Jacek Kolendowicz

Jacek Kolendowicz

Od 1997 roku redaktor naczelny Świata Spinningu, a od 2000 roku dyrektor generalny i redaktor naczelny Wędkarskiego Świata. Publicysta prasy wędkarskiej od 1992 roku – ma na swym koncie ponad 700 publikacji. Autor wydanych w kilku krajach książek „Wędkarstwo spinningowe” i „Wędkarstwo gruntowe (cz. 1 i 2)”,  „Wędkarstwo morskie”, „Poradnik wędkarza. Spinning” oraz „Wędkarstwo bez tajemnic”.  Reżyser, scenarzysta i realizator filmów o tematyce wędkarskiej.

Przez prawie 25 lat uprawiał wędkarstwo wyczynowe, najpierw spławik, potem spinning. Drużynowy wicemistrz Polski juniorów w spławiku, trzykrotny (z rzędu) indywidualny spinningowy mistrz Polski, klubowy spinningowy mistrz Polski. Czterokrotnie z rzędu zwyciężał w ogólnopolskiej klasyfikacji spinningowej Wędkarz Roku. Były członek spinningowej kadry narodowej, a następnie jej trener.

Przez kilka lat prowadził wykłady z wędkarskiej turystyki kwalifikowanej na AWF. Od czasu do czasu uczestniczy jako przewodnik wędkarski w wyprawach na szwedzkie szkiery i norweskie fiordy. Pasjonuje go śledzenie za pomocą urządzeń elektronicznych ryb w dużych jeziorach oraz w morzu. Łowił monstrualne jesiotry i łososie pacyficzne w Kanadzie, potężne dorsze, czarniaki i rekiny w północnym Atlantyku oraz grube szczupaki, sandacze, pstrągi, palie i lipienie w Skandynawii. Jednak najlepiej czuje się brodząc w wartkim nurcie Sanu i łowiąc delikatnym spinningiem lub muchówką brzany, klenie, świnki oraz pstrągi i lipienie.    

Najnowsze artykuły autora

Palec lepszy niż hamulec

Grający hamulec szpuli kołowrotka jest marzeniem każdego spinningisty. Problem w tym, że im dłużej i częściej gra, tym gorzej dla żyłki, która z powodu tego grania może już po jednym holu nadawać się tylko do wyrzucenia. Dlatego walcząc z silną rybą w miarę możliwości nie korzystam z hamulca szpuli. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-01-23
Prezydent Warszawy interweniował – ordynacja wyborcza PZW poprawiona!

Delegat na zjazd PZW już nie musi mieć 5 lat stażu we władzach PZW. Uchwałę, która przywróciła normalność, podjęło Prezydium Zarządu Głównego PZW podczas obrad 19 stycznia 2018 roku pod przewodnictwem prezesa ZG Teodora Rudnika.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-01-21
Tania składka No Kill

Zarząd Okręgu PZW w Zamościu wprowadził na 2018 rok nowe, tanie składki „No Kill” na ochronę i zagospodarowanie wód, upoważniające do wędkowania bez prawa zabierania ryb.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-01-14
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (1)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
avatar
Jacek Opłatkowski dodano: 2015-04-15 13:50:27
Pozdrawam Pana Jacka Koledowicza
« Wróc do listy
Dargon