...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Method feeder – jak zacząć?

Method feeder, czyli popularna metoda, to technika łowienia, która wbrew pozorom nie jest taka trudna. Przy odpowiednim przygotowaniu nawet początkujący wędkarz, który już miał styczność z metodą gruntową, może osiągnąć fantastyczne efekty.

Method feeder, który stworzony przez Anglików sprawdza się do łowienia leszczy, karasi, linów oraz wielu innych gatunków ryb spokojnego żeru, w tym głównie karpi.

WYBÓR ŁOWISKA

Najlepiej stawiać swoje pierwsze kroki z metodą na łowiskach specjalnych, tzw. komercjach. To przeważnie stawy, w których dominującym gatunkiem są właśnie karpie. Ryby te nawet niewielkich rozmiarów mają bardzo dużo siły i energii. Łowiska są z reguły płytkie, z równym dnem, dlatego to idealne miejsce do łowienia na method feeder. Będąc pierwszy raz na łowisku, warto bacznie obserwować wodę. Karpie często w takich zbiornikach pokazują miejsce swego żerowania. Jeśli widzicie spławy, warto wybrać stanowisko blisko tego miejsca. Bankówką na karpie będą również zatoki, trzcinowiska oraz miejsca, gdzie są różne wodne przeszkody: powalone do wody drzewa, pozostałości po starych pomostach oraz wysepki. Ryby kręcą się wokół tych miejsc w poszukiwaniu schronienia i pokarmu.

Ciąg dalszy artykułu autorstwa Pawła Mireckiego na stronie 50 WŚ 06/2021.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.