Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Zanętowe ABC czyli co, z czym i dlaczego?

abc-splawika

Wiele razy zastanawialiście się pewnie, jaką zanętę kupić podczas planowania wyprawy na dane łowisko. Każdy wędkarz nieraz zadaje sobie to pytanie, szukając odpowiedzi u bardziej doświadczonych kolegów, w czasopismach lub w Internecie. W tym artykule postaram się choć trochę przybliżyć Wam kilka kwestii związanych z doborem odpowiedniej mieszanki do danego łowiska, choć ryby i tak miewają różne kaprysy i ciągle nas zaskakują…

Zanęta kupiona w sklepie czy własnej produkcji?

Zanęta kupiona w sklepie, jak i ta własnej produkcji, może być równie skuteczna. Wielu wędkarzy przechodziło przez etap samodzielnego produkowania zanęt. Niejedna z tych prób kończyła się porażką, jednakże są i tacy wędkarze, którzy używają swoich mieszanek do dziś i odnoszą niemałe sukcesy. Aby wyprodukować zanętę samemu, musimy doskonale wiedzieć, jakie komponenty ze sobą połączyć, zmielić czy wyprażyć Musimy mieć do tego również odpowiednie narzędzia i urządzenia. Kupując gotową zanętę w sklepie mamy pewność, że zawarte są w niej składniki, tworzące pełnowartościową mieszankę ukierunkowaną pod konkretne gatunki ryb na danym łowisku. Rynek wędkarski obfituje w szeroki wybór zanęt dostosowanych do potrzeb wędkarzy. Możemy również spotkać się z zanętami, które są już domoczone i gotowe do użycia, co ułatwia sprawę, gdyż jak powszechnie wiadomo domoczenie zanęty, jej sklejenie czy dobór odpowiedniej konsystencji do łowiska jest kluczowym elementem podczas nęcenia.

Ciąg dalszy artykułu autorstwa Macieja Białdyga na stronie 31 WŚ 01/2020.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Zobacz też:

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.