Jubileusz memoriału Wiktora Wierzbickiego

Jubileusz memoriału Wiktora Wierzbickiego

Już po raz trzydziesty trociarze z całej Polski spotkali się w pierwszą niedzielę marca nad Parsętą by wspólnym wędkowaniem uczcić pamięć Wiktora Wierzbickiego jednego z założycieli zorganizowanego wędkarstwa w Kołobrzegu, wieloletniego prezesa Koła Miejskiego Kołobrzeg i człowieka z piękną wojenną historią.

Zawody zaliczane do Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera były wzorowo zorganizowane, ale to już tradycja tej najstarszej trociowej imprezy w Polsce, natomiast zmrożona rzeka niechętnie współpracowała z trociarzami, a zwłaszcza z tymi, którzy przestraszyli się nawisów i śryżu i nie wyszli nad rzekę.

Brak wiary to główny powód braku wyników, choć trzeba przyznać, że trociowe rzeki włącznie z Parsętą nie są w tym roku zbyt szczodre dla trociarzy. Tej wiary nie zabrakło wędkarzom z klubu Kaszub Somonino. Namierzone w sobotę ryby złowili w niedzielę.

Dwa srebrniaki, 71 cm Waldemara Byczkowskiego i 67 cm Adama Lewandowskiego  zatrzymały się pomiędzy mostami powyżej Karlina, a skusiły się na gdyńskie błystki Adama Kaczmarka.

Autor artykułu

Marek Szymański
Marek Szymański zastępca redaktora naczelnego Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon