Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ubezpieczenie bez haczyka – PZU z ofertą dla wędkarzy

PZU startuje z ofertą Bezpieczny Wędkarz. To propozycja ubezpieczenia pakietowego, które obejmuje pierwsze na polskim rynku casco sprzętu wędkarskiego, a także NNW i OC. Wędkarstwo to coraz popularniejsze hobby – już ponad 2 miliony Polaków łowi ryby.

Popularność wędkarstwa rośnie, a wraz z nią rosną także wydatki na sprzęt, niezbędne akcesoria czy specjalną odzież, które mogą sięgać łącznie nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego PZU przygotował specjalną ofertę dla wędkarzy, gwarantującą im szeroki zakres ochrony. PZU Bezpieczny Wędkarz to ubezpieczenie, które obejmuje casco sprzętu wędkarskiego, NNW oraz OC z możliwością rozszerzenia o dodatkową ochronę.
– Wędkowanie to często sposób na rodzinne spędzanie czasu lub pomysł na wspólny urlop ze znajomymi. Warto wtedy zrelaksować się i odpocząć, nie zaprzątając sobie głowy innymi sprawami. Dlatego przygotowaliśmy specjalną, kompleksową ofertę dla wędkarzy amatorów oraz tych, którzy podchodzą do łowienia ryb bardziej profesjonalnie. Już od kilkunastu złotych składki gwarantujemy ochronę w bardzo szerokim zakresie – mówi kierownik Zespołu Produktowego w PZU Jerzy Wieczorek.
Casco sprzętu wędkarskiego to jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce. Obejmuje ochronę na wypadek kradzieży czy dewastacji wędki wraz z akcesoriami i wyposażeniem wędkarskim. Ubezpieczeniem mogą być objęte wędki, których wiek nie przekracza 3 lat. Dostępne w pakiecie ubezpieczenie OC zabezpieczy wędkarza na wypadek strat wyrządzonych przez niego innej osobie, np. w sytuacji, gdy podczas zarzucania wędki haczyk uszkodzi przypadkowej osobie ubranie. Natomiast NNW zabezpieczy wędkarza na wypadek np. poślizgnięcia się na mokrym pokładzie łodzi i złamania ręki.
Polacy coraz częściej wybierają się na łowiska poza granicami kraju – do Hiszpanii, Norwegii, Kanady, a nawet na odległy Madagaskar lub położone na Pacyfiku Vanuatu. PZU Bezpieczny Wędkarz można dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie turystyczne. Obejmuje ono szkody powstałe na skutek następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na całym świecie, co pozwoli ubezpieczonym spokojnie łowić ryby i realizować bezpiecznie swoją pasję w każdym zakątku globu. Warto podkreślić, że ubezpieczenie turystyczne można wykupić w pakiecie wraz z PZU Bezpieczny Wędkarz na 5, 10 lub 15 dni.
Szczegóły oferty PZU Bezpieczny Wędkarz można znaleźć na stronie www.bezpiecznywedkarz.pl obsługiwanej przez Protect.me.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.