Jesienne drapieżniki z cykadami SpinMad

Jesienne drapieżniki z cykadami SpinMad

Jesień to doskonały czas na łowienie drapieżników! Zatem, wyobraźcie sobie,
że kotwiczycie łódź na granicy podwodnej roślinności, a przed Wami rozciąga się spory obszar wody o głębokości 1,5-3m z pojedynczymi skupiskami moczarki. To idealne łowisko dla cykady SpinMad King 12g!

Projektując naszą kultową cykadę King 12g wykonaliśmy kolejny krok w stronę wymagających spinningistów i stworzyliśmy przynętę, która otwiera przed nimi nowe możliwości. Agresywna, szeroka praca naszych cykad w połączeniu z silnymi falami hydroakustycznymi i wyraźnym refleksem świetlnym wyzwala w drapieżnikach niezwykłą dawkę agresji, która w mocno przełowionych wodach bywa decydującym bodźcem prowokującym ryby do ataku. Cykada, dzięki bardzo dobrym właściwościom aerodynamicznym może być posyłana na odległość kilkudziesięciu metrów, a obłowienie za jej pomocą łowiska trwa dużo krócej niż w przypadku jakiejkolwiek innej przynęty.

W łowiskach ze stojącą wodą, jedną z najlepszych metod prowadzenia przynęty SpinMad King 12g jest jej dynamiczne podbijanie połączone z opadem. Najlepiej, jeśli podbijemy cykadę dwoma agresywnymi szarpnięciami, po czym lekko przeciągniemy ją w toni kilkoma obrotami kołowrotka. Innym sposobem, który także sprawdza się podczas łowienia modelem King 12g jest seria pojedynczych, powtarzających się płynnych podbić, wykonywanych poprzez uniesienie wędziska i opuszczanie go z jednoczesnym kasowaniem powstającego luzu. Łowiąc w rzece sposób prowadzenia jest podobny. Można wykonywać przynętą podbicia, ale równie dobrze, można oddawać rzuty w poprzek nurtu i zwijać cykadę w zmiennym tempie z częstymi przystankami, które urozmaicą prowadzenie.

Spinningując w głębszym łowisku warto zwrócić uwagę na drugą przynętę z serii, czyli model SpinMad King 18g, który jest idealną propozycją do cięższego, jeziorowego i rzecznego spinningu. Większa gramatura przynęty pozwala jej szybciej zejść w głębsze partie wody, gdzie staje się niezastąpiona. Zarówno model King 12g, jak i King 18g mają długość 75mm i występują w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, co czyni z nich rewelacyjne wabiki na szczupaki, sandacze i wielkie okonie.

Cykady to przynęty, które skutecznie wypełniają lukę w nowoczesnym spinningu, a wędkarze na całym świecie coraz częściej sięgają po nowości, które z wysoką skutecznością zastępują popularne i powszechnie stosowane przynęty. Jako firma SpinMad, dużo wymagamy od naszych przynęt, dlatego zanim trafią do oferty przechodzą liczne testy, które pozwalają nam dopracować wabiki do perfekcji, dlatego jesteśmy przekonani, że przedstawiając Wam  cykady King 12gKing 18g, oddajemy w Wasze ręce przynęty, które otworzą przed Wami nowe horyzonty i sprawią, że jesiennym wyprawom nad wodę będą towarzyszyły niezapomniane emocje, których serdecznie Wam życzymy!

Rafał Mleczak

Koniecznie dołączcie do nas na FB!

https://www.facebook.com/Spinmad/

I zaglądajcie na naszą stronę internetową!

http://www.spinmad.pl/

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Decathlon