Jacek Kolendowicz

Jacek Kolendowicz

Od 1997 roku redaktor naczelny Świata Spinningu, a od 2000 roku dyrektor generalny i redaktor naczelny Wędkarskiego Świata. Publicysta prasy wędkarskiej od 1992 roku – ma na swym koncie ponad 700 publikacji. Autor wydanych w kilku krajach książek „Wędkarstwo spinningowe” i „Wędkarstwo gruntowe (cz. 1 i 2)”,  „Wędkarstwo morskie”, „Poradnik wędkarza. Spinning” oraz „Wędkarstwo bez tajemnic”.  Reżyser, scenarzysta i realizator filmów o tematyce wędkarskiej.

Przez prawie 25 lat uprawiał wędkarstwo wyczynowe, najpierw spławik, potem spinning. Drużynowy wicemistrz Polski juniorów w spławiku, trzykrotny (z rzędu) indywidualny spinningowy mistrz Polski, klubowy spinningowy mistrz Polski. Czterokrotnie z rzędu zwyciężał w ogólnopolskiej klasyfikacji spinningowej Wędkarz Roku. Były członek spinningowej kadry narodowej, a następnie jej trener.

Przez kilka lat prowadził wykłady z wędkarskiej turystyki kwalifikowanej na AWF. Od czasu do czasu uczestniczy jako przewodnik wędkarski w wyprawach na szwedzkie szkiery i norweskie fiordy. Pasjonuje go śledzenie za pomocą urządzeń elektronicznych ryb w dużych jeziorach oraz w morzu. Łowił monstrualne jesiotry i łososie pacyficzne w Kanadzie, potężne dorsze, czarniaki i rekiny w północnym Atlantyku oraz grube szczupaki, sandacze, pstrągi, palie i lipienie w Skandynawii. Jednak najlepiej czuje się brodząc w wartkim nurcie Sanu i łowiąc delikatnym spinningiem lub muchówką brzany, klenie, świnki oraz pstrągi i lipienie.    

Najnowsze artykuły autora

Okonie z trzech stref

Wybierając się latem na okonie umownie dzielę jezioro na 3 strefy, a każda z nich wymaga nieco innej techniki wędkowania i odmiennych przynęt.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-07-11
Dobre ubranie na ciepłe lato

W numerze 12/2017 WŚ opisałem „Dobre ubranie na złą pogodę”, czyli na ekstremalne jesienno-zimowe wyprawy z wędką. Ten artykuł pomoże skompletować nowoczesny, komfortowy strój wędkarski na letnie upały.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-06-12
Kajakarka wygrała na Powidzu!

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej spinningowych zawodów Szczupak Cup Moran Powidz 2018 została Marta Kręźlewicz, łowiąc z kajaka największą rybę imprezy – szczupaka 85 cm. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-06-11
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (1)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
avatar
Jacek Opłatkowski dodano: 2015-04-15 13:50:27
Pozdrawam Pana Jacka Koledowicza
« Wróc do listy
rapala pike program