Mateusz Porada

Mateusz Porada

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). Jest autorem pracy dyplomowej pt. „Wędkarstwo jako szczególny przejaw kultury masowej”. Trzykrotnie z rzędu wygrał spinningową klasyfikację generalną Grand Prix Okręgu PZW Rzeszów. 

Najnowsze artykuły autora

Wirujące jazie

Tak naprawdę dopiero pod koniec kwietnia rozwijam nad rzeką wędkarskie skrzydła. Z reguły każdy dzień jest cieplejszy od poprzedniego, powietrze pachnie wiosną, przyroda rozkwita, a woda zaczyna tętnić życiem. Wszystko to sprawia, że człowiek chce być na łowisku jak najczęściej, bo nawet z samego obcowania z naturą czerpie przyjemność. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-04-29
Styczniowa klenioza

Dla wielu spinningistów późna jesień i zima to doskonały czas na zębate drapieżniki. W zależności od okręgu w styczniu i lutym do wędkarskiego kalendarza dochodzą pstrągi. Ja natomiast, jeśli rzeczki nie zamarzną, chwytam za lekki zestaw i poluję na duże klenie i jazie. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-01-21
Wisłok w okolicach Strzyżowa

Strzyżów to niewielkie miasto znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego (oddalone 30 km od Rzeszowa), położone nad Wisłokiem. To miejsce dla pasjonatów sportu i rekreacji.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-11-02
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon