Mikołaj Hassa

Mikołaj Hassa

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku, autor rubryki „Mucha dla każdego”. Na łamach naszego miesięcznika przedstawia głównie techniki muchowe i sprzęt muchowy, radzi jak wykonać sztuczne muchy, opisuje łowiska. Okazjonalnie relacjonuje też wędkarskie wydarzenia, imprezy jak i akcje, które organizowane są nad wodami przez wędkarskie kluby i stowarzyszenia.

Jego życiem rządzi wiele zainteresowań, ale wędkarstwo jest na pierwszym miejscu. Interesują go różne sposoby wędkowania, lecz na pierwszym miejscu stawia wędkarstwo muchowe. Właśnie tę metodę uprawia aktywnie już od ponad 20 lat i często łączy ją z drugą pasją, jaką jest turystyka krajoznawcza, górska i rowerowa. Rzadziej łowi innymi metodami, ale czasem chętnie sięga po spinning lub zestaw spławikowy. Każdego roku stara się odkrywać coraz to nowe miejsca, w kraju i zagranicą oraz zarówno na nizinach jak i w górach.

Z wędkarstwem związana jest też jego pasja wykonywania i komponowania wzorów sztucznych much, testowania nowych materiałów, a także wykonywanie przynęt spinningowych (błystki obrotowe i wahadłowe). Od pewnego czasu zgłębia tajniki zbrojenia wędzisk. 

Najnowsze artykuły autora

Cudowne tarlisko i zagadka ostatniego rzutu

Pierwszy śnieg kilka dni temu pobielił dolinę rzeki. Jeszcze tu i tam przebijają pastelowe, ciepłe barwy późnojesiennych drzew, ale w nadrzecznym obrazie dominuje już szarość i biel. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-12-30
Z kiełżem przez cały rok

Maleńki potoczek gdzieś na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dookoła zimowa cisza, okoliczne stawy pozamarzane, a drzewa i łąki pokryte śniegiem. Tylko w niewielkiej rzeczce raźnie szumi woda, a zielone dywany roślin falują tak samo wesoło jak latem. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-11-29
Metuje 4

Fantastyczne i jedne z najdziwaczniejszych gór Europy – Góry Stołowe – to miejsce, którego chyba nigdy się nie zapomni. Skalne formacje tworzą tu cuda fascynujące każdego, kto je zobaczył. Ale nie tylko skały są atrakcją tych okolic.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-10-11
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Decathlon