Jacek Kolendowicz

Jacek Kolendowicz

Od 1997 roku redaktor naczelny Świata Spinningu, a od 2000 roku dyrektor generalny i redaktor naczelny Wędkarskiego Świata. Publicysta prasy wędkarskiej od 1992 roku – ma na swym koncie ponad 700 publikacji. Autor wydanych w kilku krajach książek „Wędkarstwo spinningowe” i „Wędkarstwo gruntowe (cz. 1 i 2)”,  „Wędkarstwo morskie”, „Poradnik wędkarza. Spinning” oraz „Wędkarstwo bez tajemnic”.  Reżyser, scenarzysta i realizator filmów o tematyce wędkarskiej.

Przez prawie 25 lat uprawiał wędkarstwo wyczynowe, najpierw spławik, potem spinning. Drużynowy wicemistrz Polski juniorów w spławiku, trzykrotny (z rzędu) indywidualny spinningowy mistrz Polski, klubowy spinningowy mistrz Polski. Czterokrotnie z rzędu zwyciężał w ogólnopolskiej klasyfikacji spinningowej Wędkarz Roku. Były członek spinningowej kadry narodowej, a następnie jej trener.

Przez kilka lat prowadził wykłady z wędkarskiej turystyki kwalifikowanej na AWF. Od czasu do czasu uczestniczy jako przewodnik wędkarski w wyprawach na szwedzkie szkiery i norweskie fiordy. Pasjonuje go śledzenie za pomocą urządzeń elektronicznych ryb w dużych jeziorach oraz w morzu. Łowił monstrualne jesiotry i łososie pacyficzne w Kanadzie, potężne dorsze, czarniaki i rekiny w północnym Atlantyku oraz grube szczupaki, sandacze, pstrągi, palie i lipienie w Skandynawii. Jednak najlepiej czuje się brodząc w wartkim nurcie Sanu i łowiąc delikatnym spinningiem lub muchówką brzany, klenie, świnki oraz pstrągi i lipienie.    

Najnowsze artykuły autora

Kolorowe plemniki

Często się zdarza, że nawet najlepsza miejscówka, zapewniająca dotychczas obfite połowy, staje się z dnia na dzień „bezrybiem”, a przynęty-pewniaki przestają nagle działać. Dzieje się tak dlatego, że ryby to nie pływające kawałki mięsa przeznaczone na patelnię, lecz inteligentne organizmy, które bardzo szybko uczą się unikać niebezpieczeństw – zwłaszcza tych, z którymi spotykają się najczęściej.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-12-07
Szczupakowe dylematy

Mój artykuł w poprzednim numerze WŚ zdominowały pytania dotyczące zbrojenia szczupakowych przynęt. Oto inne szczupakowe dylematy, które nurtują wielu wędkarzy spotykanych przeze mnie nad wodą.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-11-13
Nowości Mikado na 2019

Rozbudowana, różnorodna oferta Mikado na 2019 rok postała dzięki rosnącej grupie firmowych testerów oraz ścisłej współpracy z ponad 70 dostawcami z Chin, Taiwanu, Korei, Japonii i Wietnamu, 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-11-03
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (1)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
avatar
Jacek Opłatkowski dodano: 2015-04-15 13:50:27
Pozdrawam Pana Jacka Koledowicza
« Wróc do listy
rapala pike program