dragon

Dragon

Firma Design-Fishing została założona na początku 1989 roku jako spółka cywilna. Na początku swej działalności firma działała jako reprezentant zachodnioniemieckich firm wędkarskich; Balzer i Cormoran, a począwszy od połowy 1990 roku, dodatkowo, jako przedstawiciel firmy D.A.M. Lata 1989-1992 to okres nadzwyczaj dynamicznego rozwoju firmy, polegającego na nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych i szukaniu nowych rynków zbytu. W tym samym czasie zaczynamy współpracę z trzykrotnym Mistrzem Świata w wędkarstwie spławikowym, wspaniałym wędkarzem i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie tworzenia i stosowania zanęt wędkarskich, Wolfem Rudigerem Kremkusem. Dzięki tej znajomości zdobywamy podstawy, umożliwiające nam stworzenie na początku 1993 roku, firmy Record produkującej zanęty pod matkami Kremkus i Dragon.

W latach 1994-1997, współnie z wieloma znanymi wędkarzami, nakręciliśmy 11 filmów o różnorodnej tematyce, od wędkarstwa spinningowego, poprzez łowienie spławikowe, do muszkarstwa włącznie. Wiele z tytułów, które powstały w wyniku naszej współpracy, weszło do kanonu wędkarskiego dokumentu filmowego. Najbardziej znane tytuły to m.in. “Mieszkańcy leśnego potoku”, “Jezioro obfitości” czy też “Kapryśne sandacze”. Przy realizacji filmów współpracowali z nami tak znani wędkarze jak W.R.Kremkus, Jacek Lorenc, Mariusz Teodorowicz, Robert Taszarek, Jacek Kolendowicz czy Piotr Piskorski.

W 1995 roku zarejestrowaliśmy własną markę – DRAGON, która staje się podstawowym znakiem towarowym naszej firmy. Rok 1996 rozpoczyna naszą współpracę z największym w Polsce producentem woblerów, firmą “Salmo”, a jej właściciele Radek Zaworski i Piotr Piskorski stają się nieodłącznymi towarzyszami naszych wypraw wędkarskich, między innymi do Skandynawii i na Alaskę. Lata 1998 do 2000 to okres intensywnego budowania i wprowadzania na rynek marki DRAGON, w Polsce, później w całej Europie a także w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Przełomowym wydarzeniem jest dla marki DRAGON® wprowadzenie w roku 2000 dwóch pierwszych modeli wędzisk z serii HM62 i późniejsza, bardzo szybka rozbudowa tej oferty. Ręcznie montowane w Polsce, indywidualnie numerowane, wędziska spinningowe i muchowe, oparte na doskonałych, zaprojektowanych specjalnie dla Dragona blankach, uzbrojone w komponenty Fuji czy Gudebrod stają się szybko wyznacznikiem jakości dla innych wytwórców wędzisk. Wprowadzone w roku 2004 wędziska HM80, wykonywane w technologii CGT z najsztywniejszych stosowanych w wędkarstwie włókien grafitowych, są nie mniejszym krokiem na przód i stawiają Dragona na samym szczycie wśród producentów oferujących wędziska spinningowe.

W latach 2003-2004 prowadzimy, uwieńczone sukcesem, rozmowy nad włączeniem do naszej oferty produktów jednego z najlepszych na świecie wytwórców kołowrotków, tajwańskiego potentata, firmy OKUMA. W roku 2005 “Design Fishing” otrzymuje propozycję zostania dystrybutorem w Polsce światowego no.1 w produkcji haczyków i kotwic, norweskiej firmy MUSTAD. Po krótkich negocjacjach wieloletni kontrakt zostaje podpisany już latem tego roku. Od 2006 roku Dragon zostaje przedstawicielem kanadyjskiej firmy Scotty, potentata w produkcji specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do trollingu. W kolejnych latach stawiamy mocno na ofertę z rynku japońskiego, zajmując się dystrybucją marek MOMOI czy VERSUS, a większość naszych plecionek produkując w fabryce firmy TORAY.

Poza bieżącym rozszerzaniem asortymentu oferowanego przez naszą firmę, postawiliśmy na ciągłe podwyższanie jego jakości i nowoczesności stosowanych rozwiązań. W tym celu powołaliśmy do życia grupę testową o nazwie Team Dragon, jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie zespół najlepszych wędkarskich specjalistów, składający się profesjonalnych przewodników wędkarskich, właścicieli sklepów i hurtowni, czołowych zawodników i innych osób związanych zawodowo i hobbystycznie z branżą wędkarską. Wynikiem jego działań jest ciągłe podnoszenie jakości sprzętu ze znaczkiem DRAGON i ekspansja naszej firmy na liczne rynki europejskie.

 

Adres:

Design Fishing Sp. z o.o.ul. Szubińska 2, Kruszyn Krajeński,

86-005 Białe Błota, Poland.

http://www.firmadragon.pl/

Polecane

No related posts.