IV Integracyjny Piknik Wędkarski Dzieci i Młodzieży - relacja

IV Integracyjny Piknik Wędkarski Dzieci i Młodzieży - relacja

IV Integracyjny Piknik Wędkarski Dzieci i Młodzieży, organizowany przez niewielkie koło wędkarskie z Mazowsza, znowu przyniósł dzieciom dużo frajdy, bawiących się przy łowieniu ryb i konkurencjach związanych z wędkarstwem. Jak co roku przed organizatorami stanął problem oczywisty, skąd pozyskać środki na takie przedsięwzięcie. Niestety jak zwykle, na macierzystą organizację jaką jest Okręg Mazowiecki PZW liczyć za wiele nie mógł, ale firmy wędkarskie i inne instytucje oraz osoby prywatne, wsparły inicjatywę propagowania wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży i obdarowały uczestników nagrodami. Musimy pamiętać, że dzieci i młodzież to przyszłość Polskiego Związku Wędkarskiego, bez następnych pokoleń wędkujących związek przestanie istnieć, dlatego dziwi krótkowzroczna postawa obecnych władców PZW.

Koło Nr 100 BISTYP, jest jednym z niewielu kół na Mazowszu, które przyjęło taką formułę uhonorowania Dnia Dziecka – wszyscy uczestnicy łowią ryby i wszyscy otrzymują nagrody. Uczestnikami pikniku były dzieci z Warszawy i okolic, dzieci w pełni sprawne jak również z deficytem ruchowym, czy intelektualnym. Przy pikniku jak w poprzednich latach, zostały rozegrane zawody kadetów i juniorów wg zasad organizacji sportu wędkarskiego.

Oprócz wędkowania wszystkie dzieci mogły popływać motorówkami po kanale i poćwiczyć na aerobach wioślarskich. Organizatorzy zapewnili, gorące posiłki, dania z grilla, popcorn, watę cukrową, lody, napoje i wielką ilość innych słodkości i wszystko bezpłatnie!

Czy takich inicjatyw nie należałoby wspierać przez rodzime organizacje ? Na pewno tak, ale to już chyba nie przy tym zarządzie.

Autor

Koło nr 100 BISTYP
Koło nr 100 BISTYPlat

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program