Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dobre ubranie na ciepłe lato

ubrania-wedkarskie

W numerze 12/2017 WŚ opisałem „Dobre ubranie na złą pogodę”, czyli na ekstremalne jesienno-zimowe wyprawy z wędką. Ten artykuł pomoże skompletować nowoczesny, komfortowy strój wędkarski na letnie upały.

Tym razem zacznę od stóp, które latem są poddawane szczególnie trudnym próbom. W upalne dni stopy nie pocą się tylko wtedy, gdy chodzimy boso, jednak trudno chodzić na ryby bez butów. Niektórzy wędkarze lubią latem brodzić boso w jeziorze, inni, ubrani w krótkie spodenki i trampki, potrafią godzinami stać po kolana w nurcie chłodnej górskiej rzeki. Ja do nich nie należę. Po pierwsze dlatego, że wiele naszych łowisk ma dno usłane śmieciami i nietrudno się skaleczyć stłuczoną butelką po wódce lub przerdzewiałą puszką po mielonce. Po drugie, Polska nie leży w tropikach, więc długotrwałe brodzenie w wodzie nawet latem powoduje wychłodzenie dolnych części organizmu, co może prowadzić do reumatyzmu i innych chorób mocno redukujących możliwość uprawiania aktywnego wędkarstwa, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku (o czym się wielu przekonało lub dopiero przekona na własnej skórze).

Radzę więc brodzić w …

O tym w czym brodzić, a także w jakie inne części wędkarskiego stroju warto zainwestować latem przeczytacie na stronie 26 WŚ 7/2018.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.