Mikołaj Hassa

Mikołaj Hassa

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku, autor rubryki „Mucha dla każdego”. Na łamach naszego miesięcznika przedstawia głównie techniki muchowe i sprzęt muchowy, radzi jak wykonać sztuczne muchy, opisuje łowiska. Okazjonalnie relacjonuje też wędkarskie wydarzenia, imprezy jak i akcje, które organizowane są nad wodami przez wędkarskie kluby i stowarzyszenia.

Jego życiem rządzi wiele zainteresowań, ale wędkarstwo jest na pierwszym miejscu. Interesują go różne sposoby wędkowania, lecz na pierwszym miejscu stawia wędkarstwo muchowe. Właśnie tę metodę uprawia aktywnie już od ponad 20 lat i często łączy ją z drugą pasją, jaką jest turystyka krajoznawcza, górska i rowerowa. Rzadziej łowi innymi metodami, ale czasem chętnie sięga po spinning lub zestaw spławikowy. Każdego roku stara się odkrywać coraz to nowe miejsca, w kraju i zagranicą oraz zarówno na nizinach jak i w górach.

Z wędkarstwem związana jest też jego pasja wykonywania i komponowania wzorów sztucznych much, testowania nowych materiałów, a także wykonywanie przynęt spinningowych (błystki obrotowe i wahadłowe). Od pewnego czasu zgłębia tajniki zbrojenia wędzisk. 

Najnowsze artykuły autora

Metoda magiczna

Wybrane modele wędzisk do metody mokrej muchy

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca wybrałem kilka wędzisk, które sam testowałem i według mnie nadają się do metody mokrej muchy.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-05-01
Metoda magiczna

Wchodzimy w kolejny pstrągowy sezon. Dla mnie to już początek czwartej dekady muchowego życia i myślenia „po muchowemu”.  Ale ta największa magia to dla mnie pewien sposób łowienia, który przez cały rok darzę szczególną estymą. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-03-07
Z muchówką w 8-milionowej metropolii

Wandle jest prawobrzeżnym dopływem Tamizy, do której uchodzi na terenie południowego Londynu. Rzeczka ma tylko 14 km, płynie przez kilka londyńskich dzielnic, m.in. przez południowy Wimbledon. Tam miałem okazję wędkować.  

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-02-22
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
SUZUKI PIASECZNO MARINE