List od czytelnika - bez komentarza!

List od czytelnika - bez komentarza!

Wędkujesz w woj. mazowieckim? Przeczytaj koniecznie list od naszego czytelnika.

Odebrali nam wędkarskie marzenia!   

"Pochodzę z Warszawy. Mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning, jak i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu pokochałem trolling. Jest to jedna z moich ulubionych metod połowu dużych drapieżników – od okonia aż po suma (dodam, że wypuszczam złowione ryby).

Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat. Specjalnie do tej metody, za ciężko zarobione pieniądze, najpierw kupiłem ponton, a po paru latach udało mi się odłożyć na łódź z silnikiem i przyczepką. Gromadzę setki woblerów, często ręcznie robionych, i sam nawet robię przynęty w wolnej chwili. Większość sprzętu, wędek i kołowrotków kupowałem z myślą o tej metodzie i nie wyobrażam sobie, dlaczego nie mogę z nich korzystać. To tak, jakby ktoś zabronił uprawiania komuś jego ulubionego sportu. Kiedyś dużo trollingowałem na Zegrzu, a od kilku lat próbuję trollingu na Wiśle (od Warszawy aż do Płocka), ponieważ moim marzeniem zawsze było złowienie ponad 2-metrowego suma, co jednak, jak do tej pory, nie  było mi dane. W obecnej sytuacji (po wprowadzeniu zakazu trollingu w okręgu mazowieckim przyp. red.) może być z tym problem. Nie wiem, gdzie trzeba będzie pojechać, żeby połowić moją ulubioną metodą i żeby złapać swoją rekordową rybę.

Na koniec dodam, że wiem, iż pod pretekstem tej metody niektórzy zrobili sobie dodatkowe źródło utrzymania, odławiając i sprzedając ryby, ale nie wolno wprowadzać zakazu, dla setek ludzi z powodu kilku baranów, ponieważ taki proceder nie zniknie tylko dlatego, że ktoś zakazał trollingu. Trzeba natomiast kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować, a ja nie byłem kontrolowany od kilkunastu lat, natomiast straż rybacką w tym roku widziałem jeden raz. 

Jestem załamany, pomóżcie proszę.

Kamil  z Warszawy" (nazwisko znane redakcji)

W każdym numerze WŚ'a drukujemy Wasze listy! Piszcie do nas. 

Autor artykułu

Sylwia Gościmska
Sylwia Gościmskastały współpracownik Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon