Lista artykułów

Sortuj od:

Wszystkie artykuły: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat"

Tajemnice zawodniczej metody żyłkowej

W poprzednich artykułach starałem się przeprowadzić Was przez klasyczne metody wędkarstwa muchowego. Opisałem obszernie metodę suchej i mokrej muchy, zahaczyliśmy o streamera. Kończąc cykl artykułów o metodach muchowych, poniekąd zmuszony jestem do opisania uważanych przezwielu za tajemniczą, metodę żyłkową.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-09-12
Aktywny feeder, czyli szukanie ryb w rzece

Ile to razy rzeka zmiatała nasze zestawy z siłą lokomotywy, powodując wędkarską frustrację? Walcząc z nurtem mamy wiele narzędzi, jednak czasami masa koszyków, których musimy użyć, daleka jest od poczucia komfortu. Większość wędkarzy kojarzy szeroko rozumiane wędkarstwo feederowe z leniwym oczekiwaniem na przygięcie szczytówki. Takie podejście do tematu ma swój urok, jednak feederem można łowić nad wyraz aktywnie i gwarantuję Wam, że metoda, którą opiszę w poniższym artykule, bliżej ma do spinningu, niż do klasycznego feedera. Nie jest to metoda dla wędkarskich leniuchów, a dla prawdziwych rzecznych wyjadaczy z nutką pozytywnej dawki spinningowego zacięcia.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-09-02
Akwarium dla rybek – jak wybrać?
Akwarystyka to ciekawe i pochłaniające czas hobby. Oglądanie podwodnego świata fascynuje od lat małych i dużych. Akwarium dla rybek musi być jednak odpowiednio dobrane i wyposażone w niezbędne do życia akcesoria.
Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-29
Jak złowić sandacza?

Wiem, że każdy z Czytelników chciałby od razu poznać tajemnicę sukcesu tzw. złoty środek. Jednak sandacz jest rybą wymagającą od wędkarza bardzo wiele cierpliwości.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-27
Obozy sumowe

Sumiarstwo stało się dla mnie główną wersją wędkarstwa. Spędziłem wiele godzin na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. Setki dni nad wodą i poznawanie sumowych zwyczajów. Kiedy, gdzie i co je najbardziej przyciąga?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-18
Ankieta dotycząca turystyki wędkarskiej na terenie powiatu szczecineckiego

Wygraj weekendowy pobyt w Centrum Konferencyjnym Zamek, w komnatach, które goszczą najbardziej zacnych gości odwiedzających Szczecinek.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-16
Dragon dystrybutorem produktów Strike Pro w Polsce

Znany światowy producent przynęt, tajwańska firma Evergrass International, właściciel marki Strike Pro, podpisał nową umowę dystrybucyjną w Polsce. Uzgodniono, że Design-Fishing Sp. z o.o., właściciel marki Dragon, zajmie się dystrybucją produktów Strike Pro na terenie Polski od stycznia 2020.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-13
Bośnia i Hercegowina

Dzikie Góry Dynarskie poprzecinane dolinami w kształcie litery V a w nich rzeki z krystalicznie czystą wodą. Bośnia i Hercegowina to kraj piękny i malowniczy. Górzysty teren, wpływ śródziemnomorskiego powietrza sprawiają, że czujemy się tu wyjątkowo dobrze i nawet pod koniec października oddychamy pełną piersią. Znajdują się tutaj rzeki, które populacją dzikich, naturalnie rozmnażających się pstrągów i lipieni potrafią zadziwić nie jednego podróżnika wędkarskiego. Całość tworzy istny, nie tylko wędkarski, raj na ziemi. Czy aby na pewno tak jest?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-06
Muchowy boleń

Moja przygoda z boleniami zaczęła się stosunkowo późno. Być może spowodowane to było pozorną trudnością w połowie tego gatunku. Co prawda na początku zmagań towarzyszył mi spinning, ale poniższy tekst będzie dotyczył, w moim mniemaniu, wyższej szkoły jazdy czyli oczywiście metody muchowej.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-30
Zaporowe bolenie

Lato w pełni. Większość z nas już dawno zapomniała o majowych wyprawach za rzecznymi boleniami. W tym roku powódź pozmieniała plany wielu wędkarzom rzecznym i chociaż nasze ukochane rapy były chimeryczne, ryby wyjeżdżały i to dosyć regularnie. Zupełnie inaczej wygląda to na zaporówkach.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-26
Zamknąć sezon pstrągowy

W sierpniu nad niewielkimi pstrągowymi rzekami wędkarze bywają z rzadka. W niektórych pstrąg występuje naturalnie, inne zostały nim zarybione przez człowieka. Płyną przez lasy, łąki i tylko czasem ocierają się o zabudowania niewielkich miast lub wsi. Obecnie są one zaliczane do rzek górskich. To właśnie moje ulubione łowiska.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-17
Upalne karpie

Lato to świetna pora roku na łowienie karpi. Woda ma odpowiednią temperaturę dla intensywnego żerowania ryb. Mamy zatem duże szanse na dobre połowy. Jednak kiedy trafimy na upały, musimy nieco pomóc szczęściu i odpowiednio podejść do zasiadki.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-30
Kalosze