Mikołaj Hassa

Mikołaj Hassa

Współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku, autor rubryki „Mucha dla każdego”. Na łamach naszego miesięcznika przedstawia głównie techniki muchowe i sprzęt muchowy, radzi jak wykonać sztuczne muchy, opisuje łowiska. Okazjonalnie relacjonuje też wędkarskie wydarzenia, imprezy jak i akcje, które organizowane są nad wodami przez wędkarskie kluby i stowarzyszenia.

Jego życiem rządzi wiele zainteresowań, ale wędkarstwo jest na pierwszym miejscu. Interesują go różne sposoby wędkowania, lecz na pierwszym miejscu stawia wędkarstwo muchowe. Właśnie tę metodę uprawia aktywnie już od ponad 20 lat i często łączy ją z drugą pasją, jaką jest turystyka krajoznawcza, górska i rowerowa. Rzadziej łowi innymi metodami, ale czasem chętnie sięga po spinning lub zestaw spławikowy. Każdego roku stara się odkrywać coraz to nowe miejsca, w kraju i zagranicą oraz zarówno na nizinach jak i w górach.

Z wędkarstwem związana jest też jego pasja wykonywania i komponowania wzorów sztucznych much, testowania nowych materiałów, a także wykonywanie przynęt spinningowych (błystki obrotowe i wahadłowe). Od pewnego czasu zgłębia tajniki zbrojenia wędzisk. 

Najnowsze artykuły autora

Metuje 4

Fantastyczne i jedne z najdziwaczniejszych gór Europy – Góry Stołowe – to miejsce, którego chyba nigdy się nie zapomni. Skalne formacje tworzą tu cuda fascynujące każdego, kto je zobaczył. Ale nie tylko skały są atrakcją tych okolic.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-10-11
Trebuščica mała księżniczka o złotych warkoczach

Główne „muchowe” słoweńskie rzeki to Soca, Idrijca i Sava Bohinjka. Bezapelacyjnie stanowią one najczęstszy cel wypraw wędkarzy z całej Europy. W pełni sezonu nad wieloma ich odcinkami bywa tłoczno. Ale one nie są same w tym pięknym kraju. Mniejsze rzeki Słowenii też mogą dostarczyć mocnych wędkarskich wrażeń, a pozwolą wyłowić się w kameralnym klimacie.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-07-18
Pstrągowa perełka zza Śnieżki

Kontynuując opisy sudeckich łowisk zapraszam dziś w dolinę czeskiej rzeki Úpa, która jest ważnym górskim dopływem Łaby.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-06-03
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon