Lista artykułów

Sortuj od:

Wszystkie artykuły: Paweł Daniec

Kwietniowy feeder na ostrodze i przy zielsku

Kwiecień po nieco rozbiegowym (przynajmniej na rzekach) marcu jest dla mnie prawdziwym początkiem rzecznego sezonu. Ma jednak swoje dwa oblicza. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-03-20
Zapachy na haczyku

Zawsze lubiłem łowić prostymi i popularnymi przynętami. Są dostępne w każdym sklepie, dobrze znane rybom prawie na każdym łowisku. Niestety, nie zawsze wystarczają, by dobrze połowić. Wtedy warto trochę z nimi pokombinować, by dzięki temu cieszyć się dobrymi braniami.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-12-12
Wydłużyć sezon

Przełom października i listopada wcale nie musi oznaczać końca gruntowego sezonu. Nadal można skutecznie łowić ryby spokojnego żeru. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego łowiska.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-11-03
Sandacze na spławik i grunt

Bombka podjeżdża pod wędkę. Trzymasz żyłkę w palcach, popuszczasz ją biorącej rybie. Jedzie raz, drugi i trzeci. Staje bez ruchu. Sekundy dłużą się w nieskończoność. Pytanie – jest jeszcze czy już się ukłuł? Ale nie, opuszczony sygnalizator znowu podskakuje w górę, palce oddają żyłkę. Sandacz wziął, odjeżdża…

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-09-26
Rzeka złocistych jazi - Wkra

Jeżeli marzy Wam się medal od redakcji „Wędkarskiego Świata” za złowienie rekordowej ryby, to najlepiej właśnie teraz ruszyć nad Wkrę i po prostu złowić swojego pierwszego medalowego jazia. Zaręczam, że wiosenne jazie z Wkry wpiszecie na stałe do swojego wędkarskiego kalendarza. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-04-02
Feeder w górę czy w dół?

Łowiąc w rzekach, zazwyczaj ustawiamy feeder szczytówką skierowaną w górę. W wodach stojących najczęściej łowi się wędką położoną na dwóch podpórkach równolegle do lustra wody.  Jednak czasem warto odejść od tego utartego schematu. Kiedy i jak?

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-02-01
Dargon