Mikołaj Hassa

Mikołaj Hassa

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku, autor rubryki „Mucha dla każdego”. Na łamach naszego miesięcznika przedstawia głównie techniki muchowe i sprzęt muchowy, radzi jak wykonać sztuczne muchy, opisuje łowiska. Okazjonalnie relacjonuje też wędkarskie wydarzenia, imprezy jak i akcje, które organizowane są nad wodami przez wędkarskie kluby i stowarzyszenia.

Jego życiem rządzi wiele zainteresowań, ale wędkarstwo jest na pierwszym miejscu. Interesują go różne sposoby wędkowania, lecz na pierwszym miejscu stawia wędkarstwo muchowe. Właśnie tę metodę uprawia aktywnie już od ponad 20 lat i często łączy ją z drugą pasją, jaką jest turystyka krajoznawcza, górska i rowerowa. Rzadziej łowi innymi metodami, ale czasem chętnie sięga po spinning lub zestaw spławikowy. Każdego roku stara się odkrywać coraz to nowe miejsca, w kraju i zagranicą oraz zarówno na nizinach jak i w górach.

Z wędkarstwem związana jest też jego pasja wykonywania i komponowania wzorów sztucznych much, testowania nowych materiałów, a także wykonywanie przynęt spinningowych (błystki obrotowe i wahadłowe). Od pewnego czasu zgłębia tajniki zbrojenia wędzisk. 

Najnowsze artykuły autora

Lipienie wigilijno-noworoczne

Późna jesień i zima wydają się dla muszkarza okresem najbardziej nieznośnym z możliwych. Jednak kilka ostatnich sezonów pokazało, że wcale tak nie jest. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-12-30
Obalić lipieniowe stereotypy

Wchodzimy w najlepszy etap sezonu lipieniowego. Te barwne ryby teraz dadzą nam szansę na spotkania w fantastycznych okolicznościach przyrody naszych gór, pogórzy i wyżyn.


Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-10-03
Pstrągi spod Żmijowiska

To zdarzenie sprzed dwóch lat wspominam ku przestrodze dla tych, którzy lubią się pchać w nieznane. Warto sobie uświadomić, że woda i jej otoczenie to środowisko, w którym żyją nie tylko ryby. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-08-08
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy