Mateusz Porada

Mateusz Porada

Z miesięcznikiem Wędkarski Świat współpracuje od 2010 roku. Dziennikarz, publicysta wędkarski. Najczęściej wędkuje metodą spinningową. Preferuje delikatne łowienie kleni, jazi, okoni, pstrągów, brzan i boleni na rzekach Podkarpacia oraz ich dopływach (Wisłok, Wisłoka, San, Ropa, Jasiołka). Jest autorem pracy dyplomowej pt. „Wędkarstwo jako szczególny przejaw kultury masowej”. Trzykrotnie z rzędu wygrał spinningową klasyfikację generalną Grand Prix Okręgu PZW Rzeszów. 

Najnowsze artykuły autora

Wisłok w okolicach Strzyżowa

Strzyżów to niewielkie miasto znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego (oddalone 30 km od Rzeszowa), położone nad Wisłokiem. To miejsce dla pasjonatów sportu i rekreacji.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-11-02
Trzebośnica

To niewielka, ale atrakcyjna wędkarsko rzeczka usytuowana na Podkarpaciu, będąca lewym dopływem Sanu. Wody Trzebośnicy zamieszkują populacje różnych gatunków ryb, dlatego każdy wędkarz znajdzie tu coś dla siebie.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-07-26
Kleniowe pudełko na lato

Wakacje za pasem. Kontynuując wątek „biżuterii” na moje ulubione ryby, najwyższa pora na organizację letniego pudełka na klenie. W odróżnieniu od  wiosennych przynęt tym razem czeka nas znaczna ich miniaturyzacja.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-07-03
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy