Mateusz Porada

Mateusz Porada

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). Jest autorem pracy dyplomowej pt. „Wędkarstwo jako szczególny przejaw kultury masowej”. Trzykrotnie z rzędu wygrał spinningową klasyfikację generalną Grand Prix Okręgu PZW Rzeszów. 

Najnowsze artykuły autora

Wisła, bolenie i… namiot

Artura Janoszkę, mojego gościa w majowym numerze WŚ, z pewnością zna większość wędkarzy spinningistów w Polsce, którzy łowią na woblery. To właśnie między innymi dzięki Jego przynętom stawiałem w dzieciństwie pierwsze udane kroki w poszukiwaniu rzecznych drapieżników. Dzisiaj, kilkanaście lat później, Artur jest moim dobrym kolegą, z którym spotykam się okazjonalnie na rybach, np. nad Ropą przy okazji wypraw na klenie. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-04-12
Gram woblerem i twisterem

Pamiętam jak dziś swoje pierwsze jazie z Wisłoka złowione wiosną na błystki obrotowe typu Aglia i Comet. Mimo że od tego czasu upłynęła ponad dekada, pieszym wędrówkom z delikatnym spinningiem brzegiem zakrzaczonej rzeczki nadal towarzyszą wielkie emocje i podobna, dziecięca fascynacja. W temacie wiosennego jaziowania dobrze czuje się mój dzisiejszy gość – Paweł Gajowiak, który postanowił przedstawić Czytelnikom WS swój przepis na złociste jazie w kwietniu.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-03-28
Skrzydełka na szczupaka

Nadchodzi dobry czas na szczupaki, które najbardziej lubię łowić w listopadzie i na początku grudnia. Z reguły poluję na zarośniętych płyciznach, gdzie brania drapieżników są bardzo widowiskowe i emocjonujące. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-11-14
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon