesamowitego, mam wspaniałe wspomnienia z tych holi.

Podczas łowienia kleni trafiła się jedna piękna brzana, kusząc się na nimfę wleczoną po dnie. Brzana była bardzo waleczna i chwilami myślałem, że muchówka nie wytrzyma - była ugięta chyba do granic swojej wytrzymałości. Ale jednak wytrzymała, nowy blank się sprawdził.

Do blanku podpiąłem świetny kołowrotek muchowy Team Dragon FX, który bardzo dobrze współgra z Millenium FF, pewnie siedzi i przyjemnie się go obsługuje.

Mój zestaw to bardzo fajna wędeczka muchowa, którą szczerze polecam wędkarzom początkującym i zaawansowanym.

 

Jakub Hutňan

Artykuł ten wraz z polecanymi akcesoriami dla muszkarza znajdziecie także w czytelni firmy DRAGON:

http://www.firmadragon.pl/czytelnia/testerzy-relacjonuj/2741-muchowka-millenium-ff-na-kleniach

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon