Mateusz Porada

Mateusz Porada

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). Jest autorem pracy dyplomowej pt. „Wędkarstwo jako szczególny przejaw kultury masowej”. Trzykrotnie z rzędu wygrał spinningową klasyfikację generalną Grand Prix Okręgu PZW Rzeszów. 

Najnowsze artykuły autora

Kleniowo-jaziowe błyskotki

Z pewnością stali Czytelnicy WŚ pamiętają artykuł o wiosennych pstrągach, który przygotowałem kilka lat temu we współpracy z Igorem Olejnikiem, twórcą błystek Oldstream. Jako że w powietrzu zapachniało wakacjami, postanowiłem zapytać Igora o jego spinningowe plany na lato. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-07-27
Wakacje z obrotówką

Wirującym skrzydełkiem można skusić do brania każdego drapieżnika. Błystka obrotowa jest świetna zwłaszcza latem. Właśnie latem szczególnie skuteczne są mocno pracujące wabiki. O sposobach umiejętnego wykorzystania tych przynęt do połowu różnych drapieżników opowie nam Grzegorz Wadecki – dobrze znany w środowisku wędkarskim rzemieślnik produkujący błystki obrotowe Riomes.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-06-16
Wisła, bolenie i… namiot

Artura Janoszkę, mojego gościa w majowym numerze WŚ, z pewnością zna większość wędkarzy spinningistów w Polsce, którzy łowią na woblery. To właśnie między innymi dzięki Jego przynętom stawiałem w dzieciństwie pierwsze udane kroki w poszukiwaniu rzecznych drapieżników. Dzisiaj, kilkanaście lat później, Artur jest moim dobrym kolegą, z którym spotykam się okazjonalnie na rybach, np. nad Ropą przy okazji wypraw na klenie. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-04-12
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze